Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Martin stres je zabijak a preto si ho treba aktivne odstranovat co najviac, lebo nakoniec nekontrolovany vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov, vcitane DM2 a hromade inych.
Merania roznych typov ti len povedia, v akom stave si, ale nic neodstrania ani nicomu nepredidu.
Proti zdravotnym problemom sa treba dopredu preventivne branit a nie vyckavat, nez pridu.
Lebo ako sa hovori v tom prislovi, "kto caka sa docka"

RNG

Flatt, to plati aj pre teba. Ked potlacis v ustach skodlive mikroby, co vyrabaju kyseliny leptajuce sklovinu a nasadis si tam pravidelne take,mikroby co ochranuju zuby(oral probiotics) tak ti ta sklovina dlhsie vydrzi.
A menej cukru a kyslych napojov. Tie mozes pit len cez slamku, aby sa ti zubov nedotkli.

RNG

Simka 111, treba pouzivat ustne probiotika, Mikrobom v ustach sa neda zabranit rozmnozovat, co aj aku hygienu dodrziavas, ale daju sa tam dosadzat pravidelne take, co su nam uzitocne, tj probiotika(oral probiotics)

redka

snazim sa eliminovat candidu dietou a doplnkami stravy ktore odporucate... je toho dost - oreganovy olej, kokosoby olej, gse v tabletkach, enzymy, candida support, probiotika, vlakniny, sanogel (adsorbent) je toho dost co musim denne pojest :) chcem sa preto opytat ci by nebolo mozne jeden den sa zamerat na kynozenie candidy - teda brat vsetko na jej zabijanie upratanie a vychytanie toxinov ktore produkuje a dalsi den sa zamerat cisto na osadzanie novych probiotickych kultur.... a takto tieto dni striedat... ci je to odveci?

Martin.

RNG, asi mesiac som každý deň v strese, viackrát za deň, ale len chvílkami. Viem, že ho treba čo najskôr odstrániť (už na tom pracujem), ale keď už je, tak je a preto by som sa chcel opýtať, či môže aj takýto chvílkový, ale častejší stres nejak uškodiť za mesiac, napr. spôsobiť cukrovku. Na druhej strane som na cukrovku 2. typu mladý, chudý a nejem vela sladkostí, ale zase sa nejak extra vela nehýbem. Nikdy mi nebola spomenutá zvýšená glukóza, až na jeden raz, keď som mal kortikoidy. Mal by som si dať zmerať pre istotu cukor? Predom vďaka za názor.

Flatt

Ahoj RNG, dá sa niečo robiť s tenkou zubnou sklovinou na konci zubov? Čo spôsobuje leptanie zubnej skloviny a dá sa to dá sa proti tomu chrániť alebo aj regenerovať zubnú sklovinu? Nehcem, aby sa mi časom kvôli tenkým zubom na okrajoch začali lamáť, možno mi budeš vedieť pomôcť. Ďakujem.

simka111

Chcem sa spýtať aka strava, popripade doplnky napomahaju zdravým dasnam, konkretne tomu, aby neustupovali dasna a nezapalovali sa, samozrejme viem, že treba dodržiavať hygienu. Počula som, že dobrý je šipkový čaj.

RNG

Pol lyzicky sody bikarbony je asi 2 gramy, to by malo vyvinut vyse gramu CO2(molekularne vahy su v pomere 46 /84 tj 84 gramov sody bikarbony ti da46 gramov CO2 plynu)
CO2 v plynnom stave vazi zhruba 2 kg na meter kubicky tj 2 gramy na liter.
Takze by sa ti malo z 2 gramov sody bikarbony vytvorit vyse pol litra plynu, co je viacero silnych grgov.
Takze si si jasne dokazal nedostatok zaludocnych kyselin

Jozefe

Skusil som to s tou sodou.Ráno nalačno som vypil 2,5 dcl teplej vody s polkou kávovej lyžičky sódy bikarbóny.Pocítil som len jeden úplne malý mikrogrg hned po prehltnutí tej tekutiny.To bolo asi len ako tekutina vytlačila vzduch zo žalúdka inak som čakal asi 20 minút a bol tam ešte jeden fakt mikro.Inak som skor cítil takú miernu ťažobu.no neviem teda

RNG

Roztok sody bikarbony, pol lyzicky do pohara teplej vody je test na dostatok kyselin alebo ranna neutralizacia/alkalizacia.
Samozrejme si neneutralizujes zaludok plny jedla, lebo bez kyselin sa jedlo zacne kvasit a hnit, a tak mas automaticky otravu zaludka alebo pokazeny zaludok prinajmensom.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk