Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Pozri cez google.sk pod rng infekcie. Dnesny GSE je daleko od niekdajsieho povodneho citricidalu, ale aj tak je este lepsi ako nic na roztok, kvapky do nosa. Ale by som ho robil aspon ovela silejsi, mozno az 10-15 kvapiek do 30 ml kokosoveho oleja.
A samozrejme odhlienovace ako NAC, serrapeptaza a kapsule oreganoveho oleja, tie, z firmy NOW, co su entericky pokryte a v 180 mg obsahuju zarucene 100 mg carvacrolu na kapsulu

A ber aj to co odporucam kazdemu ako selen zinok jod vitaminy C E D-3 a mikrovlakniny a kvalitne probiotika.

doremi

zdravim, chcela by som sa opytat, ako inak sa bez pouzitia antibiotik mozem zbavit infekcie prinosnych dutin. Problem je ten, ze vsetko sa mi uklada na priedusky a hrdlo...nesmrkam a nevykasliavam. Vcera som stratila hlas, vobec som nemohla rozpravat. Mam pracu, v ktorej ma moj hlas zivi, takze si podobne problemy nemozem dovolit. Lekarka mi dnes predpisala atb, konkretne augmentin a aerius + kalciovy sirup. Atb brat nechcem, pretoze uz od detstva som brala same atb pri kazdom nachladnuti, znicilo mi to pecen plus pridali sa aj ine zdrav. problemy. Co sa tyka stravy, nekonzumujem pecivo a ani nic z muky, taktiez nejem jednoduche cukry a mliecne vyrobky. Nejaka rada? Bola by som velmi vdacna :)))

RNG

Svetlozlta stolica je najme s prilis rychlej peristaltiky, tj telo sa snazi jedlo priskoro vyhodit. To by vysvetlilo aj nestravene ciastosky. Moze to byt priprudka zmena stravy, a mozu to byt aj reakcie napr na privela tukov, na ktore telo nema dost enzymov(lipaza)
Ale aj ine, ako rozne nakazy su mozne, akurat ze ti to bezi subezne so zmenou stravy a doplnkov, nahodne.

jojojo55

RNG prosim,
Beriem vsetky 4 potrebne doplnky na travenie+kokosak, jem o 90% viac zeleniny, ziadne cukry, jemne muky atd.....
Problem je, ze moja stolica je odvtedy zlta a su v nej nestravene zvysky,, ano dobre citate.. Nikdy nom nedoplnal kyseliny a enzymy, stolica bola OK.. Teraz nie je, citim sa stale unaveny, kruhy pod ocami.
Nejaka rada? Dakujem pekne

RNG

Probiotik je v pode hromada a kedysi ludia natolko nedodrzovali hygienu, takze ich dostavali kopy. Tiez niektore uskladnovane produkty im kvasili a tak dostali v potrave dalsie.
Dnes ale podu hnoja umelymi hnojivami, takze velku cast mikrobov v nej zabili, vsetko dokladne umyvame alebo tepelne upravujeme, takze pravdepodobnost zakultivovania/nasadenia sa probiotikami je podstatne/radove mensia. A kedze ich potrebujeme, musime si ich aspon doplnat.

Nick44

Dakujem za odpoved. Ešte by ma ale zaujímalo, aký je ešte zdroj probiotických kultúr okrem doplnkov a mliečnych výrobkov, lebo v minulosti doplnky ani rozne jogurty s probiotikami neexistovali, ale ľudia probiotiká predsa potrebovali rovnako ako teraz.

RNG

Oprava, rozumel som atb , nie probiotika.
Probiotika mozu pomoct pri roznych mikrobialnych infekciach, ale ktore ako pomahaju je este nedostatocne preskumanue, Podla januaroveho clanku 2013 v National Geographic nasli zatial v hrubom creve vyse 33 000 mikrobov rozneho druhu a ktore z nich su pre nas uzitocne, a cim, ktore neskodne a ktore skodlive je este velka otazka.
Tie, co sa bezne predavaju ako labvoratorne vypestovane probioticke potravinove doplnky su uz zname, ze pomahaju. Tisice inych este nie su ani poriadne identifikovane a teda nevieme, ktore su pomocne z nich a akym mechanizmom.

RNG

Nick, je to teoreticky mozne, ale velmi malo uspesne, kde nestaci jedno atb, ale viacero a brane dlhy cas. Kedze atb maju vseobecne aj skodlive ucinky, brat ich dlhe mesiace, mozno vyse roka nie je najlepsi napad. Okrem ineho znicia crevnu floru a teda vystavia telo naporu infekcii, ktore dovtedy probiotika kontrolovali a na ktore atb nie su vobec ucinne. A takych je hromada, zialbohu.
Preto tu spominam radsej liecby kombinaciami doplnkov, ktore su aj tak ucinnejsie, co bolo dokazane v Petriho miskach aj na Samento, aj Coumandu aj Banderol. A ucinok extaktu z olivovych listov poznam uz dlhe roky, najma na "chronicke" boreliozy, kde dlhodobo brane pomohli viacerym mojim pribuznym, kde zlyhali viacnasobne brane atb.
Takze kombinacia tychto vsetkych musi byt ucinna na tie mikroby, na ktore atb neucinkuju, napr L-formy as mykoplazmy. A samozrejme odmaskovace/odhlienovace tu znacne pomahaju, vlastne su asi nevyhnutne tiez, kedze tieto mikroby sa maskuju a schovavaju velmi ucinne.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk