Otázky na RNG

RNG

Doplnujem, tie ostatne zapaly v tele su z roznych nakaz, ktore su tak isto rozmnozene kvoli znizenej imunite. A pravdepodobne zmiznu, ked si zvysiis imunitu adresovanim roznych mikrobov, co ti ju znizuju a samozrejme napravenim crevnej probiotickej flory, pozri na rozne zmienky o candide albicans, ktoru iste tiez mas, ked mas inu alebo lepsie ine plesnove kultury v tele.
Kvalitne [pobiotika su take, co su tepelmne a kyselinovo odplne, ako napr vyrobok firmy Healthy origins, alebo az hodne drahy Theralac.

RNG

peggy 23, geotrichum candidum je plesen, ktora je najma pouzivana na zrenie roznych syrov.
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
Ale ako skoro vsetky mikroby moze napadnut aj ludske tkaniva za urcitych okolnosti, uvadzaju tam najma pluca a pravdepodobne vie zit z hlienov.
Bezne protiplesnove ako jod, oreganovy olej a podobne by mali byt na nu ucinne.
Ak zije z hlienov tak odhlienovace ako NAC a serrapaptaza su tu pomocne. Tiez ine enzymy a adresovanie alergii, co sposobuju zahlienenie a adresovanie infekcii v prinosnycy dutinach, co tak isto sposobuju zahlienenie

Tato plesen napada najma ludi so znizenou imunitou, tj treba si imunitu zvysit. Tj treba si nasadit a podporovat probioticku floru mikrovlakninami, adresovat rozne nakazy,, ktore znizuju imunitu(virusy, chlamidie, boreliozu, mykoplazmy, L-formy pripadne aj parazity)

Peggy23

Dobry deň pan RNG, chcem sa spýtat, čo by ste mi poradil na geotrichum candidum. Mala by som si kupit aj neake probiotika? Ak ano ake?

Taktieš mam mierny zapal žlčnika, obličiek a moč.mechura, čo by prosim ta bolo na to dobre a akych potravin sa mam vyhybat?

A ešte sa chcem spytat, čo by bolo dobre na astmu?
Ďakujem

RNG

Lumaraki, L-DOPA sa v mozgu meni na dopamin.
Nezavisle od toho hypericin a hyperforin spomaluju zanik dopaminu, tj tak zvysia jeho hladinu v mozgu, podobne aj serotonin(SSRI) norepinephrin(SNRI) a vraj aj GABA.

lumaraki

Dobry vecer, RNG. Rozumiem dobre, ze L-dopa sa ma spravne uzivat aj s hypericinom a hyperforinom, aby sa vyuzila v mozgu? Neviem, ci je tu dovolene uvadzat link. Nasla som jeden na inej stranke od iherbu. Mozes mi prosim povedat, ako sa to davkuje? A uzivat ich mam navzdy , tak ako L-dopu? Dakujem za trpezlivost, lumaraki

RNG

Inac davkovanie L-DOPY pri Parkinsonovej chorobe a Alzheimerovej je 600 az 1200 mg.
A ako som povedal, hypericin a hyperforin v odporucenych davkach zvysuju v tele aj dopamin tym ze mu nedovolia sa odchytit, podobne ako to robia pre serotonin, norepinephrine aj ciastocne GABA.

RNG

Kurkumin je korenie, turmeric, curcuma longa.
Curcuminoidy, ucinne latky v kurkume su z neho vytazky
Kurkuma, pakoren obsahuje asi 3% curcuminoidov.
Bioperine, vytazok z cierneho korenia zvysuje absorbciu curcuminoidov asi 6.5 krat. Este viac zvysuje absorbciu liposomicke ppodavanie, az na vyse 30 nasobok, podla vyrobcu, ale mnohe lekarske zdroje v poslednom case odporucaju tuto formu. Vyraba ju napr firma Dr Best a pouziva patentovany vytazok ,liposomicky, od firmy Meriva.

lumaraki

RNG, dakujem za odpoved.Viem, ze Tritico je na depresiu, ale ja som mala depresie, poruchy spanku a strach byt sama. Lekarka mi ho dala na moju prosbu s tym, ze ak nepomoze, pjde za psychiatrom. Je to zacarovany kruh. Depresiu, halucinacie a poruchy spanku sposobuje Requip. Ak ho nemozes brat, lebo ti posobi na psychiku, nasleduje levodopa. Nie je ziadne riesenie. Takto som sa mohla aspon vyspat. Kedye ide o to, aby som sa ja dobre citila, ako mi vravia lekari, chcem skusit prirodne lieky. L-dopu beriem od NOW a tiez B12 pod jazyk. Ak by som nebrala Rekip, asi nepotarebujem ani tritico, ani GABA? Ak ano, treba obe? ajnorepinephrine, aj GABA? Zatial beriem 4x 60 Mucuna dopa plus Rekip. Stalo sa mi, ze ma zacalo boliet v chrbte. To mi smerovalo medi rebra vpravo. Potom som uz necitila chrbat, len medzi rebrami a nedalo sa ani chodit. Vtedy mi prisli postou l-dopa a B12. Uz po 1 tabletke som citila naznak zlepsenia. po tyzdni to bolo fajn. Vidim, ze tato liecba dava nadej... Este otazka - kurkumin s piperinom je to iste ako s bioperinom? Dakujem pekne, lumaraki

RNG

Tritico/trazodone je antidepresant, nema nic spolocne s Parkinconovou chorobou
en.wikipedia.org
Da sa nahradit napr roznymi doplnkami na neurotransmitery, zacal by som napr s doplnkom na serotonin, norepinephrine a ciastocne na dopamin a GABA, co je vytazok z hypericum perforatum, davka 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to najdes napr vo vyrobku firmy Paradise herb St John's Wort, v 3 kapsuliach
Antidepresiva prirodne nie su navykove, zaberaju okamzite a tato davka trva najmenej 8 hodin. Viac neodporucam brat denne, nez 3 kapsule, lebo mozes dostat opak, prebytok serotoninu co je neprijemny serotoninovy syndrom!!!
Tj ber to len podla potreby, nie pravidelne.
Ked pozries na tvoj liek REquip
en.wikipedia.org
jeho hlavny ucinok je vlastne len na hladinu dopaminu, tj da sa nahradit doplnkom L-DOPA, co zvysuje hladinu dopaminu prirodzene, bez skodlivych postrannych ucinkov.

lumaraki

Dobry vecer RNG. Dakujem za doterajsie odpovede na jecool/MISMAS. Usilovne skumam, co mi pomoze pri parkinsonovej chorobe, ale treba vela, vela citat... Moja otazka sa tyka lieku REquip. Po 3och rokoch uzivania mi zacali sluchove halucinacie. Nemohla som spat a chytala sa ma depresia a niekedy panika. Lekar mi predpisal Tritico. Vedel by si mi poradit alternativu? Dakujem, Lumaraki.