Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

lumaraki

Dobry den, RNG. Prosim ta este o radu. Od minuleho leta mam nad clenkom vpredu pokozku na jednej nohe cervenu. Niekedy viac, niekedy menej, ale vzdy, Moze to suvisiet s diabetom? No a nohy mi opuchaju - posledny rok zrejme aj od liekov. Mozes mi nieco poradit? Daki, Lumaraki.

RNG

SM1, ja som mal, kedysi obchody s doplnkami na Slovensku, ale som uz z toho vyse 5 rokov von.
Odporucam ti napr firmu iherb.com kde maju vsetko menovane v pomerne dobrych cenach a s najnizsim postovnym na Slovensko.

RNG

Skoro vsetky doplnky na lacno sa trosticku lepsie absorbuju, ale rozdiel je casto zanedbatelny, takze tomu by som nevenoval extra pozornost.

Na prazdny zaludok sa beru doplnky proti helikobakteru pilori, lebo tak sa tam dosiahne maximalna antimikrobialna koncentracia

RNG

Redbatica, Ja osobne beriem jod transdermalne, tj cez kozu, ked si raz/dva krat do tyzdna natriem jod pod pazuchu. A selen beriem ako doplnok per os, tj ustne. takze sa nemozu nijak miesat. Jod prejde cez kozu a naviaze sa na podkozne tuky a tam zostava dlhodobo a uvolnuje sa podla potreby. Lekari co sa jodom zaoberaju maju dokonca specialny vyraz na to, "nakladanie tela jodom"
Inac nemyslim ze selen a jod sa vzajomne vylucuju/konkuruju si v tele, prave naopak sa doplnuju a to je aj v pripade stitnej zlazy, kde su oba potrebne na tvorenie T-3 hormonu co je aktivny v tele, zatial co T-4 (thyroxin) je neaktivny. Su aj doplnky co obsahuju oba a zda sa ze su celkove ucinne, pozri viac na
www.greenwillowtree.com

RNG

sm1, homocystein a cholesterol su dve nezavisle latky v tele. Homocystein je produkt travenia, skodlivy, agresivny a napada svalove vlakna, vystelky ciev a podobne takze je dobre ho co najviac znizit. Telo ho rozklada systemom metylacie, co vyzaduje prisun vitaminov B-6 B9 a B-12. Najma B-12 u starsich ludi casto chyba pre to je dobre si ho doplnit, na to su napr minitabletky pod jazyk/sublingual
Homocysteinom zdrsdnene vystelky ciev na seba nachytaju rozne lepkave latky, najma znicene rastlinne tuky(tj vsetky co nie su oznacene ako panenske) a samozrejme aj cholesterolu, teda LDL oxidovany. HDL posobi opacne, odstranuje nanposy LDL zo stien ciev, podobne posobia aj rozne antioxidanty a emulzifikator tukov a tukovobielkovinnych latok, lecitin, ktory vrelo odporucam kazdemu pouzivat aspon raz do tyzdna, kopcom polievkovu lyzicu.Velka davka naraz precisti cievy a zasroven lecitin je potrebny pre cinnost mozgu.
Hladke vystelky ciev na seba nenachytaju permanentne rozne lepkave latky, pre to proti zapchavaniu ciev je dolezite co najviac znizit hladinu homocysteinu

RNG

Mayusa, na podporu pamati je napr zmes antioxidantov, vinpocetine(30mg) huperzine A(200 mikrogramov) a gingkolidy(60 mg 25%nu vytazok)
Pomaha brat samozrejme aj zmes vitaminov B, pod menom stress B.
Na adresovanie sresu si pozri pod mojim nickom cez google pod slovami stres a tiez spanok.
Na nervovzny zaludok pomaha sa destresovat, dobre spat, pripadne brat doplnky ako DGL(2 tabletky pozut 15 minut pred jedlom), stress B a ukludnujuci L-theanine( 2 x 400 mg)
Stres je zabijak, musis ho co najviac potlacit, lebo po case vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov

RNG

Claire, creva dobre osadene probiotikami ich tam maju az 1 kg na stenach. To co si do seba davas ako probioticky doplnok je len niekolko sto miligramov prinajlepsom, Tj je to len mmalicka nasada a ta sa musi rozrast/rozmnozit az na ten jeden kilogram. Tj musis jej dat potravu na to, co su rozne mikrovlakniny.
A jablko obsahuje mikrovlakninu , pektin

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk