Otázky na RNG

andula1

Ahoj RNG, prosim ta preco od vcera nefunguje tvoja stranka, ked chcem poslat dotaz na teba tak mi vyhodi Put stop bots question a aj ked na to odpoviem tak nic, otazka neprejde, vobec nejde pridavat otazky. Esteze som ta tu nasla,lebo sa chcem nieco spytat.

anonym_6805

RNG o tej Serrapeptase som sa tu dost dozvedela a docitala tak som ju nakoniec objednala okrem sebe aj mojej tazko chorej mame,ktora ma asi vsetky diagnozy a bratovi,ktory ma Crohnovu chorobu.
Pre seba som chcela kvoli precisteniu ciev a kvoli artroze,mam lahku formu inak som zdrava.
Ale ide mi hlavne o tu moju mamu prosim ta. Ona berie strasne vela liekov uz roky rokuce. Chodim s nou po lekaroch posledne styri roky dost intenzivne,lebo bola zanedbavana cely zivot,ona nechodila nikdy ani na preventivky a vsetko dohromady sposobilo,ze ma vela diagnoz. Astmu,osteoporozu,infarkt v r.2007,vysoky tlak,atritidu a uz je ciastocne imobilna,ma obrovske vertigo,hadze ju to zo strany na stranu,chodi uz len po byte aj to s tazkostami,lebo ju treba drzat aby nespadla. Min.tyzdden na cievnom vysetreni povedali,ze ma kornatenie a je plan vody,preto nechce pit ani vodu.Mentalne je cula bystra,ma 68r. a je aj na FB! Ved aby sa nenudila tak som jej tablet zaobstarala,aj sedy zakal ma odstraneny na jednom oku,tak lepsie vidi.Co ju najviac trapi su velke bolesti,na ktore berie Tralgit 100 a este k tomu aj Ibalgin,no hrozne.Ona by chcela velmi chodit aby neochabovala,len jej to tie tocky nedovolia.
Pomoze jej prosim ta ta Serrapeptasa? Vies ide o to,ze vzdy ked sa jej k jej liekom,ktore pravidelne uziva uz roky,nieco nove pride,tak ma vedlajsie ucinky.
Dakujem RNG

RNG

Alex, neviem o akych enzymoch hovoris. Obycajne, nechranene sa do znacnej miery spotrebuju v zaludku alebo znicia kyselinami. Ak ich chces pouzivat na cistenie tela, tak ich musis zobrat na prazdny zaludok hodinu az 2 pred jedlom a hojne zapit.
Na travenie to beries s jedlom. Ale na cistenie tela je dobra enericky ochranena kapsula enzymov, ktora sa rozpusti az v crevach a teda sa nespotrebuje v zaludku na jedlo alebo neznici kyselinami.

Alex15

Ok tak potom dobre. Inak tie enzymy si treba davať hodinu pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle, ale ja stale niečo jem, tak mysliš, že keby som ten čas trochu skratil, nedostali by sa mi už všetky enzymy do čriev?

RNG

Alex, z vonku dodane enzymy neovlyvnuju telesnu vyrobu enzymov vobec pokial viem, lebo niet ziadnej vedeckej prace, co by take nieco potvrdila.
Inac telo ostava zvonku hromady enzymov, pokial clovek je hodne surovej stravy. To je jeden z dobrych bodov vitarianstva.

RNG

Elissmazka, potenie je normalny jav tela, ako sa telo zbavuje toxinov. Prilisne potenie, hyperhydrosis, je geneticka zalazitost a sice sa da potlacit znicenim casti potnych zlaz, iontoforezou, ale velmi to neodporucam, kdeze nasledok je vyssia hladina zamorenia v tele, najma na mieste aplikacie.
Ciastocne sa to da zmiernit znizenim stresu, pozri cez google pod mojim nickom slovo stres. Destresovat sa odporucam bez vynimky kazdemu, stres je zabijak a po case vedie alebo aspon prispeje k hromade zdtravotnych problemov.
rng forum.sk bolo premenovane na rng.jecool.net z rozhodnutia jeho administatora. Ja s tym nemam nic, ja som len prispievatel do neho.

Alex15

RNG nemožu extra enzymy (entericky obalene) narušiť prirodzenu tvorbu enzymov t.j. či sa po skončeni enzymatickej kury nemože stať, že budem mať nedostatok vlastnych enzymov? Vdaka.

Elissmazka

Dobry den, mam velky problem s potenim ruk a noh.Mam 23 a cely zivot s tym mam problem.Aj ked je zima sa mi abnormalne potia ruky.Vedeli by ste mi na to nieco poradit? Za odpoved dakujem

RNG

Ortut cheluje z tela hromada chelatorov, co obsahuju siru, lebo ortut sa navazuje na siru. A mnohe z tych chelatorov nie su chemikalie, ale prirodne potravinove doplnky.
DMSA a DMPS su silne chemikalie s obsahom siry, ale na bezne odmorovanie nie su nevyhnutne.
ALA(alfa lipoova kyselina) sa vytvara kazdemu v tele, ked je v dostatku, tak velmio pravdepodobne nemozes mat zamorenie ortutou.
Odmorit telo sa da aj absorbcne, mikrovlakniny, najma modifikovany citrus pectine tiez vynasaju rozne tazke kovy a pesticidy z tela von
Nie je to tak rychle ako chemicky, ale je to na rozdiel od chemie prirodzene a uplne bezpecne.
Na absorbciu je aj aktivne uhlie, aj tekute zeolity(liquid zeolites)

marcelina78

dakujem RNG, lebo uz som aj niekde citala, ze nic ine okrem DMSA telo od ortute neodmori, co sa mi nejako nezda, pretoze to by sme museli byt vsetci do jedneho ortutou zamoreni z toho amalganu, ked kedysi nic ine nebolo namiesto neho... Skusila som 3 pristroje - Salvia, Vollova diagnostika, Diacom a nic, okrem hliniku na Vollovej diagnostike, inak ziadny problem s tazkymi kovmi. Navyse ked uz detoxikujem isty cas Joalis kvapkami, nechcem do seba pchat zasa nejaky iny detoxikator ako DMSA...Vyskusam co pises, neviem kde , ale zozeniem ten cinsky petrzlen.