Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

janelan

dobrý den p. RNG chcem sa spýtat ohladne menopauzy mam 53 rokov.Problemy trvaju 1,5 roka ale menstruaciu uz nemam od januara 2013.Prosim vas o radu ake doplnky, ich kombinacia a davkovanie je ucinna na caste a silne navaly a hlavne NEKONTROLOVATELNE priberanie na vahe.Uzivala som prirodny doplnok MERILIN ale nezaberalo to. Za skoru odpoved dakujem

RNG

Povlak na jazyku je candida alebo plesne a to je v prvom rade zalezitost crevnej flory.
Ked mas malo kyselin alebo enzymov, tak sa ti moze crevna flora pokazirt.
Takze mozno potrebujes extra kyseliny a enzymy,
ale iste potrebujes hromadu mikrovlaklnin a kvalitne probiotika

rosicka

RNG, veľmi ťa prosím o rada. Už dlhšie mám problém s trávením, zlý dych a výrazný biely povlak na jazyku. Candidu mi doktorka vylúčila aj keď nález kvasinkovytých mikroorganizmov v stolici bol " masívny ". Čo si o tom myslíš? Napadlo mi či nemám nedostatok HCl alebo nejakých tráviacich enzýmov, poprípade nejaká intolerancia na jedlo ? Ako by som to mohla zistiť?

RNG

Lumaraki, nie len plzenske pivo je zasadite, ale aj mnohe ine piva a napoje. Ale najviac pomaha pit nie pivo, ale roztok odkyslovasca piv a vin, tj KHCO3(draselna bikarbona), co dostanes pod menom Kalinat aj na Slovensku cez internet
Za 10 euro je tam aj kilove balenie, co ti vystaci aj na 2-3 roky pravidelneho pouzitia.Inac ja ako cukrovkar mam tiez nabeh ku dne, lebo jem miesto sacharidov hodne masa a hribov. Naviac beriem ak na travenie kyseliny, tj okyslujem si telo dost intenzivne. Takze si ho musim rovnako intenzivne odkyslovat, ci uz roztokom kalinatu skoro rano na ptazdny zaludok, alebo najnovsie branim entericky pokrytych piluliek bikarbony, ktore sa rozpustia az v crevach tj mi neodkyslia zbytocne zaludok.

RNG

Simka, prcesy v tele su navzajom vseliaj spojene.
Napr pokazeny zaludok znamena kvasenie a hnitie v zaludku, kde sa hnitim vyrobia tozne jedovate latky , tj aj take co su neurotoxicke a rozne zapalove. Neurotoxicke posobia priamo na nervy a mozog, zapalove nepriamo a mozu stosobit napr aj hypervrentilaciu, tj zrychlene dychanie co vedie k hyperventilacnej tetanii
Ale moze to byt aj naopak, stres ti moze sposobit zly traviaci proces, ako napr nredostatocne vylucovanie kyselin, tym kvasenie a hnitie v zaludku a tak dalej dookola.
Vyhladaj si cez google pod mojim nickom temy stres, travenie, spanok, tetania a podobne.Tam sa toho doxvies viac ako to vzajomne pracuje spolu, a ako na to celkove sa da vplyvat , aby si nemala zbytocne zdravotne problemy.

lumaraki

Dakujem ti za cenne rady, RNG. Brat hovori, ze bude robit hocico, len aby nezazil znova tu hroznu bolest. Lekarka mu poradila aj plzenske pivo, ze to jedine je zasadite a skutocne mu bolo po nom dobre. Vdaka, lumaraki.

simka111

V poslednú dobu som zažila veľa stresu. Asi tri dni po tom som začala mať pocit akoby mi trpla ľava ruka, ale len od lakta k dlani a k prstenniku a malíčku, potom som mala pocit akoby som celou rukou nemohla hýbať, ako chcem, akoby bola nemotorna.. zrazu po mne začali chodiť zimomriavky, prišlo mi zle, ale nie tak normálne zle, že človek zrazu nič nevdí, nepočuje, ale akoby sa to zastavilo pri tom, že mi len trocha hučalo v hlave... začalo ma triasť akoby som mala zimnicu, dosť som sa spotila a nakoniec mi bolo zle na žaludku a dosť sa mi odgrgavalo... moja mamka povedala, že to je vystresovaným žalúdkom,mala asi pravdu, lebo ked sa mi poriadne poodgrgavalo, tak mi to prešlo...
Dnes som v tej istej ruke citila lamanie, začali po mne chodiť zimomriavky a opät mi bolo na žaludku zle.... čim to je ???

čo ma žalúdok z rukou?? mam strach, pretože ide o ľavú ruku.... dakujem.

RNG

Tik su skraty v mozgu. Na to moze pomoct brat DHA a EPA, Celkove na mozog je dobre brat aj lecitin.
Dna je nasledok privela kyseliny mocovej v tele, ktora sa vytvara z purinov. Na to pomoze telo alkalizovat, lebo soli kyseliny mocovej su ovela lepsie rozpustne vo vode, ako samotna kyselina mocova a tak sa dostanu z tela von cez ladviny a samozrejme vyhybat sa jedlam s vysokym obsahom purinov. Najlacnejsie na to je odkyslovac vin, Kalinat, davka 2 gramy skoro rano na prazdny zaludok, rozpustene v sialke teplej vody, jest az 2 hodiny neskor.
Pozri na
www.acumedico.com
Docasne mozno brat aj protizapalove, ako napr curcuminoidy s bioperinom alebo serrapeptazu, co zmiernia zapaly

lumaraki

Ahoj, RNG. Moj mladsi brat ma od malicka tik. Ustavicne potriasa hlavou a pravou rukou, niekedy plecami, ustami. Lekari skusali vsetko mozne, no nic nepomohlo. Mohol by este teraz nieco pre seba urobit? Ma 57 rokov. Navyse sa mu teraz prihlasila dna a strasne trpi. Za 1/2 roka schudol 13 kg. Ako mu pomoct? lumaraki

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk