Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

jojojo55

RNG
prosím Vás, idem obejdnávať okrem iného aj betaine HCL. je jedno od akého výrobcu? NOW, source naturals? alebo doctors best Betaine HCI Pepsin & Gentian Bitters ? alebo radsej l-lysin..

dakujem

RNG

Osobne sa priznam , ze som s tych lektinov celkove jelen, ale pri dnesnom slachteni rastlin je coraz viac v potrave neznamych bielkovin pre nase telo, ktore nevie casto vyrobit dostatok enzymov na vsetko. Preto napr je tolko ludi alergickych najma na lepok a mliecne bielkoviny a coraz viac potreebujeme si zvonku doplnat enzymy, o ktore sa velmi casto pripravueme slachtenim rastlin a tepelnymi upravami, co enzymy v jedlach znicia a potraviny robia casto menej stravitelnymi(vajce aj maso stvrdnu tj sa tazsie travia, ako surove.)
Nie ze by som tu propagoval jedenie suroveho masa, tak moze clovek dostat hromady nakaz a parazitov, ale pred tym, ako clovek poznal ohen sa takto stravoval a za tych kratkych 30-40 tisic rokov sa nestacil 100% prispobit, takze trpime na rozne choroby civilizacie, aj ked zijeme dlhsie.

RNG

Neviem, kolko je na tom pravdy, ale mna ani surove sezamove ani slnecnicove semiacka nikdy neprehnali, takze asi to nie je take hrozne s nimi. Sam som sa musel na to pozret, ale vela som nezmudrel
en.wikipedia.org
Tu som nasiel; tabulky na obsah lectinov v roznych jedlach
www.owenfoundation.com
Tiez som nasiel, ze rastlinne lectiny vzdoruju znacne rozkladu teplom, pozri na
www.ncbi.nlm.nih.gov
a ako proteiny a glykoproteiny sa daju stiepit proteinovymi enzymami v tele a sposobuju problemy len ked ma telo tychto enzymov a kyselin malo.
Totiz ucinnost enzymov velmi zavisi od PH prostredia.

simka111

Chcela by som vedieť ako sa maju spravne jesť semienka - slnečnicove a sezamove. V jednej knihe som čítala, že správne by sa mali nasucho opražiť až potom jesť, aby sa odstranili škodlivé látky. Konkretne tam je napísane - Semiačka sa maju pražiť, alebo inak upravovať, aby sa zničili nežiadúce látky, ktoré môžu obsahovať. Tepelna úprava zničí bielkovinové toxíny, ktoré znižujú straviteľnosť bielkovín, alebo hemaglutiníny, ktoré ak prežijú počas trávenia môžu spôsobovať hnačky a zvracanie.
Dakujem.

RNG

Na aloe vera odporucam najma praskove vymrazene z cerstvej stavy aloe, kde je koncentracia 200:1. Swansonvitasmins ho ma v 50 gramovom baleni za dvacku, a je to vlastne ekvivalent skoro 10 litrov cerstvej stavy aloe. Ja si davam 1/2 lyzicky do mojej vody na pitie, obcas.

RNG

Orol ucinna latka z brusnic je berberine, ktory mozes dostat vo velkych davkach ovela ucinnejsich ako doplnok. Odporucam brat 2 x 1 gram na rozne urinarne a crevne nakazy. Latka je chemicky quaternary amonium compound, podobne ako tie, co su napr v citricidale
en.wikipedia.org

RNG

BMW, NAC sa da rozpustit vo vela vode a ked to budes pit po malych glgoch cez slamku cely den, tak ti to nesposobi iste bolest zaludka.
Nikrovlaknin je plno a probiotika potrebuje pestru stravu podobne ako my, takze odporucam rozne miesat, pozri na psylium, inulin pektiny arabinogaslactany, glucomannan...

orol

Spresnenie: to Aloe vera chcem samozrejme na vyhojenie zaludka a pripravene v pohotovosti spolocne s DGL, ak by sa vratil problem.

orol

Pozdravujem, velavazeny p. Ing.,

idem objednavat z iherbu a potrebujem poradit 1) KONKRETNE ktore cranberry v DOBREJ SILE zakupit pri recidivujucom zapale mocovych ciest ( 2- 3 krat do roka zapal viac rokov ) a ci to ma byt spolocne aj s D- manozou, pripadne ine.

A na toto aloe vera gels z NOW 100 softels, 5 000mg ekvivalency co povies, mozem ? R-odkaz odstránený-.

porad nieco rozumne,“ silne“, dakujem

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk