Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Detto.
Dobry zdroj pre Slovakov je napr firma iherb, ktora ma dost nizke ceny(nie najnizsie) ale najnizsie postovne na Slovensko. A maju dobry vyber doplnkov, takze si mozes podla cien a obsahov vybraqt co sa ti hodi.
Na arabinogalactany, glucomanan a modified citrus pectines pouzivam skor Swansonvitamins.com
Podobne aj na niektore antimikrobialne, ako extrakt z olivovych listov, tiez na yam a ine.
Treba sa naucit nakupovat cez internet, najma pomocou vyhladavaca google.com
Cenu a zdroje sa totiz casto menia

Lenka.a

Ďakujem za odpoveď.

Hudy, názvy výrobkov ani nie sú tak dôležité ako formy, množstvá, atď. Selén a zinok by myslím mali byť najlepšie organicky viazané, aby sa lepšie absorbovali. Vitamín C RNG používa ako prášok ester-C s väčšou a pH neutrálnou molekulou, vitamín D-3 v dávkach 2 000 - 6 000 IU denne, lecitín jedna polievková lyžica týždenne, serrapeptáza/nattokináza s entericky pokrytou kapsulou, ktorá sa rozpúšťa až v črevách a mikrovlákniny ako zmes rôznych ako psyllium, inulín, pektíny, arabinogalaktány, glukomanán. :-)

RNG

Lenka, jedine panenske oleje nie su zarucene vytazovanim znicene, ine mozu byt a tazko povedat nakolko.
Pri vytazovani sa pouziva lisovanie za studena(panenske), lisovanie za tepla(OK), vytazovanie roznymi rozpustidlami, cirenie,cistenie parou=deodorizacia, neutralizovanie, stabilizovanie, hydrogenizacia a dokonca aj vysokotepelna destilacia.
Oleje mozu byt zamorene, poskodene chemicky, tepelne a dokonca uplne zmenene hydrogenizaciou, oxidaciou a polymerizaciou.
Ja sa pre to drzim len paneskych, prinajvys expelerom vytazovanych, ciastocne za tepla.

RNG

Hudy, popisujes hromadu priznakov, ktore mozu byt z hromady pricin. Odporucujem ti odmorit si pecen aspon 3 tyzdne(protokol dr Berksona) odmorit telo enzymami a brat zaroven bezne odporucane,
selen zinok jod vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika.
A kedze mas "tazke nohy a celkove slabost" . co moze byt problem cirkulacie krvi alebo travenia, odporucam ti brat doplnky na travenie(kyseliny enzymy a uz spomenute mikrovlakniny a probiotika) a riedit si krv nattokinazou alebo serrapeptazou a cistit cievy lecitinom.

RNG

Jozefe, Velke molekuly sa lepsie vstrebavaju pri pouziti doplnku bioperinu, davka 10 mg s inymi doplnkami. Je to vytazok z cierneho korenia, 10 mg je ekvivalent obsahu asi 6 az 8 zrniek cierneho korenia
Napriklad protizapalove curcuminoidy sa z bioperinom vstrebavaju az 6 krat tak dobre.

RNG

Terry 90, karotenoidy z beznych doplnkov nedochadzaju v takych davkach ze by si sa mohol predavkovat.
2.doplnkovy priemysel dodrziava velmi prisnu hygienu, takze mikroby a parazity dostat z doplnkov je extremne nepravdepodobne.Uz len samotne spracovanie to viacmenej vylucuje.

Lenka.a

Ahoj RNG, o rôznych olejoch sa často píše, že sú zdravé s rôznymi zdravotnými benefitmi, ale patria medzi zdravé oleje len panenské? Tekvicový olej je vraj tiež zdravý, ale ten som ešte ani panenský nevidela, iba 100 %-ný. Je to problém alebo panenský, za studena lisovaný a 100 %-ný je úplne to isté?

hudy17

Dobry den mam 20 rokov a neviem co mi je mam problem so stitnou zlazou a uzivam euthyrox25 uz asi 5 rokov pred tromi rokmi som sa venoval posilnovaniu a bral som i vyzivove doplnky moje telo to asi velmi dobre nezvladalo tak som mal zvysene hodnoty kreatinin leukocyty atd.. ked som prestal uzivat doplnky vsetko sa upravilo aj tlak ktory som mal zvyseny asi po dvoch mesiacoch zacali problemi pichanie v hlave potom to prestalo neskor som uz citil slabost lavej strany tela pri posilnovani tak som prestal aj cvicit a tak ako keby ta strana tuhla abolest aj na lavej strane hlavy ked uz to bolo neprijemne a zacal som mat zavraty i zvracanie som navstivil neurologa ten spravil vsetky mozne vysetrenia MRI eeg emg ATD... VSETKO Mozne !! nic mi ennasli na magnetickej rezonancii som bol uz 3 krat a vsetko ciste bol som na internom brali mi krv na vsetko vsetko v poriadku navstivil som aj psychologa taktiez v poriadku neviem co dalej momentalne ta slabost prechadza aj na pravu stranu tela niekedy som vycerpany v teple sa mi zle dycha v lete v saune v teplej vode trochu vyssia v´fyzicka zataz mi nerobi dobre kavu nemozem lebo v hlave mam tlak ani alkohol proste nic co zvysuje energiu alebo nejaku lepsieu cirkulaciu v krvi ginkgo nemozem ani zeleny caj zo vsetkeho zle tie svaly ako keby sa stahovali alebo neviem mam pocity niekedy ze ma aj do ejdnej strany taha na tvari aj tie svaly sa mi ako keby zužovali niekedy mam aj take ze mi skace obocie take zasklby svalov a fakt uz ma to nebavi niekedy ani zit a ked dojdem k lekarovi tak tam uz nevedia co ze vsetko je v poriadku a ja sa stale citm zle zacal som sa aj stravovat trochu lepsie zelenina ovocie prosim vas o nejaku radu RNG alebo hockto iny kto by mi mohol pomoct budem vdacny moj email je : hudy10@centrum.sk

Jozefe

RNG aký máš názor na prípravok na klby mobility essentials od swansonu?..treba na to brať ešte niečo aby sa tá výživa lepšie vstrebávala?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk