Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Martin.

Zdravím, niekedy ma pobolieva srdce, pričom bolesť súvisí aj s dýchaním t.j. zabolí hlavne keď sa nadychujem. Po chvíli to prejde. Niekedy zase pocítim akúsi úzkosť súvisiacu so srdcom, pričom cítim jeho tlkot. Keď som bol malý, myslím, že som mal zápal srdcového svalu alebo niečo také a odvtedy chodím občas na kontrolu na kardiológiu. Nepovedia nič, len že by som sa mal viac hýbať a obvodný lekár povedal, že tam mám šelest. Inak vlastne nič neviem, preto sa chcem opýtať, či by som mal brať pre istotu nejaké doplnky na srdce. Existuje vôbec niečo také a dá sa srdce regenerovať? P.S. mám 20 rokov, ďakujem.

RNG

vitaminik, necital som ani skodlive ani pozitivne reakcie tohoto nijak dokazane dokladne. Takze moja reakcia je skor typu konzervativneho, tj "opatrne" s megadavkami.
Odporucam ich vtedy, ked je jasne dokazane, ze su uzitocne, aj ked take davky uz mozu byt pre telo aj ciastocne skodlive, tj predavkovanie
Na B5 je tych dat primalo zatial.

RNG

bmw, oreganovy olej je silne antimikrobialny a tiez pre niekoho aj drazdive korenie. Takze reakcia mohla byt z prirychleho uhynu roznych mikrobov v tele(herxheimer/jarish) alebo len ciste telo nezvykle na tuto latku sa ho snazi vyhodit.
Daj tomu viac casu s mensimi davkami, ak je to herxheimer, tak po case to musi prejst, lebo to vacsinu nezelatelnych mikrobov nakoniec potlaci a nebude na to masovy uhyn a velke mnozstva toxinov, co sa v telach tych mikrobov nachadzaju.
Ak je to nejaka alergia, tak sa bude stupnovat a vtedy je to pre teba nevhodny prostriedok, s cim som sa este nesteretol.

vitaminik

RNG, ten vitamin B5 vo vyšších množstvách neodporúčate kvôli tomu, že to nefunguje, alebo kvôli tomu, že to škodí a zaťažuje organizmus?

bmw

AHoj RNG, zacal som uzivat Oregano oil od Now foods, davam si 3 x 1 kapsula denne = 300mg, prvy den v pohode...druhy den po 4 kapsule rano ma prehnalo o par hodin, oreganovy olej cisti telo, travenie, aj či čo?? Neviem si to vysvetlit...

RNG

Biela kozna plesen(tinea alebo phytiasis versicolor) je dost casta , ale kokosovy olej a najma s primesou oreganovoveho oleja ju mozu povrchove znicit. Ucinny je aj cajovnikovy olej(tea tree oil)
Odporucam si napravit aj crevnu floru, tj mozno i cele travenie, lebo ked je v crevnej flore vyse 90% probiotik, tieto obvykle vyrobia dostatok obrannych latok pre telo proti plesniam, kvasnym a inym infekciam
Takze nasadzovat probiotika a brat mikrovlakniny tu samozrejme tiez moze pomoct.
Z hladiska beznych lekarov pozri na
voices.yahoo.com

Jozefe

Otázočka.Priatelke kožná diagnostikovala kožnú plesen.Sú to také biele flaky akoby menej pigmentu alebo čo.Myslíš že by na to pomohlo natieranie oreganovým alebo kokosovým panenským olejom?Asi to bude ale treba týmito podporit aj vnútorne a použit entericky pokryty oreganovy olej vsak?

RNG

Nuz 5 gramov vitaminu B-5 som nikdy neodporucal, hoci to mnohi odporucaju na acne. Pochadza to este zo stareho vyskumu dr Leunga, ktory to hypotezoval a mozno ciastocne aj dokazal
www.acne.org
Ale nedal by som za to prst do ohna.

RNG

Pecen sa da aj lahko zamorit, aj lahko odmorit a regenerovat. Len si treeba davat pozor, aby sa nezamorila a prilis neposkodila a preventivne brat doplnky na jej cistenie a regeneraciu.

vitaminik

Dobrý večer, RNG,..
tiež by som mala otázku ohľadne dávkovania vitamínu- konkrétne B5.
Budem ho brať kvôli občasnému akné (len dodám, že mám 26 rokov a vyrážky sa mi začali robiť asi od 21 rokov, čiže žiadna puberta)...
Neviem však, akú formu dávkovania mám zvoliť...užívať budem vitamín v práškovej forme a plánujem 5 gramov... bolo by podľa Vás vhodnejšie celých 5 gramov zarobiť napr. s dvomi litrami vody a piť to priebežne počas dňa? (skúšala som to takýmto spôsobom prvé dva týždne, len akurát som to nepila rovnomerne počas dňa, ale sa stalo že som túto dávku vypila napríklad do 14tej hodiny...) mám obavy či si takýmto dávkovaním nemôžem nejak pohoršiť, či to nemá negatívny vplyv na niektoré orgány, či ich to nezaťažuje....

Ďakujem vopred za radu

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk