Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Kajulka, ako na virusy pozri cez Google.sk pod mojim nickom a temou herpes. Tam uvadzam kopu doplnkov, zoradenych podla ucinnosti od najslabsich po najsilnejsie. A treba ich brat viacero a obmienat.

krajcikova

Objednala som si kultúry na prípravu pravého bulharského jogurtu+bifido kultúry na domáce použitie . 1 vrecúško /1g/ na 1-5 l mlieka s desiatimi opakovaníami. Je vyrobený v Bulhársku u nás sa predáva. Už ho vyrábam 2 mesiace, je výborný, hustý, používam naň mlieko z automatu, teda 3,5 % surové, ktoré ošetrím prevarení , schladím na 38-40 stupňov .robím vždy z plnej dávky 5 l večer zarobím , dám do prenosnej chladničky všetky poháre sa tam zmestia a ráno je hustý, výborny jogurt. Ale som sa tu dočítala, že probiotiká sa majú konzumovať s vlákninou, teda aspoň s jablkom. Platí to aj o týchto jogurtoch, kedže je tam množstvo probiotík. Začala som ho jesť s jablkom a večer,je to OK?

kajulka6

Dakujem a mozem sa este spytat, co by si odporucil pre 4 rocne dieta pri Laringitide,dcera od piatka kasle ale od vcera ju dusi=taky stekavy kasel. Co je najvhodnejsie=predpokladam ze ide o virus tak ma napada ECHINACEA, plus tie betaglukany ale co je zabija virusy na prieduskach,priedusnici,hrtane... dakujem

RNG

Nuz vsetky kvasnice a huby obsahuju betaglukany, ale v roznych mnozstvach a rozne druhy. Najucinnejsie su betaglukany 1,3 s vetvenim na 1,6 a pre to tieto odporucam v davkach az 3 x 500 mg na rozne choroby a samozrejme rakoviny.
Totiz po case tieto stimuluju aktivitu bielych krviniek, najma NK az na osemnasobok a zvysia ich tvorenie az na 3 nasobne, tj celkovy ucinok tejto obrannej armady je 24 nasobok toho, co malo telo bez tejto stimulacie.
To da telu teda extra sancu sa vyliecit, alebo v mensich udrzobnych davkach(2 x 250 mg) viac odolavat nakazam
Pangamin su len pivovarske vysusene kvasnice, tj doplnok roznych vitaminov B v mensich mnozstvach a samozrejme to obsahuje aj trochu betaglukanov.Ale nie dost na klinicku ucinnost.

kajulka6

Dobre RNG popozeram to,skoda ze sa viac vyskumov neporobilo na pelargoniu, je nieco podobne co je lahsie zohnatelne a podobny ucinok pelargonie? A prosim ta aky mas nazor na vyrobok GLUKAMEDIK www.pangamin.cz ALE je tam ucinna latka 1,3 betaglukan. Je to ucinne kedze sa tam nepise o 1,6 ako pri inych produktoch z hlivy? Dakujem

RNG

Su tisice rozne posobiacich liecivych rastlin, pelargoniu poznam len z literatury, osobne som ju este nikdy nepouzil. Inac je to skupina rastlin s vyse 200 roznymi druhmi a neviem, ktora ma tie extra liecive ucinky. nasiel som toto
en.wikipedia.org
a toto
naturalmedicinejournal.com
ale medzi bezne antimikrobialne potravinove doplnky predavane v USA sa to velmi neprebojovalo okrem syrupu pod menom Umcka, produkt firmy Nature's Way, kde ho dostanes najma pre deti s roznymi prichutami, pozri napr na Iherb.com

kajulka6

RNG prosim ta a Pelargonia pracuje na podobnom principe ako Aloe vera? Lebo citam o Pelargonii ze tiez brani mikrobom aby sa usadili na slizniciach. Tak neviem kedy je vhodne co pouzit. Ci na dlhsie uzivanie aloe vera a Pelargonia je uz ked sa citim na figu a zacinam byt chora vtedy treba nasadit? Ci tiez dlhodobo. Dakujem

RNG

astragalus a cordyceps su oba adaptogeny, daju sa brat neobmesdzene dlho, a oba maju okrem ineho aj ucinok na virusy.
Viac na adaptogeny najdes napr na
en.wikipedia.org
kde je uvedene aj kopa literatury z vyskumov a praxe v ich pouzivani.
Aloe vera je zdroj vzacnych sacharidov, co sa dlhodobo zabudovavaju do bunecnych stien cim zvysuju odolnost bunecnych sten proti prieniku mikrobov cez ne a teda tym podstatne zvysuju postuipne imunitu. Samozrejme tie sacharidy su zaroven aj hojive, tj zrychluju hojenie poskodenych tkaniv.

kajulka6

RNG prosim ta aky je rozdiel medzi Astragalus a cordyceps,oba su na imunitu daju sa brat dlhodobo? A o aloe vera si pisal ze posiluju sliznicu a tym padom je clovek viac odolny voci chorobam, je to nieco ako Pelargonia? ta tiez chrani sliznice proti virusom a bakteriam- Co je ucinnejsie aj pre dieta aj sa da dlhsie brat. Dakujem

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk