Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Jozefe

RNG chcem sa opýtať už pri dvoch kontrolách krvi (v priebehu 2 mesiacov)mi boli zistené znížené biele krvinky.čo to môže znamenať ako ich zdvihnúť?.Môže to mať súvis s chronickými bolesťami chrbtice?Ďakujem

Jozefe

Pri roaccutane je jeden z vedľajších účinkov vysušovanie očí.Odporúčajú sa pri jeho užívaní zvlhčujúce kvapky.Myslím si že aj vyššia dávka A vitamínu(A-mulsia)môže toto spôsobiť.

Terry90

RNG, vitamin A a izotretinoin (Roaccutane) maju velmi podobnu molekulu (izotretinoin ma o dva vodiky menej a o jeden kyslik viac ako vitamin A), takze by mali mat aj velmi podobne vlastnosti a ucinky. Citujem jeden z vedlajsich ucinkov Roaccutanu:

"Veľmi zriedkavé vedľajšie účinky (postihujú jedného z 10 000 používateľov) - Dlhotrvajúce bolesti hlavy s pocitom nevoľnosti (nauzea), nutkaním na vracanie (vracanie) a zmena videnia, vrátane zahmleného videnia. Môžu to byť známky benígnej intrakraniálnej hypertenzie, najmä ak sa Roaccutane užíva spolu s antibiotikom nazývaným tetracyklín."

Roaccutane sa pouziva v davkach 30-40 mg denne. Vsimni si, ze tieto vedlajsie ucinky postihuju jedneho z 10 000 uzivatelov, cize su dost zriedkave. Okrem zahmleneho videnia su v tomto pripade pritomne aj bolesti hlavy a nevolnost a to by som si urcite vsimol, keby som uzival vitamin A v takej davke a ked tak, mozem lahko davku znizit. Okrem toho tieto priznaky suvisia aj s tym spomenutym antibiotikom tetracyklin, co ani neviem, na co je, takze to samozrejme neuzivam. A navyse vitamin A je telu prirodzeny a ja by som ho nepouzival v davkach 30-40 mg denne, ale iba 22,5 mg t.j. 75 000 IU.

Takze ked si to tak zoberieme, napisal som kopec dovodov, preco by nemala davka 75 000 IU (ale aj 100 000 IU) sposobit zhorsenie videnia. Vsetko, co som napisal, mozno nefunguje presne tak (napokon vitamin A a izotretinoin su dve rozdielne latky, aj ked maju velmi podobnu strukturu), ale podla mna by sa nemalo nic stat. Aj ked nemam nastudovane, co je ta benigna intrakranialna hypertenzia.

RNG

Terry, ja osobne neodporucam cez 50 000 IU vitaminu A brat nikomu. Lebo aj to sposobuje vysusenie koze a ci to nesposobi zahmlene videnie ti nemozem nijak zarucit, hoci o tom silne pochybujem. Ale aj oci potrebuju ocny maz a aj toho vyroba sa moze znizit, nielen cinnost mazovych buniek na kozi, co vyvola po case nedostatocne mazanie koze a praskanie, najma na perach sa to prejavi, ale mozno aj inde sa ti bude po case supat nadmerne koza.

Terry90

Dakujem za odpoved. Ja chcem vitamin A 100 000 IU asi na 4 mesiace. Vedlajsie ucinky napokon aj chcem (vysusenie koze), ale zaujimali ma oci, ci im taketo davky po dlhsiu dobu mozu uskodit a preco, ked vitamin A je prave na oci dobry.

RNG

Na otazku co je vela pri vitamine A pozri na
en.wikipedia.org
Predavkovania sa uvadzaju az viac mesiacov 100 000 IU. Smrt z vitaminu A bola az pri davkach vyse 100 miliov IU, kde polarni badatelia jedli na kila pecen z ladoveho medveda na zaciatku minuleho storocia, a pecen z ladoveho medveda obsahuje az 30 000 IU vitaminu A ba gram, tj 30 milion IU vitaminu A na kilogram. Aj to neumreli vsetci, ale len niektori z nich. takze zmienka vo vikipesii o[patrnne naznacuje skodlive nasledky slovom
"Symptoms may include tj moze sposobit, bez uvedenia v akych davkach
VBiacmenej je to len BUBUBU, lebo doplnky nemaju taky velky obsah a pokial ich nejes doslova na hrste, tak sa predavkovat asi nemozes,nie z vitaminu A. Su ale doplnky, ktore sa daju lahko predavkovat,napr zinok, kde skodlive davky zacinaju uz od 75 mg denne brane dlhsie a predavaju sa pilulky az 50 mg. To iste plati na zelezo, kde 2-5 nasobok odporucenej davky po case moze poskodit pecen.

RNG

Predavkovanie cohoko;lvek je skodlive, otazka je len aka davka znamena predavkovanie. napr 4 litre vody, co jedna tu pred par rokmi zo stavky vypila v priebehi 2 minut ju za par minuid dalo do komy, spadla a lekari ju 6 hodin v nemocnici drzali s tym, ze ma asi zranenie hlavy, ked je v kome a ona medzitym zomrela na nedostatok sodika v tele(prilis sa rozriedil a nervove signaly prestali chodit, na co je sodik potrebny v nervoch) tj umrela na hyponatremiu. To zistili az neskor a keby jej zobrali krv okamzite, tak by so jasne videli a injekciou soli do zil by jej zachranili zivot. Nuz co, nikto nie je dokonaly a na chyby lekarov umiera miliony ludi na svete, nic noveho.

Terry90

RNG, vysvetlil by si mi, preco sa hovori, ze nadmerne uzivanie vitaminu A moze sposobit rozmazane videnie? Je to vlastne pravda?

RNG

Najlacnejsie trakcne zariadenie je mala kladka, povrazok na ktorom je napojene plastikove vrecko, do ktoreho sa dava voda v mnoztve potrebnom ako zavazie a makky golier na krk alebo obojok na nohy, podla toho, co potrebujes napinat.

RNG

Flatt, na kosti su doplnky na kosti, tj rozne mineraly a vitaminy D-3 a K-2, na slachy a disky su doplnky na klby. Na to, aby sa to mohlo zahojit trena to natahovat, a na to zialbohu len cvicenie nepomaha aj ked je to nevyhnutne pre akekolvek hojenie kosti. Ale je tam treba aj natahovanie, aby sa to mohlo dostatocne separovat, kde sa chrbtica narovna a priestor medzi diskami roztiahne pre lepsi prisun zivin.
Najprpspesnejsia je na to mierna trakcia, napr pri spani telo natiahnut(stredoveky skripec, novoveke male zavazia pripevnene na specialny golier alebo nohy, podla toho, kde je chrbtica zranena alebo skrivena)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk