Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Orol drzim palce, aj na Slovensku rastie kopa uzitocnych bylin. Sipkove lekavare, anajma studene vytazky su vyborne, dobre je rozdrvit suche plody uplne, lebo prave semena su zdrojom velmi silnych antioxidantov, povacsine vodorozpustnych.A obsahuje aj protizapalove latky , preto je uzitocna pri reumach.Samozrejme tu hovorime o vacsich davkach.

RNG

Iva, pomozu ti rozne protipalove, ako curcuminoidy s bioperinom, boswelin, serrapeptaza , ale zapal je sposobeny niecim mikrobialnym pravdepodobne a to treba tak isto adresovat, nielen potlacat zapal. Na to odporucam pit roztok citricidalu, brat oreganovy olej, berberine v davke 2 x 1 gram je tiez ucinny na rozne urinarne nakazy, ku ktorym aj toto patri.A mnookrat je to prenosne pohlavnym stykom.
Moze to byt sposobene aj nedostatocnou cirkulaciou, kde pomoze riedit krv serrapeptazou a nattokinazou.
Ine dovody su zriedkavejsie, ale aj ovela nebezpecnejsie, vcitane rakovin

orol

Ahoj RNG
(k prispevku RNG 00:22)
-Zbieram byliny a pokial budem zit, budem zbierat byliny z volnej prirody (co nepoznam, resp. u nas nerastie kupujem, ako aj potravinove doplnky, ak uznam za vhodne a rozumne. -----Tinkturu z plodov Rosa canina potrebujem z dovodov, ze ju chcem kombinovat z inymi tinkturami a takto vnutorne uzivat. P.s- naviac, fructus Rosa canina je kralom v obsahu prirodneho vitaminu C a nazbieram si ho vlastnorucne, cize spojim prijemné s uzitocnym. Inac, dnes som to „nalozil“ a po par hodinach a pretraseni pozeram, ze to ma uz terazt nadhernu farbu (dal som suche rozdrvene plody, semena som zväcsa odstranil).
Pekny a daritelny den zelam.

RNG

Orol, 60% liehu obsahuje aj 40% vody, tj vitamin C sa v tom rozhodne vyluhuje.
Ale od rokov 1930-tych sa vitamin C vyraba v kvalite bioidentickej, tj nie je dovod na vyrobu ovela drahsich vyluhov.

RNG

Orol, je to sice stara lieciva rastlina, ale moje lekarske zdroje ju extra neodporucaju, snad este zvonka, ale menej zvnutra. Obasahuje totiz aj neziaduce latky a pokial ich nevyberies tak riskujes.
Jedovate latky v koreni a mozna aj ine sa odplavia , ked koren vymocis vo vode. Taketo korene sa pouzivali v case hladu dokonca ako jedlo.

RNG

nick kazdemu radim mat v zasobe niekolko antimimrobialnyc, napr ako extrakt z olivovych lisov, citricidal, oreganovy olej, chaparal, zinok jod selen...
V pripade nakaz totiz je dobre co najskor zakrocit a nevyckavat, kym sa z maleho problemu vyvinie zavazny.

orol

RNG
este „specialna otazka“ a poprosim Ťa o nazor, radu
-ma vyznam urobit z plodov Rosa canina susenych resp. cerstvych tinkturu pre vnutorne pouzitie ? Co sa stane s vitaminom C, ked budem plody luhovat v liehu povedzme 60% ?
-P.s- ide mi o vitamin C, ci sa v liehu vyluhuje a ostane v tinkture, alebo znici

Alex15

RNG podla teba možu kvapky jodidu draselneho a sodneho pomocť pri sklovcovych zakaloch pri dlhodobom použivani? Viem, že ty odporučaš ine, ale toto je ovela dostupnejšie a preto by som chcel vedieť tvoj nazor na konkretne tieto kvapky. Vdaka.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk