Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Redbatica, kombinacie su obvykle nanic, lebo neobsahuju potrebne mnozstva. Selen je obvykle v minikapsulkach takze ten robi najmenej problemov

rhapsody1

Tak sice v minulosti som uz vsetko co spominas uz bral (NAC; oregano, serrapeptaza, citricidal) ale este vyskusam..Inak mam aj syndrom zltych nechtov (velmi ojedinele ochorenie). Co som sa docital tak je sposobene prave dlhodobymi problemami s dutinami, bronchitidou, skratka sedi to na mna. Nechty mi nerastu uz cca rok a pol..resp. rastu ale velmi velmi velmi pomaly..na toto nie pomoc, to musi prejst samo.

Jozi3

Ďakujem za rady RNG.

Minimálne ten prípravok St. John's wort si objednám a skúsim. Nemôže sa mi nič stať ak si šupnem až tri tabletky naraz ?

kajulka6

Zdravim Rng,odporucas brat Zinok, ale ze iba zinok glicinate alebo carnosine..ja som si doteraz kupovala Zinok len v lekarni a ani ma nenapadlo pozerat aky je, takze ktoru formu doporucujes a to kvoli vstrebatelnosti alebo comu?
To iste Magnezium odporucas nejake Bis glicinate? Ci chelaty alebo citraty? Neviem co znamena to bis glicinate. Dakujem

perla1

Ahoj rng, prosim ta v com je rozdiel medzi Calamarine olejom a Krill olejom a este ze je Neprune krill olej. Kde je rozdiel v obsahu omega 3 alebo v com? Dakujem za vysvetlenie

andula1

RNG prosim ta a je hnedy nerafinovany cukor zdravsi ako biely? Vie hnedy cukor inak telo spracovat? Alebo je biely a hnedy nerafinovany v zlozeny rovnaky len v hnedom cukre su obsiahnute mineraly a nejake vitaminy?
A odporucas selen ALE organicky viazany, to preco je tam rozdiel od klasickeho selenu?
Dakujem

redka

dakujem... selen este vyberam... chcem brat co najmenej kusov doplnkov tak hladam take v ktorych sa spoja aspon 2 potrebne vitaminy ci latky.... selen najlepsie s vit e...

RNG

Jozi 3, neurotransmitery v mozgu sa daju merat len navrtanim dier do hlavy a odoberanim vzoriek, co sa samozrejme robi len na pokusnych zvieratach, nie na ludoch.
Ale je dost jednoduchy dokaz, , ed vylucis tetaniu doplnkami a depresie zostavaju, tak skus zobrat napr 3 kapsule vytazku zo St John's wort, odporucam produkt firmy Paradise herb , ktory obsahuje hypericin aj hyperforin, ktory ma ucinok nielen na serotonin(SSRI) ale aj na norepinephrine(SNRI) a tiez ciastocne na dopanime a GABA. Ucinok je asi za 2 hodiny a trva vyse 8 hodin.
Ciste ukludnenie ti da napr vytazok zo zeleneho caju, aminokyselina L-theanine, davka 2 x 400 mg.

Dost ludi, co ma nervove problemy s tresy, si vybicuje mozgovu cinnost, pri ktorej sa spotrebuja hromada neurotransmiterov, a potom ich ma nedostatok=utlm=depresia.
Toto sa kedysi nazyvalo hysteria, dnes je to tzv bipolarna porucha.
Pomaha proti tomu aj aktivne destresovanie, vitaminy B ako napr zmes stress B atd.

RNG

Tetania je nedostatok mineralov alebo CO2 v krvi. Obvykle je to dosledok zleho travenia, co si treba napravit, inac to vedie postupne k stovkam roznych zdravotnych problemov.
Docasne si mozes doplnit mineraly zmesou na kostio, samozrejme aj vitaminy D-3 a K-2, aby sa ti tie mineraly vstrebali a zabudovali ako zasobaren do kosti.
Mineraly ako rozne kovy=kationy vedu nervove signaly a ked ich mas nedostatok, tak nielenze strpnes namieste kde nedojdu poriadne nervove signaly, ale posobi to aj v mozgu, kde tak isto je prenos nervovych signalov aj ionmy kovov/kationami. Je to najma sodik, draslik vapnik a horcik

RNG

anuska, serrapetaza obvykle dochadza entericky ochranena, tj rozpusta sa az v crevach ludom, co maju dostatocne kysly zaludok.Takze ju mozes prat pred jedlom, to je trosku ucinnejsie, alebo s jedlom, co je pohodlnejsie.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk