Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

lumaraki

Daujem, RNG za odpoved. Objednala som si L-dopu aj zo Slovenska -Vinaturae, kym mi dojde vacsia objednavka z iherbu. Ale je po 500 mg v 1 tobolke. Je to velky skok oproti 4x60 mg z NOW. Preto by som chcela vediet, ci mozem prasok vysypat a rozdelit napoly a uzit bez obalu?
Dakujem ti vopred, lumaraki

RNG

Na znacke nezalezi, a mas pravdu, ten z Source Naturals je na mnozstvo L-DOPY znacne lacnejsi.
Nuz kedze pri parkinsomovy treba zvysovat dopamin stale, mozno ze pouzivanie hypericinu a hyperforminu v mensich davkach neustale by mohlo pomoct.
Ale zatial som toto pouzival len ako antidepresant v momentoch depresii, co boli docasne, vyvolane vonkajsimi stresovymi situaciami. a zamerane to bolo najma na hladinu serotoninu, tj mechanizmus SSRI.
Skus a uvidis a nezabudni sem napisat, ako sa ti dari.

lumaraki

Ahoj, RNG.Chcela som spociatku brat Requip aj L-dopu. Bojim sa stupit na neznamu podu, lebo nemam nikde podporu. A este zabezpecovanie liekov musi fungovat. Nesmu byt vypadky a treba ratat aj s mesacnou dodacou lehotou kvoli colnici a k tomu moja zmetenost..Citala som, ze alternativni lekari predpisuju radsej prasok Mucuna. Mozem uzivat rovno prasok bez obalu? / Hladam lacnejsie riesenie./ Je dobry Naturals- Mucuna Dopa 100 mg, 120 caps?
A este jedno. Nasla som na hypericin link. Plati aj pri Parkinsonovi, ze ho treba brat len v case potreby, teda stresu?
Este - ta ista mucuna Dopa sa uziva na rast svalov a rast sex. potencie. To vsetko sa prida aj mne? A nepoznas, PROSIM, aj na Slovensku dobrych alternativnych lekarov, ktory by ma sprevadzal liecbou?
Neuraz sa prosim, som asi slaba.
lumaraki

RNG

Z mikrovlanin na trhu su to najma psylium, pectins, arabinogalactans inulin, glucomannan a rozne stavy z krikov a stromov pod menom gums. Su aj morske, ale tie su relativne este drahsie

RNG

peggy, nauc sa nakupovat zo zahranicia, Europa je dost slaby zdroj a maju tam dost malo kvalitnych doplnkov a nemozne vysoke ceny.
Napr spomenuty candimis ma len 30 % oreganoveho oleja a kolko ma toho co je dolezite, tj carvacrolu tam ani nespominaju. V zrovnani s tym napr oreganovy olej firmy NOW Foods prichadza v enterickych kapsuliach, tj nepali usta, hrdlo ani zaludok a obsahuje 100 mg carvacrolu na kazdu kapsulu.
Keby ten candimis obsahoval oreganovy olej aj z 80% carvacrolu, kedze je zriedeny pod 1/3 tak z tych 80% sa stane zhruba 25% a teda jed a 40 mg kvapke obsahuje len asi 10 mg carvacrolu.
Na candidu odporucam brat minimum 3 x 200 mg carvacrolu, to by bolo z toho candimisu 3 x 20 kvapiek a to by si mala spalenu pusu a bolavy zaludok.

Peggy23

Ďakujem za odpovede.
A čo hovoriš na vyživove doplnky od firmy Jamienson - super stain acidophilus alebo probiotic probiotigue alebo z finclubu candimis. A taktiež chlamydil extra na tie chlamydie, keďže nenakupujem v zahraniči.
A ake mikrovlakniny maš na mysli?
Ďakujem

RNG

Doplnujem, tie ostatne zapaly v tele su z roznych nakaz, ktore su tak isto rozmnozene kvoli znizenej imunite. A pravdepodobne zmiznu, ked si zvysiis imunitu adresovanim roznych mikrobov, co ti ju znizuju a samozrejme napravenim crevnej probiotickej flory, pozri na rozne zmienky o candide albicans, ktoru iste tiez mas, ked mas inu alebo lepsie ine plesnove kultury v tele.
Kvalitne [pobiotika su take, co su tepelmne a kyselinovo odplne, ako napr vyrobok firmy Healthy origins, alebo az hodne drahy Theralac.

RNG

peggy 23, geotrichum candidum je plesen, ktora je najma pouzivana na zrenie roznych syrov.
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
Ale ako skoro vsetky mikroby moze napadnut aj ludske tkaniva za urcitych okolnosti, uvadzaju tam najma pluca a pravdepodobne vie zit z hlienov.
Bezne protiplesnove ako jod, oreganovy olej a podobne by mali byt na nu ucinne.
Ak zije z hlienov tak odhlienovace ako NAC a serrapaptaza su tu pomocne. Tiez ine enzymy a adresovanie alergii, co sposobuju zahlienenie a adresovanie infekcii v prinosnycy dutinach, co tak isto sposobuju zahlienenie

Tato plesen napada najma ludi so znizenou imunitou, tj treba si imunitu zvysit. Tj treba si nasadit a podporovat probioticku floru mikrovlakninami, adresovat rozne nakazy,, ktore znizuju imunitu(virusy, chlamidie, boreliozu, mykoplazmy, L-formy pripadne aj parazity)

Peggy23

Dobry deň pan RNG, chcem sa spýtat, čo by ste mi poradil na geotrichum candidum. Mala by som si kupit aj neake probiotika? Ak ano ake?

Taktieš mam mierny zapal žlčnika, obličiek a moč.mechura, čo by prosim ta bolo na to dobre a akych potravin sa mam vyhybat?

A ešte sa chcem spytat, čo by bolo dobre na astmu?
Ďakujem

RNG

Lumaraki, L-DOPA sa v mozgu meni na dopamin.
Nezavisle od toho hypericin a hyperforin spomaluju zanik dopaminu, tj tak zvysia jeho hladinu v mozgu, podobne aj serotonin(SSRI) norepinephrin(SNRI) a vraj aj GABA.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk