Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Jenny77

Pekný večer RNG,

prosím ťa, neviem nikde nájsť čo radíš aký potravinový doplnok na syndrom nepokojných nôh?

nemôžem v noci spávať kôli nepokojným nohám, vyhrotilo sa to už tak, že som z toho nervozna aj cez deň,dokonca mám už z toho úzkostné stavy a začínajúce depresie...prosím poraď, čo na to? som už z toho zúfalá

ďakujem, vážim si Tvoju pomoc

elle

mam pocit ze nasa lekarka mu znicila zdravie, zo 7 liekov na 4 sa pise vo vedlajsich ucinkoch o alergickej zihlavke, a ona s cistym svedomim to naordinuje, mam vymenit lekarku?

elle

Dakujem RNG, este sa chcem spytat, ked sa bavime o betaglukanoch, ja davam momentalne malemu a planujem celu zimu podavat v jednej tablete 350mg betaglukanu, plus pobiotika v tej istej tableze, okrem toho probiotika zvlast. Ma 22kg,5,5roka myslis ze ten betaglukan je ok, nie je 350mg privela, nemoze ublizit? Momentalne sa yysipal, dostal silnu alergicku zihlavku z liekov co mu predpisala lekarka, 7 cemickych liekov!! Boli sme aj na pohotovosti, chceli si nas tam nechat na pozorovanie, hrozila anafilaxia, som si povedala ze uz sa detskej lekarke oblukom chceme vyhnut. Rok sme u nej neboli, teraz- pred tyzdnom dostal bronchitidu a ona mu rozhodila zdravie liekmi este viac :-/ Bez porady lekara som vysadila po 7 dnoch atb, proste vsetko... Mozes mi poradit prosim co na tu zihlavku, zabera mu len dithiaden na 7 hodin, potom sa to vracia, su to obrovske cervene mapy po celom telicku aj na tvari. Vcera som mu robila kupel z morskou solou. Co by som este mohla podavat, magnezium?

RNG

Elle, kazdy potravinovy doplnok je v odporucenej davke uplne bezpecny aj pre deti, teda prepocitane na ich vahu z dospelej v pomere vah.
Ester C ma ovela vacsiu molekulu, takze sa z drzi v tele 6 az 10 krat tak dlho ako kyselina askorbova alebo ine jednoduche askorbaty.Tj ako sa hovori menej zajde dalej. Naviac, kedze je to neutralna forma, daju sa s nou vybudovat v pripade potreby ovela vyssie hladiny vitaminu C v krvi, co je dolezitejsie najma pri viralnych utokoch a rakovinach.

elle

Ahoj RNG, chcela by som sa Ta spytat, ktory podla Teba z vitaminu C je najbezpecnejsi z hladiska dlhodobeho uzivania vyssich davok u deti? Askorbat vapenaty, Askorbat sodny, alebo kyselina askorbova? Je Ester vit C ten askorbat vapenaty? Dakujem krasne za odpoved

perla1

Ahoj RNG, prosim ta kolko mg betaglukanu moze denne uzivat dieta 4 rocne na vahu 15kg. Pozerala som ten betaglukan z now ale tam je davka 250mg a 200mg arabinogalaktin. Mne sa to zda vela, na dennodenne davanie, chcem predist skolkarskym nakazam,kolko toho treba.
A cibulu prosim ta ked chcem pouzit na kasel je lepsie nakrajat na vrch med a nechat do rana odstat,alebo nakrajat a prejst varom a pit ako caj. V ktorej ostane viac ucinne latky?
Pises ze CORDYCEPS je na plucne infekcie,myslis tie bakterialne alebo to nejak aj chrani pluca priedusky pred virozami?
A ASTRAGALUS je na podporu imunity inak ma nejake protivirusove,protibakterialne ucinky?
A olivovy list je na chlamydie a mykoplazmy? Dakujem

RNG

Nuz na tom vyrobku z borovicovych vyhonkov vidim zbytocnu fruktozu, povodny recept bol len lesny/lucny med, ktory obsahoval aj pel aj vytazky z roznych bylin,a toto ma aj pridavok vytazky z inycy bylin, taktiez bez uvedenia mnozstiev alebo ucinnych latok v nich.
Med vseobecne obsahuje plno liecivych zloziek, lebo je zbierany z mnohych lekcivych bylin a kvetov. Problem s mesdom je ale, ze kazdy med ma znacne ine zlozenia a raz mozes dostat lepsi na zdravotne problemy a raz neucinny a obcas aj zamoreny.
Osobne davam prednost vytazkom, kde su ucinne latky presne uvedene a ich mnozstvo je v sulade s davkami, co pouzivaju rozni lekari a maju s nimi klinicke uspechy, tj nie len nahodne.
Samozrejme rozne medy jem,najma horske, z velmi cisteho/nezamoreneho prostredia, ved su vyborna a lieciva potrava, len sa na ne samotne nespolieham.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk