Otázky na RNG

claire

Dobry den RNG, na Vase odporucanie som si objednala Pancreatine od firmy Solgar. Dnes mi dorazil a chcela by som sa Vas spytat na spravne uzivanie spolu s ostatnymi doplnkami ktore uzivam, trapi ma nespecificky zapal tenkeho creva a polypy na zlcniku. Uzivam psyllium, probiotika, stavu z aloe vera a od dnes chcem aj ten Pancreatine. Dakujem

sisley

Ahoj rng, chcem ta poziadat o radu, som 6 den v nemocnici s masivnou hematuriou v moci spolu so zrazeninami. Ked lezim je to lepsie, ak chodim, krvacam do mocu. Robili CT aj cystoskopiu mechura, vsetko ok, akuratsliznica je zapalena a slzi krvou. Nasadili atb, ale krvacam s prestavkami stale, kultivacia bude tak o 3 dni. Mam doma k dispozii, co by som mohla uzivat : citricidal, oreganove kapsule, nie olej, swanson digestive enzyme, vit. C, ascorutin, brusnicovu stavu a dmanosu. Co z toho a v akych davkach brat ? Dokupit pripadne graviolu, koloidne striebro alebo colostrum? Potrebujem to rieist akutne, dakujem.

MultiLevel

Dakujem RNG. Bezala som s tym rano k lekarovi, lebo v noci som sa zobudila s tym, ze mam cely chrbat flakaty, plus stehna, brucho. Kozna mi dala samozrejme kopec masticiek, ktore nezaberaju, napriklad beloderm lotion a fenistil tabletky....Cervene flaky z brucha a z chrbta zmizli, no ked som prisla domov a davala som si dole oblecenie, plus spodne pradlo, tam kde ma ominala gumicka z nohaviciek, sa mi zas vytvorili cervene flaky, ktore sa velmi zvacsili. Vytvori sa mi jedna akoby vyrazka, ktora sa spoji do obrovskych flakov, jeden taky som mala aj cez cele brucho. Netusim z coho to je, zatial drzim dietu, pijem len cistu vodu. Dakujem za rady, idem pozriet ten tvoj krem :)

RNG

Akukolvek zdroj mikrovlaknin je lepsi ako nic. Dobre ma napr firma Vemica na Slovensku, ak ches viac roznych, pozri napr na swansonvitamins.com, kde kupujem arabinogalactany, modified citrus pectines a glucomannan. Maju sicve na Slovensko vysoke postovne, ale ked urobis vacsiu objednavku tak sa to aj tak vyplati.
Samozrejme treba aj kvalitne probiotika, tie tam najdes pod napr znackou Healthy Origins co obsahuje tepelne a kyselinovo odolne probiotika, aby si ich kupila este zive a aby sa zive dostali cez zaludocne kyseliny do criev.

RNG

Andie, zapaly v zaludku a naduvanie, tj tvorba plynov v zaludku je mozna len pri nedostatku kyselin a pripadne aj inych enzymov, odporucam najma pancreatine.
Celiakia sa da len ciastocne znizit enzymami na lepok/gluten, tam ti nepomoze nic, len sa lepku vyhybat a brat enzym nan, aby si si aspon ciastocne od neho ocistila telo za roky zamorene, ale alergia na mlieko ma dnes velmi dobre enzymy, pod menom Dairy enzymes, ako napr firmy Enzymedica, Lacto, complete dairy digestion.

RNG

Orol, uz Linus Pauling odporucal na srdce brat aspon 3 gramy vitaminu C a aspon 2 gramy L-lysinu na zlepsenie tvorby kolagenov, ktore su nosna kostra vsetkych organov.
Na znizenie cholesterolov treba brat 2 x 20 mg policosanolu,alebo/a 2 x 1 gram Red yeast Rice, vysledok uvidis na rozbore krvi uz po mesiaci
Co je ale ovela dolezitejsie je vyhybat sa vsetkym zdrojom znicenych olejov, a jest len oleje panenske. Znicene oleje vytazovanim, rafinaciou alebo dokonca hydrogenizaciou tvoria az 80% usadenin na cievach, cholesteroly len 15%.
Byliny maju zriedka dostatocne obsahy ucinnych latok, ja sa skor obraciam na minimalne standardizovane byliny, tj take co maju zarucene obsahy ucinnych latok, alebo priamo na vytazky tych ucinnych latok
Mal by si si dat urobit rozbor krvi, najma na zrazanlivost(INR), lebo bolesti na srdci su casto z nedostatku kyslika, tj zo zleho priestupu kyslika kvoli fibrinom pokryvajucim steny ciev, alebo zo zapchatych ciev.
Odporucam hodne hlohu lecitinu pripadne aj enzymu lipaza.

RNG

Multilevel, jeden cas som to mal aj ja, a odvtedy, co pouzivam moj vlastny krem a naviac manzelka presla ce pracie prostriedky a dnes pouziva len jeden mi to zmizlo.
Totiz moze to byt reakcia na praci prostriedok alebo zmakcovadlo, co je najpravdepodobnejsie alebo na nejake povrchove mikrobialne zamorenie. ked sa skrabes/alebo pradlo ta omina, tak sa tam vytvorial mikrotrhlinky v kozi a ci uz chemia alebo mikrobialne zamorenie sa dostane vez kozu a telo sa brani. Moj krem je hodne mastny, takze zvlacni pokozku a ta podstatne menej praska, tiez obsahuje aj hojove a amtimikrobialne latky. Pozri cez google pod mojim nickom a prirodna kozmetika.

andie1990

Dobrý deň. Moj problém sa týka trávenia. Prešla som si viacero tém ale chcela by som sa poradiť ohľadom prípravkov. Diagnózy zatiaľ celiakia, laktózová intolerancia, a nešpecifický zápal čreva. Diety dodržujem.
Chcela by som začať užívať mikrovlákninu a probiotiká a taktiež triphalu na prečistenie. Môžem všetko naraz? Našla som prípravok dostupný u nás na slovensku.
Zloženie
Vláknina Psyllium - rozomleté osemenia skorocelu indického,
- 5 kmeňov živých kultúr ( 2 miliardy životaschopných baktérií v jednej dávke 10 g )
- Inulín ( fruktooligosacharid) z čakanky obyčajnej ( rozpustná vláknina ),
Obsahuje trávicí enzymy: proteáza, betain HCL, papain, bromelain, semena fenyklu, kořen zázvoru a máty peprné.

V akom objeme sú tieto enzýmy obsiahnuté nie je uvedené. Plánujem objedať diary enzymes zo zahraničia ale kým to všetko dorazí možem začať s týmto + triphala? Mám ešte niečo doplniť? Trápia ma hlavne hnačky, pichanie v bruchu a nadúvanie. Po akom čase by som mohla vidieť výsledky?

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

orol

RNG
na moje upchate koronarne cievy (verifikovane scintigrafickym vysetrenim), vyssim tlakom a cholesterolom uzivam cele dva roky prirodne medikamenty (doplnky, byliny) cize lecitin, nattokinaza, serapeptaza, pancreatin, bromelain, NAC, EDTA, B-3, B-6, B-9, ci 12, B-stress, hloh, ruta, medvedi cesnak, ocianka roztkovova atd ... cize preferujem alternativnu liecbu a neberiem lieky, ktore mi predpisal lekar na znizenie tlaku, riedenie krvi a upravaucholesterolu. Podrobil som sa nedavno aj 30 dnovej chelacii a remineralizacii. Napriek snaham a discipline (teraz som uz popustil ) nevidim zlepsenie stavu, resp. stav je kolisavy raz boli na hrudi, raz neboli, no vacsinou slabo? boli no a do kopca musim obcas zastat na bolest na hrudniku, NIE zadychanie. V klude mavam aj mierne zavraty.

P.s- cize som nuteny robit cosi este viac ako doteraz robim! a chcem zacat uzivat aj nejake vhodne byliny s protizapalovym, protikrcovym, antibakterialnym, upokojujucim, resp. inym vhodnym ucinkom k povahe ochorenia. Vies mi nieco poradit ? Tentokrat ma zaujimaju vylucne Slovenske byliny z bozej lekarne.

Miroarksi

Dakujem za odpoved a kolko tak cca sacharidov zjes za den? Pripadne tak kolko zjest,minimalne sacharidov, aby cloveku bolo fajn a neuskodilo to. Dakujem.