Otázky na RNG

Nick44

Ahoj RNG, niektore kapsuly doplnkov sú dosť velké a nie vždy sa mi podari bez problemov zapiť aj menšie - chvilu mi stoja v hltane až sa s dalšou vodou dostanu do žaludka. Preto sa chcem opytať, či sa nemože stať (hlavne pri tych väčšich kapsulach), že sa mi kapsula dostane do pluc namiesto žaludka a ak sa to može stať, čo vtedy urobiť?

Jozefe

Na tomto webe som našiel prípravok Vitamín A a E emulzia 60ml.Vraj je v jednej kvapke tohto prípravku 15000 IU vitamínu A a je to perfektná náhrada chemických retinoidov.Aký máš názor na tento prípravok resp. firmu?Ešte by som ťa poprosil na nejaké odporučenie na wild yam.Najlepší obsah a cena...jediný rozumný som našiel od swansonu.sú to veci pre priateľku.Vrelá vďaka.

RNG

Mijusa, na odburanie vsetkych nezelatelnych nefunkcnych tkaniv v tele a odmorenie od roznych zamoreni odporucam najma silne entericky pokryte pankreaticke enzymy. Tie su na ucinnost najlacnejsie a najblizsie nasim vlastnym panceatinom.
A na podporu tvorenia nasich vlastnych cistiacich enzymov odporucam kazdemu doplnok jodu a selenu.

RNG

Alex 15, zubny kaz je vysledok posobenia skodlivych mikrobov, ktore ziju v ustach zo zvyskov jedal a neskor pri krvacajucich dasnach aj z krvi.
Daju sa vytlacit pravidelnym pouzivanim ustnych probiotik(oral probiotic) ktore zuby chrania a nedovolia skodlivym mikrobom sa tam rozmnozovat, aj napriek zvyskom jedal a krvacajucim dasnam.
Niekto ich berie ciste proti zapachu z ust, ale ja osobne ich beriem najma na zachranu mojich zbytkov zubov(v 68 si clovek vazi kazdy zub)
Inac ustne probiotika aj zvysuju imunitu proti infekciam hornych dychacich ciest

mijusa

Dobry vecer p.RNG..Dakujem za Vasu odpoved..vysetrenie alergie na lepok a bielkovinu jej vysiel negativny.. este by som sa rada opytala na tie zachvaty kaslu,bolesti hlavy,ktore ma a na tie hrce na nohach,ktore b jej mali akoze zmiznut same..(nezhubne nadory mekkeho tkaniva)..co by jej pomohlo?Dakujem.

Alex15

Dakujem za odpoved. Ešte som sa chcel opytať, ci sa da v začiatočnom štadiu ešte vyničiť zubny kaz napr. intenzivnym fluorovanim alebo nejak inak. Alebo sa musi kaz vzdy vrtať?

RNG

Alex 15, osmoza je vysledkom rozdielu koncentracie soli. Kedze striebra je v koloidnom, stribre len hrozne malicko, to ten tlak nemoze sposobit. Samozrejme je tam priestup ionov aj neutralnych malych ciastociek pod 3 nanometre cez sliznicu a dokonca ocnu bulvu. Ale striebro v tele nie je skodlive ale naopak uzitocne ako antimikrobialny prostriedok.
Ja si kvapkam do oci proti syndromu suchych oci uspesne koloidne striebro pravidelne uz vyse 10 rokov bez akychkolvek problemov. Mnozstvo striebra, co sa tam takto dostane je uplne nepatrne, kedze liter koloidnej striebornej vody obsahuje od 10 do 30 mg striebra a liter vody je vyse 15 tisic kvapiek, tj v jednej kvapke je toho mizivo malo. A aj z toho sa len mala cast dostane do oka,vytecie so slzami iony sa premenia na chlorid, ktory je dost vodorozpustny( 5 mg na liter, co tu staci, kedze zacinas s 30 mg a tie sa slzami znacne rozriedia) a tiez sa vyluci bez problemov. Inac vylucil by sa aj ako suspenzia, mikroskopicky kal.

RNG

Orol je plno prostriedkov na riedenie zlce, co moze rozpustit zlcove kamene postupne, menujem sylimarin, cynarin vytazok z korenov pupavy(taxacum) a samozrejme mozes zvysit vylucovanie aj prudko, zmakcenim kamenov a vypudenim vacsimi davkami oleja, ako to popisuje ta dost surova metoda hoci znacne ucinna na pecenove kamene=tj aj zlcove.
Ja mam pred tou metodou trochu obavy, lebo so zapchatym zlcnikom mozes dostat poriadny zlcnikovy zachvat.
Chanca piedra nie je az tak ucinna na zlcove kamene, ako na ladvinove, ale je tiez ciastocne ucinna, takze by som ju samozrejme tiez pouzival, dlhodobo.