Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

"British class coconut oil" mi nic nehovori. Ked je vyrobeny z kopry a rafinovany(najma precisteny parou) tak sa hodi aj na vyssie teploty, lebo nedymi.
Ale ja osobne si ovela viac cenim panenske/virgin oleje, aj ked maju vyssi dymny bod, lebo my sa vyhybame vyprazaniu celkove.

RNG

Anduka, nelasa je priemyselny odpad, to ale neznamena, ze nie je dobry zdroj roznych mineralov.
Samozrejme stava zo surovej cukrovej repy alebo cvikle je zdravsia

analyn

pan RNG, co poviete na british class coconut oil na smazenie? 100 pure coconut oil,no trans fat, non-hydrogenated, rozmyslam, ze ho zacnem pouzivat, ale az ked mi ho odobrite, dakujem.

andula1

Dakujem za vysvetlenie RNG, este sa spytam na melasu,kedze je to odpad po rafinacii,tak ci mesala tiez presla cez nejaky chemicky proces alebo ju mam brat ako prirodny produkt. Ide mi aj o to ci je vhodne melasu vyuzivat kvoli vyzivovymhodnotam alebo nie. Kedze mam znamu co robi v cukrovare a tuto melsu mi moze nosit tak ci to mam aj vyuzit.Ale pre dieta ze sa ma melasa este extra filtrovat,takma ma odradza ze coje potom v nej. Dakujem

RNG

Andula, rafinacia je priemyselny proces, kde sa pouziva filtracia, vysoke teploty, chemicke ciridla, krystalizacia a podobne. Cim viac je stava z cukrovej trstiny spracovavana, tym menej biologickych hodnot v nej zostava.
Biely cukor je najviac rafinovany, hnedy je menej. Melasa je odpad po rafinacii.

RNG

Krill su malicke korovce, nie krevety. Ich olej obsahuje rozne zlozky, teda aj omega 3 oleje a je vo forme ovela lepsie absorbovatelnych fosfolipidov, kdezto rybacie oleje obsahuju formu triglyceridov, co je menej v tele ucinna. Krill olej je zaroven prirodzene obela cistejsi, ako rybacie oleje a obsahuje aj vzacny carotenoid, astaxanthin.Jehgom, kvalitu posudzujeme casto podla obsahu astaxanthinu a odkial ten krill bol . Najkvalitnejsi je samozrejme polarny, z najcistejsich vod, tj antarkticky.
Calamari olej(olej z chobotnic) je extre bohaty na DHA, co potrebujeme na regeneraciu poskodenych nervovych obalov=myelin. Samozrejme aj na jeho tvorbu v pripade malych deti a vyvoj plodu.
Na migreny trochu pomaha zlozka EPA,pit viac vody, destresovat sa, ale ovela viac na PMS pomahaju najma yam, tiez pupalkovy olej, damiana a pripadne aj Dong Quai. To su vsetko hormonalne posobiace doplnky, , co sa v tehoternstve az na male vynimky nemaju pouzivat.
Zahravanie sa s hormonami v tehotenstve neodporucam, to treba nechat na prirodu, az na male vynimky, napr pri krvacani niekedy treba brat pravy progesteron a nie jeho lekarske farmaceuticke chemicke nahrazky.

andula1

RNG a iba biely cukor prechadza rafinaciou? Hnedy uz nie? A je ta rafinacia nejak skodliva alebo meni nejak cukor ked o bielom cukre sa hovori ze skodi a hnedy uz nie. Dakujem

perla1

Ahoj rng, uz som ti poslala tuto otazku ale si mi neodpovedal.prosim ta v com je rozdiel medzi Calamarine olejom a Krill olejom a este ze je Neprune krill olej. Kde je rozdiel, v obsahu omega 3? alebo v com? Krill olej je z korovcov-mysli sa tym krevety? A calamarine sa z coho vyraba? Je niektory vhodnejsi na migreny a PMS? Dakujem za vysvetlenie

RNG

E-a stres je zabijak, dlhotrvajuci vedie alebo prispieva k stovkam roznych zdravotnych problemov. Pri zrychlenom dychani mozes dostat napr zvieranie/krce v hrudi, co je nedostatok CO2 v krvi a nazyva sa to hyperventilacna(ryche dychanie z nervozity) tetania=trpnutie. Ak si odstranis ale aspon cas stresu a ukludnis sa, tak to zmizne a rozhodne na to nepomaha brat ziadne chemicke patentovane lieky a utlmovace(oblbovaky) Pozri pod mojim nickom na google uvedenim slov stres a tiez spanok, lebo tieto dva su uzko spate.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk