Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Danone40

Pan RNG. mam doma citricidal. v akom mnozstve a ako často ho mam uživat?. Uzivam chlorelu a v nej su vsetky tie vitamíny čo si pisal.

RNG

Polcas rozpadu/vylucenia vitaminu C je 1/2 az 1 hodina, esteru C asi 5 hodin. Vitamin B-9, tj kyselina listova ma asi 2 hodiny polcas vylucenia, aspon tak to uvadza vladny vyskum
www.ncbi.nlm.nih.gov

Terry90

RNG, nevies ako dlho v organizme po uziti posobi kyselina listova? Ci je to ako pri vitamine C a rychlo odide alebo sa v organizme aj chvilu zdrzi?

RNG

Lumaraki, pouzivas viacero liekov, co mozy okrem ineho sposobit slabost.Mnohe z liekov na vysoky tlak maju skodlivy ucinok -slabost. Tj okrem inych moznych.
Ja na zvyseny tlak odporucam si riedit krv nattokinazou a serrapaptazou, redsia klv lepsie pluynie v tele. Cievy sa daju roztahovat(vasodilatant, ACE efekt) aj ovocim hlohu(hawthornem, 2 az 5 gramov sucheho ovocia v kapsuliach.
Protizapalovych je tiez kopa, ako uz uvedena serrapeptaza, tiez curcuminoidy, boswelin a podobne.
Mydocalm/tolperizone je svalovy relaxant, tj to co v tele robi napr GABA.
Dva su tam dopamin agonisty(tiez vyvolavaju ospalost...) co sa da nahradit doplnkom priamo L-DOPA, co sa v mozgu zmeni na dopamin

RNG

Danone 40, nemam ani sajnu, ake nakazy mas v tele, ze sa ti to nelepsi. Ale mozes skusit brat ine antimikrobialne, ked ti tieto dostatocne nezaberaju.
Mas carvacrol z olivoveho oleja, citricidal, hoci aj ten menej ucinny, a samozrejme bezne doplnky ako selen zinok, jod, vitaminy D-3, E, C, K-2, to vsetko zlepsuje imunitu. A nezabudaj na tu zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika, lebo tie za nas bojuju statocne na celom antimikrobialnom fronte.

lumaraki

Ahoj, RNG. Rano nalacno uzivam Dopa mucucna a Calamarine. Po jedle Pritor, locren, corvaton, milurit, Novalgin, Mydokalm, Requip a doplnky Curcumin Turmeric Root extract, Serrapeptaza, Nattokinaza.
Nebije sa nieco v tej skladbe? Pokial sa nenajem a vezmem lieky a doplnky, mam aj elan na pracu atd...Ale potom som zachvilu malatna, ospala, nic nevladzem a elan sa vytrati...
Trva to 4-5 dni odkedy beriem doplnky.
Este by som chcela uzivat citricidal, orega. olej, Samento, mozno aj NAC, lebo len co zaklonim hlavu, alebo ju len narovnam, leje sa mi dole krkom akasi vodicka a hned sa dusim, lebo nemam mandle. Netreba nieco upravit? lumaraki - dakujem.

Danone40

pan RNG. dakujem za odpoved. Ja sa skusim polepsit s tou mikrovlakninou. Len chcem vediet ci mam dalej brat ten extrakt z oliv. listov, samento, NAC?.lebo to beriem uz rok kazdy den. dakujem

RNG

Sem tam branie mikrovlaknin nestaci, lebo nimi si len sem tam cistis creva a sem tam nachovas probiotika. Tie mpotrebuju prabvidelnu a pestru stravu, aby ti postupne obsadili cele creva a vytlacili ine skodlive mikroby.
Samozrejme si obcas musis nasadzat probiotika, lebo dnes pri sterilizacii a cistote, naviac umelych hnojivach co nicia podnu mikrobialnu floru ich nedostavame do tela dostatok.
A same sa nemozu vytvorit, musis ich nasadit.

Danone40

Pan RNG. sem tam beriem aj probiotika,psylium a vlakninu pridavam do stravy. Takze mam pokracovat v brani extraktu z oliv. listov, samento a NAC?? co mi odporucate dalej?

RNG

Redbatica, mnohi ludia maju problem s tlakom (vysoky ci nizky) pre nedostatok draslika a prebytok sodika.
Celkove draslika potrebujeme viac, ako sodika, zialbohu v nasrej dnesnej strave sme znacne on ukrateny.
Ked beries pol lyzicky kalinatu, ber to skoro rano na prazdny zaludok a nejedz aspon 1.5 hodiny, lebo KHCO3 ti neutralizuje kyseliny v zaludku a v nekyslom zaludku jedlo kvasi a hnije. Takze musis s jedenim pockat, kym sa ti nevytvori dostatok kyselin v zaludku.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk