Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Bazalka, roztok citricidalu sa nemoze pokazit, ved citricidal je antimikrobialny.
A velmi dolezite je ho pit po malickych glgoch cely den, aby nebola v tele prisilna koncentracia, ktora by mohla pripadne potlacit aj uzitocne mikroby=probiotika

Bazalka

RNG,
ďakujem za radu ohľadom Citricidalu.
Píšeš, že sa má rozrobiť 35 kvapiek do litra vody - dávka pre dospelú osobu.
Čo sa týka dieťaťa o váhe 16kg tak by mu toto množstvo vystačilo na cca 4 dni.
Môžem si teda rozriediť tých 35 kvapiek v litri vody a kľudne mu tento koncetrát dávať piť počas 4 dní? Myslím či nie je nutné urobiť každý deň čerstvý roztok.
Alebo to môžem urobiť aj tak, že nariedim cca 8-9 kvapiek v 250 ml vody a toto vypije v priebehu jedného dňa?
Môžem to potom malému nialiať do džúsu, čaju, Coca-coly...?
Ďakujem:-)

Peggy23

Dobry deň pan RNG, chcem sa spytat, čo by bolo dobre zlepšenie pamate, aby som bola taka pružnejšia a lepšie my to myslelo.Ďakujem

RNG

Lumaraki, boj proti mykoplazmam je mesiace trvajuci a su dni, ked sa clovek citi lepsie a dni ked ma vacsiu lamku.
Phospholipidy su az 5 krat tak biologicky ucinnejsie v tele, ako triglyceridy. Neviem, co pouzivas, ale calamarine v prirodnom stave je forma triglyceridov a krill obsahuje oleje najma vo forme fosfolipidov.

Niektori vyrobcovie dnes aj vyrabaju doplnky vo forme phospholipidov alebo liposomov.

RNG

Bazalka, roztok z toho citricidalu je 35 kvapiek do litra vody. To je normalna davka pre dospelu osobu, pre ine vahy staci davat toho roztoku viac alebo menej. Na 16 kg vahu ten liter roztoku je dost na 4 dni.
Samozrejme ho treba pit po malickych glgoch cely den, rozhodne nie naraz!!!.
Ten isty roztok je dobry ako kvapky do nosa a oci, hoci osobne odporucam do nosa skor roztok citricidalu v kokosovom oleji, 4 az 8 kvapiek do deci kokosaku, zohriat v teplej vode, dobre pretrepat a kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo az do celnych dutin.
Kvapky do nosa su nevyhnutne, lebo tam sa zdrzuju nakazy velmi dlho,a odtial sa dostavaju znovu a znovu dole, nakazy co sa tam dostali v kvapockovej forme zo vzduchu . Poriadne vyliecene/potlacene mikroby sa nevracaju, ale kedze sme obklopeni lusdmi s nakazami,clovek sa najma v davoch alebo blizkom kontakte moze znovu a znovu nakazit.

RNG

PF, vitamin D-3 sa skladuje v peceni a treba si pre to pecen dostatocne nalozit na to, aby sa to odrazilo na krvi. Dnes lekari (teda moji, nie bezni) odporucaju hladinu v krvi od 65 az do 85 ng na mililiter.
Ja osobne beriem 5000 IU, ked nezabudnem, vlastne ovela viac ale nie kazdy den.
Na ilustraciu, kolko dostava mlade zdrave telo zo slnka, moze to byt az 20 000 IU pri opalovani za den.

lumaraki

Ahoj, RNG.
Mam dnes 2 otazky.
1, Zacala som uzivat doplnky na mykoplazmy.
Po jednom dni ma zacal boliet klb na nohe,
ale aj klby na rukach a kolena a krize.
Chodim ako kripel. Suvisi to s liecbou, alebo
sa to moze tykat parkinsona /zhorsenie
stavu, stuhnutost/? /Trochu som aj robila v
zahrade, ale bolesti mam uz 3 dni.
2, Uzivala som calamarin na neuropatiu. Je tiez
vo forme fosfolipidov, alebo je lepsi krill.aj
ked ma len 70 DHA?
Dakujem ti za radu, lumaraki

Bazalka

Ahoj RNG,
som tu nová a potrebovala by som poradiť. Od mája keď malý nastúpil do škôlky sme permanentne chorí (on aj ja, manžela to obchádza). Malý kašlal, mal zelené sople to mu prešlo a začal dýchať ústami na ORL mu zistili, že má zväčšenú nosnú mandľu a brali mu výter z nosohltana. Výsledok - stafylokokus aureus.
Ja som minulý mesiac prekonala zápal pľúc tak predpokladám, že stafylokoka budem mať aj ja.
Chceme vyskúšať Citricidal:
www.hoogle.sk
Môžeš mi prosím napísať presné dávkovanie aj ako to riediť? Prosím o podrobný návod ako pre hotentota:-)
Syn bude mať 4r. a má 16kg. Ja mám 51kg.
Ešte Ťa chcem poprosiť čo by si nám obom poradil na posilnenie imunity, lebo vraj stafylokok sa zvykne vracať pri oslabenej imunite.
Ďakujem.

PF2014

Potreboval by som sa poradiť ohľadom vitamínu D. Tuším si písal, že hladina v krvi by mala byť aspoň minimálne 65, bol som začiatkom roka na krv a vyšlo mi okolo 41-42, aj napriek tomu, že som predtým bral dávky okolo 4000 IU denne. Bral som tie dávky v tabletovej forme, nie tekutej, takže neviem, či sa vôbec nevstrebávali dobre, alebo som mal ešte oveľa nižšiu hladinu pred užívaním.

Teraz beriem okolo 6000 IU denne, ako by som si rýchlo zvýšil hladinu D-čka v krvi na požadovanú úroveň?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk