Otázky na RNG

RNG

Nika, nikde som netvrdil ze v pripade zaludocnych vredov tj silnej pritomnosto helikobaktera v zaludku si treba zvysovat kyseliny.
Helikobakter v tom pripade treba prvy vyhubit, , podporit hojenie zaludka a regeneraciu zaludocnych stien a az potom adresovat nedostatok kyselin.
Omeoprazole neznici helikobakter a bez helikobaktera nie su ani ziadne zaludocne vredy.
Ale bez kyselin je travenie znacne oslabene a dlhodobo to vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov. Preto omeoprazole je kontraproduktivny.
Moj brat napr si 2 x liecil zaludocne vredy kombinaciou 3 antibiotik a pantopprazolu, a vratlo sa mu to spat. Zo zufalosti ma posluchol a bral 4 x denne 1/4 deci koloidnej striebornej vody asi mesiac,a nebral dalej pantoprazole. Tomu su uz roky a viac sa mu vredy neobjavili, ani helikobakter v dychovom teste.
Dnes berie obcas s vacsim jedlom extra kyseliny, cim sa vyhne palam. Lebo ako starsi clovek, jeho zaludok uz nevytvara dostatok kyselin pre vacsie bielkovinne jedla.

RNG

IH95, mnoho zdravotnych problemov zacina s porusenym travenim. A mnohe su take, ze jeden podmienuje druhy. Napr nedostatok serotoninu vyvolava depresie, strach z depresii, zly spanok a podobne zase vyvolavaju nedostatok serotoninu. Proste niekedy sa z toho zacarovaneho kruhu musis vymanit a na to odporucam rozne doplnky, a najma v tvojom pripade rozne prostriedky proti stresu.Viac okolo toho si vygugli pod mojim nickom a slovami stres, spanok, vysoky tlak , travenie a podobne.
Chemicke lieky adresuju symptomy, ale obvykle nie priciny a nesu zo sebou aj rozne skodlive postranne ucinky, takze niekomu viac skodia, ako pomahaju.

ni-ka

omeprazol sa este uziva aj pri zaludocnych vredoch kde je ziaduce znizit kyslost zaludka kvoli lepsiemu hojeniu vredov...
takze zvysovat kyseliny v zaludku podla rad RNG je vtomto pripade viac nez kontraproduktivne...
to je take "radenie" od buka do buka,kedze nevie naco kto ake lieky berie a jednoducho radi zvysit kyseliny...lekar ma cely chorobopis a pacienta pred sebou a vie naco ake lieky berie a vie aj ich vzajomne kontraindikacie...ale RNG vychadza len z toho ze uziva omeprazol...dost malo

lh95

RNG - chcem sa spytat ako nemam stresovat a byt kludny a mysliet pozitivne aby som sa zbavil pocitu ze mam stale vyosky krvny tlak pochodil som všetkych lekarov od hlavy po päty a vsetko mam zdrave akurat mam neprimeranu sinusovu tachykardiu ale kardiolog mi povedal ze srdce je zdrave a napisal tam normalny funcny nalez na srdci - sinusova tachykardia.....a mam aj liek Nebilet ( betablokator aj znizuje trosku tlak) ..lebo začalo to tym ze som z ničoho nič ma vyosky tlak 180/110 a potom sa to opakovalo a isiel na mna strach zo smrti panika uzkost bol som s tym u psyciatra aj psichologa dali mi lieky na uzkost aj depresiu berem to asi 3 tydzne ale neviem sa zbavit pocitu,strachu ze sa mi ten tlak vysoky vrati a ked si ho meram doma aj u lekara u priatelkinej mami tlak je stale v norme 130/70 , 120/80-83 ...mam 19 rokov aktvine som posiloval 2 roky a velmi sa mi to zalubilo a chcem som to robit sutazne ale mal som planovanu operaciu hernie tak som cinky odlozil a prisly na mna tieto stavy je to suvisace s tou psychikou aj ten vysoky tlak aj to ostatne alebo cim to je? :) a este poslednu dobu sa citim ako keby to niesom ja tak cudne sa ciitm ako keby nevinam všetko tak jak mam cudny som ale nikeedy je to v pohode citim sa skvelo a inokedy hrozne aj to moze suvisiet s tou psychikou?:( dakujem vopred za odoved :)

RNG

Zaludocna sliznica je pokryta mazom, ktory je kyselinovzdorny. Pokilal nemas v zaludku nejake rozmnozujuce sa mikroby co poskodia zaludovcne steny, nemozes mat ziadne poskodenia z kyselin. A mikroby mzu zit v zaludku len pri NEDOSTATKU kyselin. Tj v tom pripade znizovat kyslost zaludka je zrejme kontraproduktivne. Nehovoriac o tom, ze to znici cele travenie a absorbciu, tj posle ludi predcasne do hrobu. Ale netrpia na palu!!!! Lebo bez kyselin ich nema co palit.....
Inac na poskodenu zaludocnu sliznicu je dobre brat adaptogen DGL, dobre pozut 2 tabletky 15 minut pred kazdym jedlom
A helikobakter, co je hlavny dovod poskodenia zaludka a velmi tazko znicitelny, lebo znasa aj znacne mnozstva kyselin sa da znicit napr [pitim koloidnej striebornej vody, alebo zinkovymi ionami(PepZin GI=zinc carnosine) alebo monolaurinom, 2 x 5 gramov denne

ni-ka

ten omeprazol tvoj starka nemusi uzivat na zahu ale zvykne sa predpisovat aj ako prevencia pred poskodenim zaludocnej sliznice...

RNG

Omeoprazol zabranuje tvoreniu kyselin, tj znici uplne traviaci a absorbcny proces. Pala je z NEDOSTATKU kyselin, nie z prebytku. Pri nedostatku kyselin v zaludku kvasi a hnije a tak kvasne plyny nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom a kvasne peny a jedlo sa dostanu do nechraneneho pzazeraku
Ja som maval palu od 35 rokov a potlacal som ju na radu lekarov antiacidmi. Od asi spred 15 rokov si dodavam naopak extra kyseliny a paly mi "zazracne" zmizli. Ved je aj nelogicke hovorit, ze starnutim sa vytvara viac kyselin, ked vsetkeho ostatneho sa tvori menej.
Nuz ale lekarov neucia rozmyslat, len slepo sledovat to, co im natlkli do hlav v skolach. A odbocit od toho sa prisne tresta.

RNG

PF, aj ja som starsi(68) a iste by mi predpisali vacsinu z toho, dokonca aj viac. A predsa neberiem nic z chemickych liekov, hoci beriem hromady doplnkov. Bez nich by som dnes uz nemohol existovat vobec.