Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

redka

kupila som si kalinat na doplnenie draslika... mozem ho uzit kedykolvek pocas dna (pol kavovej lyzivky do vody) alebo sa musi davat nalacno (momentalne beriem nalacno SAMe tak neviem ci sa to moze mixovat)?

RNG

DHA a EPA sa zriedkavo berie v davkach niekolko gramov, obcas odporucam sice 1.5 gramu DHA na poskodene nervove obaly, ale aj keby si brala niekolko gramov, to ti nemoze uskodit, samozrejme.
Bezne odporucam napr 1 az 2 gramy okrill oleja, kde mas obsah DHA a EPA v stovkach miligramov. A to odporucam brqat samozrejme cely zivot, udrzobne na nervy a mozog.

Logicky, co potrebujes doplnat cely zivot, to musis doplnat, inac trpis nedostatkom

RNG

Mendy OK, hoci cena je na moju chut privysoka. Pozri cez iherb.com tam maju lacnejsie doplnky a ovela vacsi vyber.Maju aj zlavny kupon pre prvonakupcov(ZAL259) a postovne od nich na Slovensko zacina od 6 dolarov.

Terry90

RNG, a DHA a EPA v davkach niekolko gramov denne moze clovek brat aj dlhodobo cely zivot, ked to povazuje za potrebne?

mendy1

Pozrela som firmu Solgar nenašla som tam sice nikde Pancreatin ale našla som tam Bromelain 500 mg.
www.solgar.cz. Môže to byť? :-)prosim myslite žeby mi to mohlo rozpustiť tie sklovcove zakaly Vidim ako cez zamastene okuliare.

RNG

AS nezabudaj brat doplnky jodu a selenu, lebo tieto su potrebne v ovela vyssich davkach ako naznacuje mylne urcena odporucena denna davka z roku 1948, ktorej sa lekari az na cestne vynimky dosial zatate a spiatovcnicky drzia. Jod a selen je totiz v nasom tele potrebny aj na vyrobu roznych enzymov, tj aj cistiacich a odmorujucich, nie len na hormony stitnej zlazy a inych zliaz.

RNG

Mendy 1, to su enzymy len na ukazku. Ked ja odporucam bromelain, odporucam napr 850 mg kapsule, co obsahuju vysokokoncentrovany bromelain, s aktivitou az 2400 GDU na gram.
Ucinnost enzymov sa posudzuje v enzymatickych jednotkach, nie miligramoch. Odporucam ti zohnat si napr entericky pokryty pancreatin napr z firmy Solgar, kde v kazdej 850 mg tablete je ekvivalent 3000 mg pancreatinu s ucinnostou
75 000 USP proteazy(rozlozi az 75 gramov bielkoviny)
75 000 USP amylazy(rozlozi 75 gramov
sacharidov
15 000 IU lipazy, tj rozlozi 15 gramov tukov.
Ked hladas len ciste bielkovinne enzymy tak pozri cez iherb.com napr, tam je znacka Source Naturals, kde v 500 mg tablete je az 1000 GDU ucinnosti bromelainu.

RNG

pieva, chemo su jedy tak sa nediv, ze ich telo chce nejak vyhodit von. Odporucam brat na odmorenie silne entericky pokryte enzymy, zmes mikrovlaknin, najma modified citrus pectines,spirulinu aspon 10 gramov denne, kvalitne probiotika, odmorit si pecen protokolom dr Berksona a na cas aspon tyzden pouzivat masivne davky praskoveho collostra( 3 x 15 gramov), ktore nastartuju normalne travenie , posilni telo a naviac bsahuje protirakovinny lactoferrin. Z protirakovinnych odporucam brat betaglukany( 3 x 500 mg) graviolu (3 x 2 gramy), pripadne aj berberine. Z adaptogenov najma DGL, pozut 2 tabletky 15 minut pred kazdym jedlom co ukludni zaludok a posilni zaludocne steny.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk