Otázky na RNG

RNG

Alex, alkaloidy nie su jedovate.
A to co je schvalene lekarmi a nasou FDA povazovane za neskodne nemoze byt zaroven skodlive.

Class

RNG, mám hyperventilačnú tetaniu, beriem citalec 20mg rano , postupne znizeny na polovicu, uz dlhsie mam problemy s erekciou, teda neviem udrzat vzrusenie a mam pocit ze aj vsetky tie pocity ktore boli predtym su menej intenzivne , mal by som navstivit urologa a poziadat o podorny prostriedok , alebo existuje prirodne respektive volne dostupne liecivo ktore by mohlo pomoct tento problem vyriesit ?
Dakujem za odpoved

bmw

dobry den pan RNG, mozem Vas poprosit o radu, priatelka ma zacinajucu psoriazu, zatial jemne svrbenie, cervene bodky a flak cerveny...ake doplnky by mala uzivat vnutorne na psoriazu?? Nejdem tu triafat ci citricidal a ine..., necham si od vas poradit....dakujem....

Alex15

RNG mám objednane od Now Foods liver detoxifier and regenerator. Okrem bezných na pecen sú tam aj rozne iné pre mna neznáme byliny/vytazky. Su urcite všetky v poriadku, lebo napr. na jedno z nich (tušim barberry) som čital, že obsahuje jedovate alkaloidy a nemalo by sa to konzumovat vo velkom mnozstve. Su teda všetky tie zložky bezpečne a naozaj osožne pečeni?

RNG

Detto.
Dobry zdroj pre Slovakov je napr firma iherb, ktora ma dost nizke ceny(nie najnizsie) ale najnizsie postovne na Slovensko. A maju dobry vyber doplnkov, takze si mozes podla cien a obsahov vybraqt co sa ti hodi.
Na arabinogalactany, glucomanan a modified citrus pectines pouzivam skor Swansonvitamins.com
Podobne aj na niektore antimikrobialne, ako extrakt z olivovych listov, tiez na yam a ine.
Treba sa naucit nakupovat cez internet, najma pomocou vyhladavaca google.com
Cenu a zdroje sa totiz casto menia

Lenka.a

Ďakujem za odpoveď.

Hudy, názvy výrobkov ani nie sú tak dôležité ako formy, množstvá, atď. Selén a zinok by myslím mali byť najlepšie organicky viazané, aby sa lepšie absorbovali. Vitamín C RNG používa ako prášok ester-C s väčšou a pH neutrálnou molekulou, vitamín D-3 v dávkach 2 000 - 6 000 IU denne, lecitín jedna polievková lyžica týždenne, serrapeptáza/nattokináza s entericky pokrytou kapsulou, ktorá sa rozpúšťa až v črevách a mikrovlákniny ako zmes rôznych ako psyllium, inulín, pektíny, arabinogalaktány, glukomanán. :-)

RNG

Lenka, jedine panenske oleje nie su zarucene vytazovanim znicene, ine mozu byt a tazko povedat nakolko.
Pri vytazovani sa pouziva lisovanie za studena(panenske), lisovanie za tepla(OK), vytazovanie roznymi rozpustidlami, cirenie,cistenie parou=deodorizacia, neutralizovanie, stabilizovanie, hydrogenizacia a dokonca aj vysokotepelna destilacia.
Oleje mozu byt zamorene, poskodene chemicky, tepelne a dokonca uplne zmenene hydrogenizaciou, oxidaciou a polymerizaciou.
Ja sa pre to drzim len paneskych, prinajvys expelerom vytazovanych, ciastocne za tepla.

RNG

Hudy, popisujes hromadu priznakov, ktore mozu byt z hromady pricin. Odporucujem ti odmorit si pecen aspon 3 tyzdne(protokol dr Berksona) odmorit telo enzymami a brat zaroven bezne odporucane,
selen zinok jod vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika.
A kedze mas "tazke nohy a celkove slabost" . co moze byt problem cirkulacie krvi alebo travenia, odporucam ti brat doplnky na travenie(kyseliny enzymy a uz spomenute mikrovlakniny a probiotika) a riedit si krv nattokinazou alebo serrapeptazou a cistit cievy lecitinom.

RNG

Jozefe, Velke molekuly sa lepsie vstrebavaju pri pouziti doplnku bioperinu, davka 10 mg s inymi doplnkami. Je to vytazok z cierneho korenia, 10 mg je ekvivalent obsahu asi 6 az 8 zrniek cierneho korenia
Napriklad protizapalove curcuminoidy sa z bioperinom vstrebavaju az 6 krat tak dobre.