Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Nuz vsetky kvasnice a huby obsahuju betaglukany, ale v roznych mnozstvach a rozne druhy. Najucinnejsie su betaglukany 1,3 s vetvenim na 1,6 a pre to tieto odporucam v davkach az 3 x 500 mg na rozne choroby a samozrejme rakoviny.
Totiz po case tieto stimuluju aktivitu bielych krviniek, najma NK az na osemnasobok a zvysia ich tvorenie az na 3 nasobne, tj celkovy ucinok tejto obrannej armady je 24 nasobok toho, co malo telo bez tejto stimulacie.
To da telu teda extra sancu sa vyliecit, alebo v mensich udrzobnych davkach(2 x 250 mg) viac odolavat nakazam
Pangamin su len pivovarske vysusene kvasnice, tj doplnok roznych vitaminov B v mensich mnozstvach a samozrejme to obsahuje aj trochu betaglukanov.Ale nie dost na klinicku ucinnost.

kajulka6

Dobre RNG popozeram to,skoda ze sa viac vyskumov neporobilo na pelargoniu, je nieco podobne co je lahsie zohnatelne a podobny ucinok pelargonie? A prosim ta aky mas nazor na vyrobok GLUKAMEDIK www.pangamin.cz ALE je tam ucinna latka 1,3 betaglukan. Je to ucinne kedze sa tam nepise o 1,6 ako pri inych produktoch z hlivy? Dakujem

RNG

Su tisice rozne posobiacich liecivych rastlin, pelargoniu poznam len z literatury, osobne som ju este nikdy nepouzil. Inac je to skupina rastlin s vyse 200 roznymi druhmi a neviem, ktora ma tie extra liecive ucinky. nasiel som toto
en.wikipedia.org
a toto
naturalmedicinejournal.com
ale medzi bezne antimikrobialne potravinove doplnky predavane v USA sa to velmi neprebojovalo okrem syrupu pod menom Umcka, produkt firmy Nature's Way, kde ho dostanes najma pre deti s roznymi prichutami, pozri napr na Iherb.com

kajulka6

RNG prosim ta a Pelargonia pracuje na podobnom principe ako Aloe vera? Lebo citam o Pelargonii ze tiez brani mikrobom aby sa usadili na slizniciach. Tak neviem kedy je vhodne co pouzit. Ci na dlhsie uzivanie aloe vera a Pelargonia je uz ked sa citim na figu a zacinam byt chora vtedy treba nasadit? Ci tiez dlhodobo. Dakujem

RNG

astragalus a cordyceps su oba adaptogeny, daju sa brat neobmesdzene dlho, a oba maju okrem ineho aj ucinok na virusy.
Viac na adaptogeny najdes napr na
en.wikipedia.org
kde je uvedene aj kopa literatury z vyskumov a praxe v ich pouzivani.
Aloe vera je zdroj vzacnych sacharidov, co sa dlhodobo zabudovavaju do bunecnych stien cim zvysuju odolnost bunecnych sten proti prieniku mikrobov cez ne a teda tym podstatne zvysuju postuipne imunitu. Samozrejme tie sacharidy su zaroven aj hojive, tj zrychluju hojenie poskodenych tkaniv.

kajulka6

RNG prosim ta aky je rozdiel medzi Astragalus a cordyceps,oba su na imunitu daju sa brat dlhodobo? A o aloe vera si pisal ze posiluju sliznicu a tym padom je clovek viac odolny voci chorobam, je to nieco ako Pelargonia? ta tiez chrani sliznice proti virusom a bakteriam- Co je ucinnejsie aj pre dieta aj sa da dlhsie brat. Dakujem

mamado

RNG prosím Ťa, môžeš mi poradiť čo konkretne si mám dať pre istotu na odmorenie kvoli tomu domácemu kefíru? Nepijem ho už a bolesť pankreasu trvá.
Ďakujem moc.

RNG

Lekarne su na lieky, nie na potravinove doplnky. Takze ti zostava si to ojednat cez internet, z uvedeneho hoogle, alebo lacnejsie zo zahranicia priamo od vyrobcov.

numbius

dobry den RNG.
uz dlhsie ma trapi biely povlak na tvari (ked si nechtem prejdem po tvari za nechtom je taky biely povlak) takmer po celom tele, zapach z ust, zapach a biely povlak sa objavi rychlo aj po cisteni zubov, a tiez ma svrbi casto konecnik.
prisudzujem to candide. chcem s nou zacat bojovat.

- v strave mam uz dlhsie zaradeny cesnak, cibulu, mrkvu, sem tam kalerab + otuzujem sa asi rok a pol ale proti candide asi otuzovanie nestaci, a ani samotne mnou spominane druhy zeleniny "nevyhubia" same candidu. takze moj organizmus potrebuje inu podporu, moze anti-candida kura vyzerat nejako takto ? :
+ oreganovy olej / hoogle bodka sk/Oreganovy-olej-30ml-80-karvakrol-d590.htm

+ roztok GSE citricidal hoogle bodka sk/CITRICIDAL-bio-chem-Research-tekuty-koncentrat-29-5ml-d539.htm

+ kokosovy olej hoogle bodka sk/BIO-extra-panensky-kokosovy-olej-454g-XXL-d82.htm

+ probioticka zmes hoogle bodka sk/Probiotika-100tbl-d639.htm

+ vela zeleniny
ZAKAZANE: sacharidy a cukry

akurat neviem kde mozem zohnat oreg. olej, citricidal a kokos. olej nakolko dnes som bol v lekarni a v nej dokazem zohnat asi jedine probiotika... teta v lekarni nevedela nic o citricidal-e ani oreg. oleji a za kokosovym ma poslala do DM drogerie. bol by som vdacny za spravne nasmerovanie co odkial kupit aby to bolo kvalitne ak uz do toho investujem peniaze. za rady velmi pekne dakujem

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk