Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Tyrolerin, plod aj kojenie deti berie/rabuje z tela matky privela zivin , takze je rozumne brat doplnky, aby si si neznicila telo.
Odporucam samozrejme doplnky mineralov a vitaminov D-3 a K-2 na zabudovanie do kosti, ci uz tvojich alebo dietata, brat DHA na vyvoj mozgu, tak isto pte oboch lebo iste mas od neho telo uz vyrabovane, a na mozriny pomaha brat antioxidanty, najma vitamin C E a D-3 a bioflavonoidy a ko rutin hesperidin a najma Diosmin.
Lekari, cest vzacnym vynimkam, nepoznaju a nepouzivaju doplnky na svojich pacientov(napriek tomu napr v USA 90% lekarov doplnky pouziva sukromne na sebe a svojej rodine...), takze nemozes ocakavat, ze ti ich poradia alebo predpisu.
Na tvorbu krvi treba nielen zelezoo, ale aj med a vitaminy B-6, B-9 a B-12
Odporucam brat napr zmes stress B, co tieto obsahuje. A na zelezo je dobra forme zeleza pod menom Easy Iron, co dodava zelezo vo forme proteinoveho chelatu,najme bisglycinatu, co sa vyborne v tele zabuduje a nedrazdi zaludok.
Pozri na menovane napr v katalogu iherb.com kde maju dobry vyber znesitelne ceny a lacne postovne na Slovensko.
Upozornenie pre tehotne a kojace zeny je nie kvoli skodliviosti ale je vynutene v USA nasou "starostlivou " FDA, lebo podla nich "nie je dost dat na bezpecnost pre tehotne dosial" napriek tomu ze to desatky milionov zien pouzivaju na ma na krcove zily a metlicky. Dobra vyhovorka.
Ale vyrobcovia doplnkov v USA to uz povacsine neuvadzaju, v Europe to este pretrvava.

RNG

Hajjo, vitamin B-12 prichadza napr v minitabletkach pod jazyk/sublingual v 500 az 5000 mikrogramov. To su vsetko velke davky podla archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa tak spiatocnicky a krvovite vacsina lekarov drzi.
Pod masivne davky myslim 2000 mikrogramov a viac, pravidelne .

Tirolerin

Ahoj Rng,

opat sa na teba obraciam. Od tehotenstva som anemicka. Naposledy som bola u doktora pred mesiacom a mala som zelezo na uplne spodnej hranici. Doktor ale ze nie je potrebne nieco nato brat. Stale kojim (dcerka ma 6 mesiacov). Byvam unavena no teraz som si vsimla ze sa mi tvoria modriny hlavne na nohach. Nepamatam si ale zeby som sa niekde udrela. Neviem ci to moze suvisiet so zelezom, ale budem ti velmi vdacna ak by si mi odporucil konkretne produkty (viem ze si v inych temach pisal napr. o zvyseni vit. C, E a pod.) na zlepsenie mojho stavu. Mozes aj sem, aj ked teda neviem ci mozes menovat naozaj aj konretne vitaminove preparaty, v opacnom pripade aj na email: pragmaticka@pokec.sk Vopred velka vdaka a vela zdravicka pre teba aj manzelku!

hajjo

Otláčam z témy demencia-alzheimer :
Ešte ťa prosím RNG o upresnenie aké sú to väčšie dávky vitaminu B-12 ? Nerozumiem sa do toho. Ďakujem vopred za odpoveď !

RNG

Drobnytrupik, atb nie su najlepsia obrana proti zapalom horneho dychacieho traktu, niekedy su dokonca podporujuce tieto zapaly tym, ze potlacaju probiotika, co nam mnohe infekcie, na ktore su atb neucinne pomahaju potlacat. Viac okolo toho pozri cez google pod mojim nickom a slovom infekcie.
V hlienoch sa totiz nachadzaju rozne mikroby, co z nich vedia zit a na tie su atb neucinne. A tieto mikroby vyvolavaju zapaly a este vacsie zahlienenie A daju sa vyhubit z prirodnych najma oreganovym olejom po odmaskovani NAC a serrapptazou. Nakazy v prinosnych dutinach treba tam adresovat , tj kvapkami roztoku citricidalu, koloidneho striebra a podobne.Kvapkas v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutim co poznas, lebo to zaboli na chvilu.

Inac na tie "energeticke zony" a ich diagnozy by som sa velmi nespoliehal...

RNG

Ninka, papier je trpezlivy a neprotestuje, ked nan napisu hluposti alebo doslova lzi, co sa bezne rozsiruju proti potravinovym doplnkom.
Askorbova kyselina je vyborne rozpustna vo vode a nijak nevplyva teda na ladvinove kamene,, ktore su povacsine stavelany vapenate, tj s askorbastmi to nema nic spolocne.
Na rozpustenie ladvinovyc kamenov je vuse 94% ucinne pitie caju z byliny Chanca Piedra, caj z polievkovej lyzice kopcom, varit najmenej 10 minutm, odstat prikryte aspon 3-4 hodiny , zliat a pit, nefiltrovat. Mozes i to samozrejme rozne prichutit.
Vysledky 94% boli po 2 mesacnom piti tohoto caju v tejto koncentracii
Inac ani vitamin A nema nic spolocne s trvorenim kamenov zo stavelanu vapenateho.
Jedine dostatok vody a jedenie jediel s malym obsahiom kyseliny stavelovej/oxalic acid su tu prevencia.
www.ohf.org
Pomaha brat aj horcik/magnezium a vitaminy D-3 a K-2, aby sa vapnik ukladal do kosti a nezlucoval s kyselinou stavelovou.
Aj samotny stavelan horecnaty/magnesium oxalate, je vyse 500 krat tak rozpustny vo vode, ako stavelan vapenaty, takze doplnky horcika/magnesium su tu odporucane ako prevencia proti ladvinovym kamenom.
en.wikipedia.org

drobnytrupik

Dobrý deň RNG, prosím poraďte mi v takej záležitosti.
Jedna známa bola s 5,5 ročným synom na meranie energetických zón a zistili mu, že má v nose, uchu a dutinách Stafylokoka, Streptokoka a Moraxellu.
Odporúčili jej koloidné striebro a dali ( neviem výrobcu - čakám na info) koloidné striebro 50ppm a dávkovanie určili na 2 * 4 ml. Chcem sa len spýtať či tá výška 50 ppm nie je silná pre 5,5 ročného chlapca a ak áno aké by malo byť správne dávkovanie.
Viete mi ešte niečo poradiť na tie bacily? ja som jej radila citricidal.
Stačil by alebo je ešte niečo, s čím by to vyhubila.
Chlapec má stále zahlienené dutiny a neustále berie antibiotiká.
Ďakujem za skorú odpoveď, spolieham sa na Vaše rady ako už v minulosti, a veľmi mi pomohli.
S pozdravom

NINIKA

Ahoj RNG,mám za sebou obličkovú koliku,a stihol sa už aj vyplaviť kameň,ktorý z 90% pozostával zo šťavelanu vápenatého.Tak som si čitala,čo ten štavelan obsahuje a okrem toho si má dávať pozor na prisun C vitaminu a A vitaminu,že treba teda dávať pozor na vitamínové prípravky na ich zloženie!Vitamin C a A obsahuje oregánový olej.Mala by som zvážiť pokračovanie užívania oregánového oleja?Mám velky rešpekt -boli to neznesitelné bolesti.Rozmýšlam,že budem uživať už len nejaké probiotika na nejake udržanie zdravšej flory v črevách.Nemám akútne problémy,podozrenia na pleseň,ale myslím,že organizmus bol prekyslený a v tom oregánový olej pomohol,aj keď som brala len 3x1 tobol.z iherb.com firmy.Popijala som týždne teplu vodu s čerstvou citronovou šťavou,tak to asi problemu tiež dopomohlo...:) Ďakujem za akúkolkvek reakciu.Prajem pekný deň.

RNG

hajjo, rozni lekari spominali davky aj vyssie, az 100 000 IU vitaminu D-3 kratkodobo s vyse miligramu vitaminu K-2 (MK7) kratkodobo, aby sa telo , tj pecen co najskor nalozilo tymito vitaminami a tym stupol v krvi obsah vitaminu D-3 az do dnes zelatelnych hladin od 65 do 85 nanogramov na mililiter.
Ale kedze zo slnka si telo vie vyrobit aj vyse 10 000 IU denne, skor sa priklanam k pravidelne branej davke 10 000 IU, co sa mi vidi konzervativnejsie, aj ked vysledky na Alzheimere/demenciu tam nebudu take rychle.
Slovensko a vseobecne Europa je dost slabo zasobena kvalitnymi doplnkami a su tam privysoke ceny, preto radim ludom kupovat skor z dovozu cez internet. Dobre firmy su napr iherb.com swansonvitamins.com puritan.com a ine.

hajjo

Otláčam z témy demencia-alzheimer :

Ďakujem RNG za radu. Chcel by som sa ale ešte raz spýtať - stačí tá dávka vitamínu D3 - 10000UI denne ? Predtým sa tu uvádzalo že začať 50000UI denne a potom po mesiaci znížiť na 10000UI denne ! A ďalej sa chcem spýtať ten vitamín K2-MK7 sa dá bežne na Slovensku zohnať ?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk