Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

kajulka6

RNG takze v USA sa nemoze stat ze tam niekto bude prebalovat origos vitaminy a nahradzat to nejakym spejdom? Alebo ze internetovy predajca predava akoze original a nieje to originalny liek, pocul si ze u nas v Europe sa to robi a teda odporucaju ludom nekupovat po internete? A zajdem aj dalej, ze aj original vyrobca premiesa svoje original produkty s nekvalitnymi zmesami. U vas to lepsie kontroluju?
A pises ze sa treba vyhybat tabletovacim Eckam? Ktore su to,ktore su nebezpecne a treba sa tomu vyhnut? Dakujem;-)

RNG

Vytazky zo zelenin(vegetable) nemozu byt skodlive. Prasky pouzivane na sypkost, ako napr calcium silicate a podobne su tak velke, ze sa nemozu absorbovat a su dostatocne chemicky inertne, takze tak ako do teba vojdu, tak z teba aj vijdu v opacnom konci tela.

RNG

andy, ja tu odporucam len doplnky potravin, nie ziadne chemicke lieky. Odhlienovat sa da NAC, serrapeptazou a oreganovym olejom.
IRA je sposobena aspergilom, tj mikrobom zijucim z hlienov.
Oreganovy olej je nan ucinny, tiez dobra zdrava probioticka crevna flora tam napomaha.
Odporucam brat aj Quercitin(3 x 500 mg) a vitamin C(3 az 5 gramov), co znizuju vzdusne alergie a tym aj vyrobu hlienov, ktore su pre aspergilus potrava.
A prehladajte byt , ci tam nemate plesne alebo nepestujete roztoce.

andula1

ok Rng tak tie tablety nevyhodim,:Ale mam do buducna kupit kapsule alebo Veggie kapsule, aj tam je rozdiel.... Tie kapsule obsahuju-Zelatinu, rice powder, Vegetable magnesium stearate
A Veggie kapsule- Vegetable celulose, Vegetable stearic acid.
predpokladam ze zelatina je ok,ryzovy prasok tiez, ale co ten ostatok Vegetable magnesium stearate
Vegetable celulose
Vegetable stearic acid
A je Calcium silicate nebezpecny? Dakujem za odpoved

andy_2

Mily RNG, aj vďaka Vašim radám na tomto fore sa celá moja rodina vyhyba "chemickým" liekom a snažím sa riesit problémy alternativou. Po dvoch rokoch uspesne so 6 rocnym synom bojujeme s diagnozou IRA, bez metotrexatu a brufenu. Problem, ktorý sa mi nedari riesit je neustaly kašel s kolisavou intenzitou, rano hlieny, vecer dusenie az také, ze vtedy zaberie len chemia, Ventolin. Ide to z dutin, vždy, keď ma malý sople, kašel sa zintenzivni. Nepomáhá vobec nic, stanovili mu dg. pozatazova astma, alebo všetky vysetrenia ma negativne. A teraz moja otázka a prosba o názor: jednu z alternativ, ktorú mi ponukaju na synovu liecbu su produkty Lavilites alebo vraj lepšie NES health kvapky. Nepoznam tieto produkty, na forach som nasla aj negativne reakcie /pyramidova "hra" o zdravie/. Prosim, dá sa tymto ako to nazyvaju "kvantovym" produktom verit a podávat ich aj detom?

RNG

Perla 1 ked hovorime o potravinach a potravinovych doplnkoch to su 2 rozne veci.
Potraviny su zamorene, preto ze sa rozne suroviny pestuju casto na zamorenych podach
Dopplnky, najma byliny maju velmio rozdielne obsahy ucinnych latok, preto na ovela lepsie vysledky s nimi treba pouzivat vytazky z nich, kde je znamy a presny obsah ucinnych latok.
Podla zakonov v USA, ktora presne sleduje a prisne tresta za prekrocenie nasa FDA, uvedene obsahu musioa byt na +-5% toho, co je na flaskach napisane. A tresty FDA su prilis prisne, aby si to niektory z vyrobcov dokazal riskovat dnes.

RNG

Kajulka 6, na internete je velmi silna propaganda , platerna farmaciou proti doplnkom, lebo im vazne beru zakaznikov na lieky. A nestitia sa ani ciganit, dokonca si kupuju aj vedcov na to, aby "dokazali" kadeco, co nie je pravda.
V USA je velmi silna federalna organizacia FDA a tiez zdruzenie vyrobcov nnfa, ktore nedovolia ziadne skodlive do[plnky na trhu, takze ked kupujes US vyrobky, nemusis sa obavat.
2. odpoved mas uvedenu.
Ja sa riadim radami lekarov co pomocou doplnkov, co su bezne na trhu dosahuju vyborne vysledky na zdravi, udrzbe aj lieceni.
3 tzv " Informacie " od vyrobcov a predajcov su len na to, abu nejak zakaznika prinutili kupovat. Himalajska sol sice obsahuje prvky, co neobsahuju rozne rafinovane soli, ale nema ani dost draslika, ani jodu, ani selenu. A je besne predrazena. Na to sa treba pozriet na rozbor a nie reklamy predajcov.

RNG

andula 1, nic nevyhadzuj, tie e-cka su tam viacmenej neskodne. Ale druhy raz si kup ester C v prasku alebo kapsuliach . Ja si prasok pridavam do mojej vody na pitie, co nosim stale so sebou. Tak si po malych glgoch davam do tela velmi casto vitamin C, co je tak najvyhodnejsie na udrzanie stalej vysokej hladiny v krvi.

perla1

Zdravim rng, pisal si ze suchozemske potraviny su zamorene, myslel si aj bylinky a este nieco ze zo suchej zeme nemozu mat dostatok vitaminov. Takze aj zber bylin a susenie mi je na prd platny? Tie cenne liecive latky co z toho potrebujem tam uz neni? Radsej to treba v alkohole luhovat? A pozri na tuto zmes je to dobre? www.ekomarket.sk
Mne pridu tie susene zmesy fajn, ale ci aj obsah zivin a liecivych latok tam aj je. Dakujem za radu

kajulka6

Ahoj RNG, dost sa hovori o tom aby si ludia nekupovali vitaminy po internete ze sa to dost falsuje. Ja som objavila tot super forum a aj to ze ludia objednavaju z Iherbu. Ako mam zistit ze IHERB predava originalne vitaminy,ze sa to nefalsuje, leto teraz sa vsetko falsuje.Poznam cloveka co dava v cine vyrabat sedacky a este tam mu na ne narazia ze made in italy a kopu svindlov vidim okolo seba, ale posledne co by som do seba chcela davat su falosne vitaminy.
2 otazka je ze som videla uz par dokumentov o tom ze nam umele vitaminy nepomozu,iba zanasaju telo pretoze telo nedokaze tie pridavne latky,tabletovacie a ine hmoty spracovat. Tak rozmyslam ci to myslia iba na tvrde obsahy tabliet,ale tych je zialbohu vacsina alebo sa tym mysli vsetko,pretoze ako sa uvadza dalej ze aj nase telo nevie rozne tie velke molekuly z umelych vitaminov spracovat a but to vyhodi z tela,alebo sa to zanasa v tele. Je to pravda?
A za 3., ako si ty vyberas zdroje kto ma pravdu vo vitaminoch,pretoze jedni tvrdia tak druhy opak, ako teraz je bum z himalajskou solou,ze je to bohaty zdroj mineralov,vsetky soli to strci do klobuka,alebo ine polopravdy, neviem koho citat a komu dat za pravdu,z coho cerpat informacie..

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk