Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

mendy1

Dobrý deň, pan RNG zohnala som tabletky s enzýmami Bromelain na zakalenie sklovca chcela by som ich skusiť len neviem aku odporučanu davku by som si mala asi davať aby to malo učinok.
Volaju sa Prevezym W a obsahuju: bromelain 60mg, papain 60mg a tripsin 6mg. Odporučana davka sa tam píše 2x denne 3 tbl. bude to stačiť?
Ako dlho približne ba som to mala uživať napr pol roka? Dakujem

pieva

Dobry den RNG,
velmi Vas prosim o radu. Priatelke 18. 07. 2014 diagnostikovali zhubný nádor colon sigmoideum K56.7 Ileus, bližšie neurčený.
Na chemoterapiu bola asi pat krat, no bolo jej potom este horsie. Teraz je uz z nemocnice prepustena domov, no velke sance jej nedavaju. Vsetko co zje ide hned von. Chceli by sme skusit alternativnu liečbu a preto Vas prosime o radu ake pripravky si obstarat, ako zmenit jedalnicek, aby sa aspon cosi v nej udrzalo a nedrazdilo opat na vracanie, alebo co dalsie mozme este spravit.
Velmi pekne Vám dakujem a ostávam s pozdravom.
Eva

Danone40

Pán RNG. Pisala som vam asi pred rokom ohladne mykoplazmy a ureaplazmy (palenie v pošve). Beriem rok samento, extrakt z oliv. listov a NAC. K tomu este beriem zeleny jacmen a chlorellu. Pocitujem mierne zlepsenie ale stale to nie je ono.(určitý diskomfort). Chcem sa opytat ci mam brat tie pripravky pokial sa to celkom nevylieci? Alebo co mi odporucate? Chcem sa toho uplne zbavit.

RNG

Terry, omega 3 oleje az v davkach vyse 35 gramov denne mozu sposobit podla udajov v medickej literature krvacavost, aj to som si nie celkom isty. A ja radim len niekolko gramov maximalne.
Je ich roznych tusim 9, ale pre nas su najdolezitejsie DHA a EPA.

RNG

Mendy, rozne zakalky su obvykle bielkovinne zhluky a tie sa daju odstranit najma silnymi enzymami(proteolyticke enzymy, ako entericky kryty pancreatin serrapeptaza, bromelain a podobne)
Mozu tam pomoct aj kvapky MSM(10% roztok vo vode) kde MSM je polarne rozpustidlo, co odblokuje lymfaticke cesty.

RNG

Peggy 23, zapal nadobliciek ta pripravi o adrenalin a cortizol, ktore su potrebne na stimulaciu vyroby energie.
Neviem, ako si dosla na to, ze mas zapal nadobliciek a cim je sposobeny, ale syndrom unavy je casto aj bez zapalu nadobliciek a je nasledok dlhodobycvh stresov a tym vycerpania nadobliciek.
Na zapaly su rozne protizapalove ako curcuminoidy, serrapeptaza, Boswelin a podobne. Ale za zapalami su alebo zamorenia, alebo rozne mikroby a to treba tiez adresovat inac zapaly neprestanu a protizapalovymi su len docasne tlmene.

Terry90

Dakujem za odpoved. Este som sa chcel opytat, ci podla teba su omega-3 bezpecne aj vo vacsich davkach tj ci prilis nezdriedia krv alebo neuskodia prostate. Ake davky su bezpecne?

mendy1

Dobrý deň, pisala som Vam včera otazku pod menom Natalia, len asi to nie je moc prehladne medzi tolkými prispevkami, tak Vam píšem aj sem.
Prosim Vas neviete mi poradiť niečo učinné na zakal sklovca? Nemam na mysli sivy zakal ten mi už operovali. Len som začala po operacii vnimať zakaly v sklovci ale až tak neprijemne že vidim ako pod vodou alebo cez šede čmuhy a pavučinky. Už ma nebavi počuvať tie klamne odpovede očnych chirurgov že je to normalne a vidi tak každy. Treba si zvyknuť. Určite každy nevidi ako cez špinave zamastene okuliare. Nech si to skusia na par dni či by si zvykli. Ani neviem v čom môže byť problem ked su zakaly v takom veľkom množstve. Napr v strave,vitaminy, bielkoviny, alebo prosim čo mam zmeniť, uživať... aby mi zakaly zmizli a videla by som čisto ako iní ľudia? Mam 30 rokov.

Ďakujem

Peggy23

Dobry deň pan RNG, chcem sa Vas opytat, či by ste mi vedeli odpovedat na moju otazku, problem. Prečo keď sa mi zapalia nadobličky mi neprekrvuje do mozgu, len ležim a som oničom, neviem rozmyšlat, som slaba,volakedy som mala strach a uzkost(problem s dychanim), napatie. Teraz mam tie iste zapaly, ale telo uplne inak reaguje, proste nevladzem, ževraj depresia. Neviem, či mi rozumiete. Jednoducho v minulosti zapaly prešli do chronicity, niekto ma vysoky tlak, niekto ma problem s prekrvenim. Prečo už telo nevie zlikvidovat tie zapaly a stavaju sa chronicke a takto sa to prejavuje? Dakujem za odpoveď
Chcem si kupit aj ten extrakt z olivovych listov a ostatne vitaminove doplnky z i herb, len neviem ako. Dam si to do košika a kurier mi to donesie, alebo mi to pošlu poštou? Diky za odpoveď.

RNG

Nevidim ziadny dovod pre co nie. Len pozor s amygdalinom, vyssie davky pod vplyvom zaludocnych kyselin vyvijaju kyanidy, pre to osobne som s amygdalinom opatrny.
Idealne amygdalin sa dava injekcne do ciev alebo berie entericky pokryty, aby ho zaludocne kyseliny nerozlozili a aby sa absorboval az v crevach, kde sa dostane do obehu ako neskodna latka a rozpadava na kyanidy az v kyslych rakovinnych bunkach

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk