Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

redka

nejde mi tak ani o ochranu ale skor o to ako sa lepsie opalit... ako dosiahnut pekne opalenie.. co okrem betakarotenu by mohlo pomoct?

RNG

andula 1, ja nie som za ziadne e-cka, ale musis si uvedomit, ze komplexne kyanidy, tj viazane na rozne latky, z ktorych sa mozu tazko uvolnit su vsade v prirode okolo nas aj v nas, niektore su dokonca pre nas uzitocne, ako kyanidy v semienkach roznych rastlin, samozrejme nie vo velkych davkach
Aj vitamin B-12 je napr cyanocobalamuine, tj kyanid, a predsa ho telo vyzaduje. Samozrejme by som nikdy nekupil sol s e=ckami, pokial je mozne dostat take, co ich neobsahuju.
Ferrokyanid draselny sa kedysi nazyval aj "zlta krvna sol" a pouzival sa vo fotografii pri vyvolavani. Nazyval sa "zlta krvna sol" pretoze sa kedysi vyrabal z krvi.

RNG

kajulka 6, neexistuje ziadna jedna zazracna pilulka, co by vsetky choroby a imunity adresovala, su len viacere, co kazda adresuje rozne infekcie. Bezne odporucam kazdemu brat, jod selen zinok vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika, lebo toho nie je v potrave nikoho dnes dostatok, a s nimi je telo vseobecne lepsie pracujuce, vcitane samozrejme imunity.

RNG

CIBI, stitna zlaza na tvorenie hormonov potrebuje dostatok jodu a selenu. Aj na ine hormony inde v tele su jod a selen potrebne, a tiez aj na vyrobu cistiacich enzymov a inych funkcii, cpo bezne lekari ani nepoznaju. Preto od[porucujem, si jod a selen doplnovat. Japonci, ktori ziju o 10 rokov dlhsie v priemere, ako Slovaci maju priemerny prijem jodu z morskych rastlin 13.5 miliframu, co je vyse 80 nasobok tzv odporucenej dennej davky, ktoru na suchej zemi dnes malokto dosahuje aj tak.
Naviac sme o jod rabovani coraz vuac chlorom bromom a fluorom v nasom vzduchu, vode, potravinach a roznycyh chemikaliach, vcitane mnohych liekov, zubnych past atd.
Euthyrox nepomaha vobec stitnej zlaze, je to len jeden z umelych hormonov, co stitna zlaza vydava, menovite nahrazka T4, ktory je aj tak bez aktivacie enzymom obsahujucimn selen na formu T3 neucinny v tele.

RNG

redbatica,to zlozenie nie je specificky na opalovanie, tj proti poskodeniu ulttrafialovymi lucami. Tam by som pouzil vyssie dasvky vitaminu C vo forme ester C palmitate, do kremov,
a ustne 400 az 800 IU vitaminu E
Kremy by mali obsahovat tienidlo,(najlepsi je jemny prasok kyslicniku zinocnateho velkosti 0.1 mikronu) od faktoru 8 az do 15, podla toho, kolko sa clovek chce zdrzovat na priamom slnku a podla typu pleti. Pre mna osobne bez kremu je doba na slnku pri mori asi 20 minut, s kremom filter 8 sa to predlzi na 8 x 20 minut, tj asi 2.5 hodiny

andula1

Ahoj rng,je podla teba ferokyanid v morskej soli skodlivy? Pouzivam tuto a co sa nedocitam,ja som hlavne hladala kolko jodu obsahuje a co nezistim? Je to tato sol dobreazdravo.sk
Tato asi nie je nerafinovana ze? Ale kde je viac jodu a je bezpecnejsia, morska nerafinovana alebo himalajska ruzova sol? kedze obe deklaruju ze su najzdravsie. Dakujem za vysvetlenie

kajulka6

Jej RNG tak gratulacia k vyrociu,to je krasne ked je niekto 40 rokov spolu,to sa malo x v dnesnej dobe vidi ze su spolu dvaja tak dlho,nech vam to este hodne rokov takto vydrzi.
Poprosim ta este o radu, syn mi pojde do skolky od septembra a ja uznteraz mam hrozu z tych chorob zo skolky, co by si odporucal nasadit? Syn bude mat 4 roky. Treba mu asi nasadit klasiku vitaminy ako C, D3, B,zinok, A a E? to odporucas celoricne u deti alebo len od jesene do jari, Su nejake vitaminy pre deti co odporucas? A plus ked ochorie,co nasadit uz som pozerala ze citricidal,C ale je nieco komplexnejsie co pozabija virusy,bakterie a mykoplazmy ci plesne? lebo do choreho dietat nenarvem vsetky tie lieky co odporucas.
A aky je rozdiel medzi Krill olejom a Calamarine? Oba obsahuju omega 3 ale v com este je rozdiel? Na migreny pomaha viac niektory? Dakujem za odpoved

CIBI

Ahoj RNG.Pisem ester raz,vidim ze si dost zaneprazdneny. Chcem sa opytat, kamoska ma znizujucu sa funkciu stitnej zlazy a berie Euthyrox 50mg.

Je nejaka nadej na zvratenie tohto procesu?Lekari su skepticky no verim,ze by sa to cez doplnky vyzivy malo dat.

V kombinacii s tym liekom je vhodna jodova tinktura?Taktiez sa pyta,ci moze uzivat cisty Lecitin v granulovanej forme?

Celkovo,co by si odporucal na zlepsenie stavu?

Dakujem pekne za pomoc

Pato

redka

po dlhsom case sa ozyvam.... co by bolo dobre brat na take lepsie opalenie? pozeram na vyrobky bioderma photoderm s tymto zlozenim Rybí olej s 18% EPA/ 12% DHA,vitamín C, výťažok zo zeleného čaju, bohatý rybí olej so 45% EPA/ 10% DHA, prírodný vitamín E, prírodný beta-karotén, oxid meďnatý, výťažok z rajského jablka; pomocné látky: repkový olej, žltý včelí vosk, sójový lecitín; obal:želatína z divokých rýb, glycerín, kukuričný škrob; farbivo: železitá červeň.

ma zmysel to brat?

a tiez ich sprej na krajsie opalenie...

RNG

Nuz prave dnes sme s manzelkou oslavovali nase 40 svadobne vyrocie a mali sme zaroven vzacnu navstevu zo Slovenska. 120 rokov sa iste nedozijem, lebo som si sledovanim lekarskych rad o stravovani nahnal cukrovku DM-2(privela sacharidov a "bezcholesterolovych" znicenych rastlinnych olejov ). Ale dufam, ze este mam pred sebou aspon 20 rokov pri znesitelnom zdravi a aktivite.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk