Otázky na RNG

lia223

srdečná vdaka za ochotu a cennú radu! vyskušam určite!

aplikuje sa ten krem len na postihnute miesta, či na celu pokožku hlavy? kolkokrát za týžden?

citricidal neviem najsť na iherbe, postači aj GSE liquid concentrate od nutribiotic?

eminka

Graviolu mozem uzivat? Su u nej nejake neziaduce ucinky, popri dodavaniu probiotik? Vysoke davky c vit.t.j.1g za hodinu,2-3 dni moze mat aj negativne sprievodne javy? Dakujem

RNG

Alopecia ma hromadu roznych dovodov, od hormonalnych , vyzivovych(zamorenie tela alebo nedostatok zivin) az po acne a rozne parazity. Na tieto dovody NAC nie je ucinne, zialbohu.
To by som skor skusil krem zlozeny z avokadoveho oleja(100 gramov) a 100 mg vitaminu B-12, pripadne s pridanymi niekolkymi kvapkami citricidalu, ak je to sposobene nejakym vonkajsim koznym problemom. Totiz na mnohe kozne problemy je ta zmes dobra, lebo je protiparaziticka a protipliesnova a vseobecne antimikrobialna.

lia223

zdravím RNG,

chcem sa poradiť, či by som nemohla užívať NAC a serrapeptazu na odmaskovanie príčin alopécie?

po absolvovani všetkých možných vyšetreni mi totiž nevedeli lekári nájsť zatial žiadnu príčinu.

Posilňujem samozrejme viralnu imunitu pripravkami ktoré odporúčaš,užívam aj probiotiká, aj DIM, Yam, pijem žihlavový čaj a napadlo ma či by mi nepomohlo odmaskovanie? Som totiž velmi zufalá, už by som skusila naozaj hocičo. Prípadne čo by si mi ešte poradil? DAKUJEM!

RNG

Jozefe, zapary nevyluhuju vsetko z roznych bylin, ked to chces luhovat, tak to musis aj varit dlhsie aj nechat odstat dlhsie. Niektore latky, co sa nicia teplom sa nedaju vytazovat ako caj ale musia sa vytazovat za studena, takze alebo mas taky vytazok vo forme doplnku, alebo beries celu bylinu.
Ja niwektore bylinne prasky nakladam do zmesy alkohol/voda na dlhsi cas a potom z toho "blata" varim caj rychlo

Jozefe

RNG nasiel som dobru stranku na slovensku (ezoshop.sk)maju tam kadeco sangre de grado lapacho graviola cytosan ale nezda sa mi ze odporučajú čaj s uncaria tomentosa varit 20-30 minút..nie je to hlúposť?...nemal by sa urobiť len zápar?dík

RNG

Nuz ja nemam krystalovu gulu, aby som ti vedel povedat, co ti pomoze a v akych davkach, to si musis na sebe vyskusat. Niekomu stacia aj tie menovane selen jod, zinok vitamin C E D-3 mikrovlakniny a probiotika,
ini potrebuje urcity cas brat aj ine antimikrobialne pripadne ine doplnky na zlepsenie travenia, absorbcie(kyseliny a enzymy) alebo docasne aj doplnat rozne ziviny.

Intenzivne davky su
serrapaptase 3 x 120 000 IU
oreganovy olej 3 x 200 mg carvacrolu
extrakt z olivovych listov musi obsahovat 3 x 300 mg oleuropeinu.
Viatamin V odporucam 3 az 5 gramov denne, najlepsie vo forme ester C
Vitamin E davka 400 IU
Vitamin D-3 davka 2000 az 5000 IU
Citricidal(tj ked ho este dostanes pravy, ktory obsahuje quaternialne zluceniny) davka 35- 60 kvapiek do litra vody
NAC obvykle na odhlienenie je 2 x 600 az 1200 mg.
Berberine davkujes 2 x 500 az 1000 mg
Mirovklaknin je treba zmes 15 gramov denne,
probiotika treba kupovat tepelne a kyselinovo odolne aby sa dostali zive do criev atd.

eminka

Asi som sa zle vyjadrila.Serrapeptaze,oreganovy olej,extrakt z olivovych listov, citricidal,NAC - tieto som este nebrala, poprosila by som ako dlho ich uzivat a v akych davkach. Malo by to stacit popri doplnkoch c vit, selen, zinok, jod, omega 3, probiotika? Po narazovych davkach c vit, ho uzivat pravidelne v akom mnozstve? dakujem

RNG

Inac ppo mnohych chemickych liekoch sa mnoho ludi neciti dobre, kedze maju skodlive postranne ucinky. A atb naviac znizia nasu crevnu probioticku floru, co pre nas vyraba az 70% vsetkych obrannycyh latok, co ma telo k dispozicii, tj znicenim probiotik si znacne oslabis imunitu a tym podporis mnohe mikroby v tele.

RNG

Eminka, ja uz vyse 4 rokov nemam s predajom doplnkov nic, kedze som na Slovensku musel zavriet svoje obchody. Takze obrat sa na rozne ine zdroje priamo ako iherb.com , swansonvitamins.com , puritan.com a podobne