Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

lumaraki

Dobry vecer, RNG. Rozumiem dobre, ze L-dopa sa ma spravne uzivat aj s hypericinom a hyperforinom, aby sa vyuzila v mozgu? Neviem, ci je tu dovolene uvadzat link. Nasla som jeden na inej stranke od iherbu. Mozes mi prosim povedat, ako sa to davkuje? A uzivat ich mam navzdy , tak ako L-dopu? Dakujem za trpezlivost, lumaraki

RNG

Inac davkovanie L-DOPY pri Parkinsonovej chorobe a Alzheimerovej je 600 az 1200 mg.
A ako som povedal, hypericin a hyperforin v odporucenych davkach zvysuju v tele aj dopamin tym ze mu nedovolia sa odchytit, podobne ako to robia pre serotonin, norepinephrine aj ciastocne GABA.

RNG

Kurkumin je korenie, turmeric, curcuma longa.
Curcuminoidy, ucinne latky v kurkume su z neho vytazky
Kurkuma, pakoren obsahuje asi 3% curcuminoidov.
Bioperine, vytazok z cierneho korenia zvysuje absorbciu curcuminoidov asi 6.5 krat. Este viac zvysuje absorbciu liposomicke ppodavanie, az na vyse 30 nasobok, podla vyrobcu, ale mnohe lekarske zdroje v poslednom case odporucaju tuto formu. Vyraba ju napr firma Dr Best a pouziva patentovany vytazok ,liposomicky, od firmy Meriva.

lumaraki

RNG, dakujem za odpoved.Viem, ze Tritico je na depresiu, ale ja som mala depresie, poruchy spanku a strach byt sama. Lekarka mi ho dala na moju prosbu s tym, ze ak nepomoze, pjde za psychiatrom. Je to zacarovany kruh. Depresiu, halucinacie a poruchy spanku sposobuje Requip. Ak ho nemozes brat, lebo ti posobi na psychiku, nasleduje levodopa. Nie je ziadne riesenie. Takto som sa mohla aspon vyspat. Kedye ide o to, aby som sa ja dobre citila, ako mi vravia lekari, chcem skusit prirodne lieky. L-dopu beriem od NOW a tiez B12 pod jazyk. Ak by som nebrala Rekip, asi nepotarebujem ani tritico, ani GABA? Ak ano, treba obe? ajnorepinephrine, aj GABA? Zatial beriem 4x 60 Mucuna dopa plus Rekip. Stalo sa mi, ze ma zacalo boliet v chrbte. To mi smerovalo medi rebra vpravo. Potom som uz necitila chrbat, len medzi rebrami a nedalo sa ani chodit. Vtedy mi prisli postou l-dopa a B12. Uz po 1 tabletke som citila naznak zlepsenia. po tyzdni to bolo fajn. Vidim, ze tato liecba dava nadej... Este otazka - kurkumin s piperinom je to iste ako s bioperinom? Dakujem pekne, lumaraki

RNG

Tritico/trazodone je antidepresant, nema nic spolocne s Parkinconovou chorobou
en.wikipedia.org
Da sa nahradit napr roznymi doplnkami na neurotransmitery, zacal by som napr s doplnkom na serotonin, norepinephrine a ciastocne na dopamin a GABA, co je vytazok z hypericum perforatum, davka 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to najdes napr vo vyrobku firmy Paradise herb St John's Wort, v 3 kapsuliach
Antidepresiva prirodne nie su navykove, zaberaju okamzite a tato davka trva najmenej 8 hodin. Viac neodporucam brat denne, nez 3 kapsule, lebo mozes dostat opak, prebytok serotoninu co je neprijemny serotoninovy syndrom!!!
Tj ber to len podla potreby, nie pravidelne.
Ked pozries na tvoj liek REquip
en.wikipedia.org
jeho hlavny ucinok je vlastne len na hladinu dopaminu, tj da sa nahradit doplnkom L-DOPA, co zvysuje hladinu dopaminu prirodzene, bez skodlivych postrannych ucinkov.

lumaraki

Dobry vecer RNG. Dakujem za doterajsie odpovede na jecool/MISMAS. Usilovne skumam, co mi pomoze pri parkinsonovej chorobe, ale treba vela, vela citat... Moja otazka sa tyka lieku REquip. Po 3och rokoch uzivania mi zacali sluchove halucinacie. Nemohla som spat a chytala sa ma depresia a niekedy panika. Lekar mi predpisal Tritico. Vedel by si mi poradit alternativu? Dakujem, Lumaraki.

RNG

Kreon je farmaceuticka verzia prirodneho pankreatinu, kde je tukovy enzym, lipaza, zvyseny na ukor enzymov na bielkoviny(proteaza) a na sacharidy(amylaza)
Osobne odporucam nedobabrany prirodny pankreatin.
Nevidim ziadny dovod, pre co by tento doplnok mal byt skodlivy, keby bol skodlivy, tak by sa nemohol predavat ako potravinovy doplnok.
Jeme aj slaninu, aj bravcove maso aj rozne vyrobky z neho bez obav, lebo su kontrolovane na mikrobialne zamorenia. To iste plati aj na vsetky potravinove doplnky.
Ine zdroje enzymov su rozne rastliny, hnilobne mikroby, kvasne kultury atd, tak isto vo forme doplnkov musia splnat zakladnu podmienku=bezpecnost pouzitia.
Nezivocisne enzymy maju pestrejsiu zmes enztymatickych zloziek, specifickych na rozne ucely, ale su obvykle na ucinok drahsie.
Osobne odporucam prasaci pankreatin, lebo je zlozenim velmi podobny nasmu pankreatinu a tak mozno aj vhodnejsi aj na dlhodobe pouzivanie pre ludi s nedostacnou cinnostou pankreasu.

drobnytrupik

dobrý večer RNG, ďakujem za predchádzajúcu odpoveď ale opätovne by som potrebovala poradiť.
Detská gastroenterologička predpísala mojej dcére 6rokov / 28 kg pre lepšie trávenie( názov lieku K..ON 25 000) kde základnou zložkou je pankreatin obsahujúci enzými na trávenie) ale zarazilo ma keď som čítala že je to vyrábané z prasacích pankreasov, a aj keď pri výrobe likvidujú choroboplodné zárodky, tak nemôžu úplne vylúčiť prenos inf. chorôb na človeka.Hľadala som podobný produkt, a našla som síce doplnok P..K..TIN od firmy NOW, ale tiež je pri ňom uvedené že sa vyrába z prasacích pankreasov. Preto sa pýtam, myslíte si že je vhodné dávať tento produkt 6 ročnému dieťaťu, a myslíte si že je tam možnosť prenosu inf. chorôb na človeka?
Alebo mi niečo iné odporúčite?Synovi som pri ničení Helikobaktera dávala koloidné striebro, citricidal a tinktúru zo sladovky. Myslíte že by sladovka postačovala aj pre dcéru na trávenie?
Ďakujem pekne za odpoveď

RNG

Tyrolerin toto forum povazuje konkretne uvadzanie produktov za nedovolenu neplatenu reklamu. Ak chces vediet priamo produkty a zdroje na ne, pozri na rng.jecool.net, kde mi administrator dovoli uvadzat konkretne produkty a najlepsie zdroje na ne
Inac doplnky sa beru podla potreby a tvoja potreba je momentalne velka. Ked protestujes proti 6-7 pilulkam som zvedavy co by si robila na mojom mieste, kde beriem denne aj 50 roznych, na cukrovku(10), proti periferalnej neuropatii(6), na riedenie krvi(4), na oci a mozog( nasledky cukrovky)(4), na mykoplazmy(reumaticke bolesti)(10 az 15) a podla potreby aj na rozne nakazy, s ktorymi sa moje vnucence "so mnou delia".
Nuz co, nemozem ich stale drzat od seba na tri kroky a podchvilou maju nejake zapaly hornych dychacich ciest, co oni s dobrou imunitou zvladnu za par dni, ale ja , stary dedko, co ma od mladosti nachylnost na zapaly hornych dychacich ciest ak nezoberiem kopu doplnkov proti tomu, tak by som bol velmi chory.
Nuz a popritom si doplnam tie bezne ako jod, selen zinok vitaminy C E D-3. mikrovlakniny a probiotika a cistim cievy lecitinom.A beriem aj krill olej, beriem obcas protizapalove, tiez doplnky kyselin a enzymov , dnes uz s kazdym jedlom ked nechcem mat palu alebo hnacky.

A to som pred 25 rokmi mal problem prehltnut aj jeden aspirin....

Dufam , ze ked si budes davat pozor, nedostanes sa do tak smutneho stavu v akom som ja.
Ale lutovat ma nemusis, este stale taham 60 hodin tyzdenne, ak sa dostanem na dovolenku, tak chodime aj na celodenne tury v horach a znesiem este stale vysku do 3200 m, mozno tento rok aj viac, lebo sa mi regeneruju pluca postupne.

Tirolerin

Ahoj Rng,

velmi pekne dakujem za rychlu odpoved, no je toho hrozne vela..to mam fakt davat do seba 5-7 tabletiek denne? Nevies mi tie preparaty odporucit v 100% bio prirodnej forme? A nejake uplne konkretne, lebo hodim si tam napr. DHA a vyhodi mi tam fakt kopec moznych druhov a ja tie firmy fakt vobec nepoznam.. Ja by som ti bola fakt velmi vdacna keby si mi hodil do emailu nejakych 5-6linkov na konkretne produkty nech to mozem co najskor objednat. A najlepsie 100% prirodne preparaty. Budem ti velmi vdacna, kedze moja anglictina je na bode mrazu (objednavku zvladnem :-D ) Inak nejem maso tak ta anemia mozno aj z toho, a stravujem sa hrozne zdravo. Jem vela smoothies a surovej zeleniny a ovocia tak som dost vytocena z toho ze aj napriek max. zdravemu zivotnemu stylu(nejem ziadny cukor, bielu muku, skoro ziadne pecivo a pod.) mam taketo problemy... :-( Este som sa ta chcela spytat, co si myslis o vitarianstve?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk