Otázky na RNG

Lenka Matusako

Dakujem za rady,este mi prosim porad,chcela by som sa stravovat zdravsie.Viem,ze je doba jedova a supermarkety ponukaju same jedy.Sama si pestujem zeleninu ale na cely rok to nestaci:-( Prosim ta ake maso mam obmedzit?skor kozie mlieko ako kravske?zatial dakujem mam na teba kopu otazok ale vsetko casom urcite mas toho dost:-D

RNG

Velmi vela sa pise o prekysleni potravinami, ale na 99% su to len rozsirovane blbosti. Telo je schopne prebytocne kyseliny obvykle ucinne vylucit. Ak mas naozaj v tele napr privela krystalkov kyseliny mocovej, znamena to, ze jes jedla s vysokym obsahom purinov, nepijes dost vody a nejes dost zasadotvornych zelenin.
Inac Okyslene telo znamena nejaku poruchu v normalnej cinnosti, ktory treba adresovat.
Na alkalizaciu pomaha brat napr KHCO3, co zaroven telu doda potrebny draslik, ktoreho mame dnes v potrave primalo. Najdes ho vo vinarskych potrebach pod nazvom Kalinat, prostriedok na odkyslovanie vin.
Pol kavovej lyzicky do 3 deci vody na prazdny zaludok skoro rano . Jest az 2 hodiny neskor.

RNG

Nuz trpnutie moze byt aj z priskrtenych ciev, alebo z privela usadenin na nich. Nocne trpnutie moze byt z toho, ze si prilahnes cievy. Co ti moze pomoct je brat vacsie davky lecitinu, 2 x plnu lyzicu praasku alebo granulatu tyzdenne, tiez rozne antioxidanty na spruznenie ciev, a serrapetazu na zriedenie krvi a lepsiu cirkulaciu, tiez rozbitie fibrinov, co sa mnohym ukladaju na steny ciev a tak znemoznuju priestup kyslika do okoliteho tkaniva.
A cvicit, ,lebo ochabnute svalsto umoznuje priskrtenie ciev pri sedeni alebo lezani.

anushka

Dobry den. Chcela by som sa poradit. Uzivam vsetky doplnky na viralnu imunitu, enzymy na cistenie, betain hcl a sa mi zhorsil stav, co sa tyka hornych koncatin, ktore mi neustale trpnu. Kazde rano mam ruky bez citu, ak drzim vyssie ruky, alebo si prilahnem ruku aj ked len na chvilku hned citim mravencenie. Nepaci sa mi to. Ako to riesit? Co to sposobuje?

RNG

Lenka, ked popuzivas atb, nezabudni pouzivat v inom case aj kvalitne probiotika a mikrovlakniny, lebo inac ti atb znicia crevnu probioticku floru a prides az o 70% imunity.
protizapalove su curcuminoidy, boswelin,dumbier, serrapeptaza atd.

RNG

pancucha, nepozeraj do lekarni, lekarne su na lieky a nie na potravinove doplnky. Pozri napr na iherb.com, kde najdes aj kokosak vo vacsich baleniach(1 pound=454 gramov az 2.5 poundu) aj tie kapsule entericke oreganoveho oleja z firmy NOW.

RNG

Lenka, doplnky sa vyrabaju z roznych zdrojov, samozrejme to co je na trhu musi byt vyrabane pomerne lacne a pochybujem ze nieco vyrabaju z ludskych vlasov. Technologie si pochopitelne prisne taja.
Citron obsahuje velmi malo vitaminu C, len 40 mg na 100 gramov, preto nemoze byt dostatocny zdroj aby si z neho dostala potrebnych 3 az 5 gramov.

Lenka Matusako

Ahoj RNG,predvcerom mi drasticky vytrhol zubar zub a nasadil mi ant Dalacin,radsej ich uzivam aj ked som proti tabletkam ale mam to opuchnute a bojim sa aby sa mi neurobil zapal.Prosim ta aky vyzivovy doplnok potrebujem citim sa slaba.Davam si zeleny jacmen a kazde rano olivovy olej s citronom dakujem.

pancucha

Rng prosim napises mi konkretne ake kapsule si to mam zohnat z toho kokosoveho a oreganoveho oleja?a mikrovlakniny a probiotika ake?z tej firmy now neviem najst nic.