Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Alex15

Zdravim RNG, ako treba uživať entericky obalene enzymy, nalačno, pred jedlom, po jedle alebo je to jedno? Dakujem.

RNG

Oleuropeinu odporucam intenzivne pre dospeleho 3 x 300 mg.
Menovany vytazok ma v 2 kvapatkach dokopy 200 mg 18% vytazku, tj 36 mg oleuropeinu. To je malicko a musel by si zobrat hropmadu toho, aby si dostal odporucenu davku. Snad je to ale vhodne pre male babatka, kde kapsule neprichadzaju do uvahy. Porovnaj to s extraktom z olivovych listov zo Swansonvitamins, ked v kazdej jednej kapsule je 750 mg 20%, tj 150 mg oleuropeinu.

RNG

Tradicna metoda vyroby arganoveho oleja je z kostiek, ktore sa nachadzaju v truse zvierat jediacich arganove plody. Nakolko sa este toto stale pouziva ,neviem. Viac na
en.wikipedia.org
Tam spominaju, ze zhrnaju arganove plody, nechaju susit(v tropoch mozu aj jemne nahnit...) zrazia z nich duzinu a z velkych kostiek vytlacaju olej, niekedy kostky mierne prazia, olej rozne filtruju a cistia na rozne pouzitia.

delphia

je pravda, ze kvalitny bio arganovy olej ma byt bez zapachu? moj argan smrdi ako keby za mastalou. citala som na nete, ze je to preto, ze je ten olej z plodov, ktore presli traviacim traktom zvierat. nevies nahodou o tom nieco? dakujem

RNG

Nuz ja zijem v USA a poznam tunajsie obchody, na Slovensku som bol posledny krat pred vyse 5 rokmi. Viem len, ze ceny na Slovensku a celkove v Europe su nemozne vysoke a vyber je mizerny.
Zo Slovenska objednavaju tisice zo zahranicia a nie je v tom ziadny extra problem

RNG

PF 2014, telo pouziva kostru ako zasobaren mineralov, ked nedostane dost z potravy, ci uz zly vyber potravy, zla absorbcia a podobne, tak si to doplni z kosti.
A densitometrie/meranie histoty kosti, su jedine metody na zistenie, ci dostavas vapnika dost alebo nie. Ale nejedna sa len o vapnik, je tam aj horcik, draslik, bor, kremik a samozrejme vitaminy D-3 a K-2, co su potrebne na absorbciu a zabudovanie mineralov do kosti. Ak ti chyba cokolvek z menovaneho, kosti sa ti nemozu tvorit.
Specificky pocas menopauzy a po nej kvoli vykolajenym hladinam hormonov telo straca schopnost ucinne regulovat kolobeh mineralov a hospodarenie s nimu.
Preto odporucam si upravit hormonalny profil, na co je dobree brat napr yam.
A docasne brat doplnky mineralov na kosti, kde je spravny pomer a forma mineralov na kosti, spolu s vitaminami D-3 a K-2.

RNG

sorena, probiotika nam vyrabaju az 70% vsetkych protilatok, tj viac nez je samotne telo schopne. RRoznych uzitocnych probiotik je na stovky a definitivne ich potreebujeme pravidelne do criev dodavat a podporobat ich/zivit kazdodennym doplnkom zmesi mikrovlaknin.
Atb ucinkuju len na bakterie, a aj to nie na vsetky. Mnohym infekciam v tele davaju doslova "zelenu" tym, ze potlacia probiotika, ktore ich dovtedy udrzovali " v sachu"
Enzymi treba brat silne, nie ako ten vyse 40 rokov zastaraly Wobenzyme.
Silne enzymy na cistenie tela su napr entericky pokrytwe pancreatiny, pozri na vyrobok firmy Solgar, kde v davke 2 x 2 tablety dostanes do tela masivnu davku , 12 gramov=12 000 mg ekvivalent pancreatinu.
(Wobenzyme ma v jednej tablete 200 mg pancreatinu....)
Najdes ho napr v iherb.com pod Pancreatin, eneric, Solgar

RNG

Olivia, distributorov a vyrobcov je hromada, najma v USA, kde su ceny podstatne nizsie, a vyber podstatne vacsi.
Pozri napr do iherb.com alebo Puritan.com swansonvitamins.com a roznych inych

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk