Otázky na RNG

RNG

Oprava, Vredy
Vredy mozu byt hlavne z vonkajsej nakazy stafylokokov, co sa dostanu prasklinami na kozi do tela, kam samozrejme nepatria.

RNG

VBredy su casto nasledok stafylokokovej infekcie, ked pri operaciach atb znici nasu ochrannu probioticku floru. Dufajme, ze to nie je atb rezistentna forma staphypococus aureus(zlaty stafylokok) lebo tato sa casto siri v nemocniciach, je to jedna z obavanych nemocnicnych/nocosomialnych infekcii Natieraj si to zvrchu kokosovym, olejom s par kvapkami citricidalu, ktory je aj na atb vzdorujucu formu staph. aureus ucinny.
Zaroven ber hromadu mikrovlaknin a kvalitne probiotika, pripadne si precisti telo kvalitnymi enzymami.
A samozrejme ber obvykle doplnky, ako selen jod zinok, vitaminy C E a D-3, to vsetko pomaha na imunitu celkove.

Danone40

Pan RNG. Som po kyretaži a vyberali mi polyp. Teraz po prvej menštruacie od operacie sa mi urobili na vnutornej strane stehien bolave a zapalene vrediky a jeden aj na prsniku. Môže to byť nejakou hormonalnou zmenou alebo zapalom?.

RNG

Ryby su samozrejme pre nas zdrave, najma divoke a zo severnych mori, co su relativne najmenej zamorene. Obsahuju kompletny pocet aminokyselin v spravnom pomere tj da sa s nimi viacmenej nahradit maso suchozemskych zvierat.
Omega 6 kyseliny dostavame v dostatku, az na jednu protizapalovu , menovite GLA.
Dnesne dietne rady prilis zdoraznuju nenasytene mastne kyseliny, ale treba si uvedomit, ze nase telo ich obsahuje malicko a vacsinu obsahuje stabilne, nereaktivne nasytene kyseliny.
Naviac nenasytene rastlinne oleje podliehaju rychlo skaze a oxidovane a polymerizovane su pre nas skodlive.

RNG

Nick, omega 3 a omega 6 kyselin je hromada roznych. My mame nedostatok najma EPA a DHA v nasej potrave a na to su tie zelene morske ako spirulina chlorella, krill, calamarine oil a rybacie oleje.
Kedze drave ryby, najma velke maju telo velmi zamorene, odporucam radsej krill, ktory priamo zerie plankton, tj je najmenej zamoreny. Naviac krill olej je ovela ucinnejsi, lebo ma formu phospholipidov a nie triglyceridov, ako rybacie oleje.
Rybacie oleje casto spracovavaju(molekularna destilacia), aby ich zbavili zamoreni ako ortut a kadmium, co samozrejme ich ciastocne porusi.

RNG

Z probiotik odporucam najma take, co su tepelne a kyselinovo odolne, aby sa dostali zive do criev.Vacsina znaciek zialbohu su tepelne neodolne a musia sa chladit, preto sa nehodia ani na transportaciu, kedze posta nezaruci chladenie. Pozri napr na znacku Healthy origins, co ma 8 roznych kyselinovovzdornych a tepelne odolnych probiotik v mnozstve 30 miliard na kapsulu.
Samozrejme aj ked sa to zda ohurujuce cislo, jwe to len menej ako tisicina toho, co maju creva obsahovat , preto ich treba krmit mikrovlakninami, aby sa rozmnozili az do vahy 1 kg.

Nick44

Ahoj RNG, mám pár otázok...

1. Je rybacie maso jediné zdravé alebo sa aj inde nachádzajú omega-3 a 6 kyseliny?

2. Môže sa rybacie maso jesť aj každý den alebo môžem mať nadbytok nenasýtených kyselín?

3. Môžu ryby úplne nahradiť ostatné mäsá t.j. je tam dostatok bielkovin?

4. Nachádzajú sa v rybách iba nenasýtené mastné kyseliny alebo aj nasýtené a sú všetky ryby zdravé?

Dakujem.