Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

simka111

Vdaka, ešte sa chcem spýtať či je pravda, že kokosovy olej je dobry aj na zuby, môžem si nim napr.natrieť dasna a nechať pôsobiť na noc ? v pripade že mam napr. podraždene dasna ????

RNG

PF 2014, tras a zabudanie moze byt vec nedostatku vitaminu B-12,velmi doleziteho pre nervovu cinnost a tvorbu krvi, ktory nam tvoria najma niektore probiotika v crevach. ATB tie probiotika samozrejme znici a tym aj vyrobu B-12, co sa prejavi aj nervove, aj casto na krvi ako anemia.
Skus brat B-12 pod jazyk(sublingual)vo forme methylcobalamine, ktora je biologicky lepsie ucinna v tele, nez bezne cyanocobalaminy. odporucena davka na rychlu ucinnost je 5 mg denne, drzat pod jazykom co najdlhsie, aby sa to tam rozpustilo a absorbovalo cez sliznicu rovno do krvi, lebo v zaludku sa tento vitamin viacmenej znici.
Pozri cez iherb.com napr na produkt firmy Solgar, Sublingual Methylcobalamin, 5000 micrograms nuggets.
A nezabudaj brat kazdodenne mikrovlakniny a obcas si nasadit kvalitne probiotika

RNG

Catenr, najlepsie je to rozpustit do vody, to sa potom aj lahsie celkove davkuje aj sa da rozdelit na lubobolny pocet davok.Kedze sa jedna len o formu aminokyseliny, nemusis sa velmi obavat o predavkovanie. A da sa to velmi dobre ochutit ovocnymi stavami, takze dietas ani nemusi vediet, ze berie liek, ale ze pije malinovku.

PF2014

Ešte sa chcem spýtať, čo môže byť za dosť častým zabúdaním, mám iba 21 rokov, a niekedy zabúdam ako 70-tnik. Niekedy mám aj ako by mierne trasenie rúk a nôh, napr. keď niečo držím. Nechce sa mi s tým moc za lekárom, ale asi by som mal ísť.

catenr

Dakujem. Ano viem, ze acetyl cysteine je aj v Solmucole ale presne ako pises aj s inymi pridavnymi latkami.A myslim, ze aj s mensim obsahom ak si prepocitam pomer k vahe.
Cize mu to neublizi? No problem bude "rozvazit" tu tabletku. Teda ten prasok kedze potrebujem podla prepoctu cca 2x 145mg az 290mg.
Keby dam tu najvacsiu, sedelo by to na jednu 600mg. Hm rozpustat by som ani nemusela lebo on nema problem prehltnut a zapit tabletku. Ide mi o to ci mu mozem dat jednorazovo 600mg na den. Ma cca 17kg.
Alebo to nejako rozdelim, aspon tu jednu tabletku na pol a dam do vody ako pises.

RNG

Nuz ja beriem tie doplnky s jedlom, vcitane enzymov na travenie a kyselin, inac mam palu.
Mikrovlakniny, vitamin C, MSM a pripadne aj citricidal a koncentrovane ovocne stavy mam v drinku na pitie, z ktoreho si glgnem kazdych 15 minut pocas celeho dna. Po veceri uz samozrejme nepijem a na noc idu probiotika s jablckom.

RNG

NAC sa dobre rozpusta vo vode, voda ma potom "citronovu" chut, pit to treba cez slamku, mozes to aj ochutit pripadne, ako to ja robim svojej vnucke. Davka je vzdy prepocitana podla pomeru vah k dospelej, co je asi 70 kg, Dospela davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg)
Inac aj farmacia tuto aminokyselinu(acetyl cysteine) pouziva, napr v syrupe Solmucol, ale dava do toho aj ine neziaduce chemikalie

redka

som prirpavena, ze to nebude zo dna na den... este doobjednavam nejake doplnky ako candex, silnejsie probiotika, krill oil a podobne veci.... len proste nejak si to neviem nacasovat... rano a vecer by som mala brat ten adsorbent... cize dve hodky pred ani po nesmiem ziadne jedlo ani doplnky... potom sa naranajkujem a vezmem oreganovy olej + GSE + candida support + thyroid energy... este niekde predty mmusim aj enzymy zobrat aspon pol hodky pred kazdym jedlom... pred obedom enzymy a po jedle/s jedlom tiez oregano, gse a candida support.... potom olovrant... tu niekde by som si nasla priestor pre probiotika a vlakniny... no a vecera zasa oregano, gse, candida support + thyroid energy no a jasne ze pred vecerou este tiez enzymy.... no a dve hodky potom tesne pred spanim zasa ten adsorbent... cize je to cele divoke na mna tak preto som uvazovalao striedani zabijacich a budovacich dní :D

catenr

Ahoj RNG.Chcela by som sa Ta opytat. Moj 3,5r. syncek ma stale problemy s dutinami. Sopel, ktory sa stale drzi dnu a ked fuka, nic nejde. Uzivame kol.striebro aj striekame ho do nosa. Mohla by som mu dat aj NAC? Pre take male dieta? Ked ano v akom mnozstve?

Dakujem

RNG

Rebatica, OK, len to bude dlhsie trvat.
Co nesmies ale urobit je dat kvasinkam cukry a mnohe sacharidy,najma skroboviny, aby sa nemohli znovu rozmnozit. Po urcitom case mas v crevach aj tak ovela viac probiotik, nez v tych malych kapsulkach a budu sa ti rozmnozovat viac a viac, len ich musis dobre krmit zmesou mikrovlaknin a oni ti postupne tu nedozivenu vyhladovanu candidu z criev vytlacia.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk