Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Jojojo, probiotika, aj ked hovoria ze su kyselinoodolne neberies spolu s doplnkom kyselin. Radim ich brat na noc s jablkom

RNG

Oriesokdn, protokol dr Berksona sa odporuca brat najmenej 3 tyzdne, pri roznych poskodeniach pecene, najma viralnych aj ovela dlhsie.
Mikrovlakniny su napr psylium, inulin, pektiny a najma modified citrus pectines, arabinogalactan, glucomannan a rozne stavy zo stromov a krikov pod nazvom "gums"
My ich stravit nevieme, ale pre nase probiotrika su to vyborna potrava. Naviac ich absorbcne scho[pnosti cistia creva a tym aj cele telo od roznych neziaducich latok, najma vynasaju von vylucenu zamorenu zlc, ktora by sa inac reabsorbovala/vstrebala spat do krvi.

Danone40

Pan RNG. Chcela by som sa vas opytat, bola som v nemocnici na opreaciu polypu na maternici a kyretaž..v tom čase som vysadila extrakt z oliv. listov, Nac a samento čo beriem kvôli ureaplazme. Teraz som to znova začala brat. Chcem sa Vás opýtať či mi to nejako nemôže uškodiť ked som týžden po operacii? Či to nema nejake vedľajšie účinky alebo tak niečo. Nerada by som si narobiť nejake problemy. Vopred dakujem.

jojojo55

Dakujem velmi pekne RNG.

Prosim mozem kombinovat rano s ranajkami betain Dr.best, super enzymes a probiotika tie 30mil ktore odporucas? Probiotika by mali byt kyselinoodolne, ale ci to nie je risk. (Davka 850mg betainu).. Kokosovy olej brat s odstupom minimalne 3h od probiotik ? Dakujem

RNG

Jajika potravinove doplnky sa beru podla potreby tela. A telo potrebuje zinok cely cas, tj bez dlhsich prestavok.
Lecitin nema so zinkom nic spolocne, takze ich mozes bez problemov kombinovat. To plati aj pre drvivu vacsinu roznych potravinovych doplnkov, len malicko su vynimky z tohoto pravidla.

RNG

Samozreje viac kyselin a enzymov podporujen travenie a absorbciu a tak dostanes do tela viacej zivin.
Kyseliny aj enzymy nezrychluju metabolizmus=spalovanie.

jajjjka

RNG, chcela by som sa spýtať ako dlho môžem brať zinok (na deň beriem 30mg), je potrebná nejaká prestávka? a môžem zároveň užívať sójový lecitín? neovplyvňujú sa nejako? dakujem

jojojo55

Dakujem RNG,

asi som to nedobre napisal. Ja mam problematicke priberanie, ale priberanie je moj ziaduci efekt :) jemne muky,skroby atd nejem, takze o to sa mi horsie pribera. Takze otazka znie: mozu mi kyseliny a enzymy pomoct k priberaniu za predpokladu ze sa potrava lepsie rozlozi a vyuzije v tele, alebo naopak, este viac mi to zrychli metabolizmus a o to sa mi bude horsie priberat?

Dakujem

RNG

Zaludok je dokonale chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom. Takze bolest zaludka z kyselin je mytus, leda ze by si mal poskodene steny. Ale aj male mnozstvo kyselin znacne popali pazerak, aj slabucka citronova stava, nie to HCl zo zaludka.
Priberanie je najma z nedostatku pohybu, zo slabej cinnosti stitnej zlazy(odporucam jod a selen) zo stresu, ked mas vysoku hladinu tresoveho hormonu cortizolu, a tiez z privela cukrov a skrobov(jemne biele muky)
Ked nechces brat kyseliny, ber aspon DGL, 15 minut pred jedlom pozuj 2 tabletky, dokladne A s jedlom zasadne nepi, az 3 hodiny po jedle. To ti zachova najmenej rozriedene kyseliny a teda relativne najlepsie travenie a nicenie mikrobov na jedle.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk