Otázky na RNG

Ivka 1

Verondza skús Forever Freedom a Forever Active Ha.Doplní sa synoviálna tekutina,ktorá premasťuje kĺby a freedom napomôže obnove chrupaviek.

verondza

este opravim..asi nie artroza,ale artritida. to je asi zapal klbov sposobenych artrózou. dufam,ze som to nepoplietla. artrozu ma len druhého stupna a to vraj nie je az take zle..ale ona ma z toho zapalu velke bolesti,chodi len s palickou.

verondza

dobry den rng,
uz dlhsie sa snazim zorientovat v tvojich radach,ale nedari sa mi dat dokopy doplnky vhodne pre moju mamu. mohol by si mi prosim strucne poradit? ma 70 rokov a hlavny problem je artroza kolenných klbov. chodila na kadejake obstreky, brala lieky,ale napomahalo. okrem toho ma teraz bolesti lytok,opuchaju a su zapalene,asi to bude problem so zilami. ide na vysetrenie.
uz asi pol roka berie rybi olej,ale asi malo,lebo ho brala len kapsulu denne. kupila som jej teraz olej z trescej pecene,nie v kapsuliach,to snad bude lepsie.alebo by bol pre nu leosi cisty rybi olej?okrem toho berie lecitin podla tvojich rad a este tinkturu z vilcacory.co by si mi prosim poradil na ten zapal klbu a aj na osteoporozu? berie nejaky vapnik,ale podla toho,co pises,tak to nie je dobry doplnok.
viem, ze radis bone essentials,neexistuje nieco podobne,co sa da zohnat na slovensku,aby sme nemuseli platit postovne? berie lieky na srdce,mala kolisavy tlak. dakujem vopred velmi pekne za radu.

RNG

Glukonar zinocnaty je OK, ale radsej pouzivam Bisglycinat.
Sodium selenite je anorganicka forma selenu, osobne pouzivam selen zo selenovych kvasnic(hig selenium yeast) alebo pre tych, co maju alergie na kvasene produkty je selenium symethicone a podobne, tj organicky viazany selen.
Uvedom si, ze v lekarnach pracuju farmaceuti a na farmaceutickej fakulte sa ucia len o chemickych patentovanych schvalenych liekoch , tj nie o potravinach ani potravinovych doplnkoch. Takze az na vzacne vynimky, co popri zamestnani aj postrane studuju tento odbor, ich rady su viacmenej laicke.

RNG

Perla, znackove oleje su obvykle drahsie. Ja osobne pouzivam antarkticky , ktory kupujem vo vacsich davkach, pozri na
krilloil.com
Tento olej z antarktickeho krilu je bohaty na astaxanthin a extremne cerstvy, tj nema typicku rybaciu vonu.

kajulka6

ahoj Rng, uzivam zinok a selen ale vo forme Glukonat zinocnaty a selen sodny, to co poradili v lekarni. Ty ale radis ine formy, ake a tieto co mam tie su zle prtoze sa nevstrebu alebo su chemicke? Dakujem za vysvetlenie

perla1

Dobre RNG dakujem, takze pre 4 rocne dieta je vhodnejsi Krill alebo Calamarine olej na vyvoj mozgu,alebo celkovo.
Pre seba si zaobstaram oba a budem striedat,tak to odporucas?
A aky je rozdiel medzi krill a neptune krill olej, je cistejsi alebo? Dakujem

RNG

Nick, sytenie krvi kyslikom sa da velmi jednoducho zmerat stipcom na prst, ktory ti povie presne kedy a kolko mas sytenie krvi kyslikom. Ja ho so sebou nosim vzdy najma na hory, aby som vedel, do akej vysky a namahy mozem ist bez zandlenia z nedostatku kyslika. Pristrojcek zaroven meria tep, ktory v mojom pokrocilom veku je uz limitovany asi na 135-140 uderov za minutu. najdes ich napr cez Google.com ked tam das slova "oxygen levels in blood meters"
Hlieny v plucach samozrejme znizuju absorbciu kyslika ale nakolko ti ten kyslik vystaci poznas len meranim koncentracie v krvi.
Ja ked mi to klesne na 80%, tak sa obratim spat, dole. Samozrejme najprv si sadnem, zhlboka dycham a pozriem, ci sa to nezlepsi Ked nie, tak pomaly idem dole, aby som neklesol pod 80%.

RNG

Orol , rastlina je znama ako red Yarrow, obsahuje trpciny, co zrazaju krv,a pouzivala sa najma na zastavenie krvacania ran. Tj zrejme neriedi krv
,ale naopak, zraza
www.examiner.com