Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Zeleninovo ovocne diety su dobre na precistenie tela, ale pri dlhsom pouziti zacnu telo pre nedostatok kalorii a inych potrebnych zivin oslabovat. Tyzden je fajn, ked to vydrzis a telo ti nebude priis protestovat.
Ale ked ti niektore jedla nerobia dobre, je to z nedostatkov kyselin enzymov alebo diokonca z nedostatku mikrovlaknin a oslabenej probiotickej crevnej flory.

bodliacik1

Chccem sa spýtať na viacero vecí naraz. Mám histanmínovú a laktozovu intoleranciu a neviem si poradiť s vitaminovymi doplnkami. Chcela by som si objednat od Swansonu ale neviem ci mi to nemoze nejako ublizit. Kedze cely moj problemm spocíva v nedostatku enzymov a to hlavne DAO - diaminooxidazy a laktazy vznika u mna problem ze telo nevie stravit laktozu a a taktiez enzym DAO rozklada histamin ktory sa nachádza vo vsetkom jedle. Takze som na prisnej diete nejem takmer nic. Moje telo je zaplavene histaminom a nestravenymi zvyskami potravy. Nasledne z toho mi vznika kopec zdravotnych problemov ako su opuchy celeho tela, migreny, potraty, infekcie, malatnoct unava fibromyalgia. Chcela by som sa spytat ako mam postupovat. Citala som tu mnohe clanky o tom ako si posilnit travenie ale je toho velmi vela a ja sa neviem zorientovat. Myslela som ze by som si objednala o swansonu betain HCL, dalej len ciste enzymy no a na tu histaminovu intoleranciu je vraj vyborny Allergy fighters lebo okrem vitaminov, ktorych mam samozrejme nieze nedostatok ale takmer uplny deficit obssahuje aj Qercetin, ktory je dolezity pri znizovani histaminu. Na swansons stranke som nasla super produkty, ktore obahuju okrem ineho aj vitaminy, ale problem je v tom, ze su to vytazky roznych druhov ovocia a zeleniny, ktore su plne histaminu. Prosim o radu moj stav trva uz 15 rokov a je to stale tazsie. mam 29 rokov a takmer nezijem. Vdaka. Uvazovala som este aj o serrapeptaze kedze ma protizapalovy ucinok no a ja mam crevo chronicky zapalene, len viem ze pri jeho uzivani musi byt dodatocna kyslost v zaludku. Akurat sa bojim aby som si popri tom vsetkom neznicila nakoniec este aj pazerak. Nie je to sranda, Vdaka.

PF2014

Jem práve akurát tak veci, čo si napísal. Rozmýšľal som, že by som skúsil byť týždeň len na zelenine a ovocí, ako by som sa cítil, keďže po niektorých potravinách mi neni najlepšie. Neviem, či je to dobrý nápad, ale za skúšku to stojí.

RNG

Biely povlak na jazyku znamena plesne a kvasne kultury, Tj ich mas aj v crevach a preto znicenu crevnu floru a zrejme poskodene travenie aj absorbciu zivin.
Co mas ine v tele ti povedat neviem, nemam krystalovu gulu a tie rozne lekarske twesty su znacne nespolahlive, najma na boreliozu, chlamidie, mykoplazmy, l-formy a samozrejme aj na nase vlastne telesne virusy, ktorych mame kazdy v tele plno.
Takze jedine, co ti mozem poradit pre istotu sa bran proti vsetkym,. Posilnuj si viralnu imunitu, ber serrapeptazu a NAC a spomenute antimikrobialne latky.
Tak ako vojak v zakope v noci striela do tmy a predsa len obcas niekoho zasiahne, takze to nie je beznadejne.
A nezabudaj na podporu travenia a vyhybaj sa cukrom a vyrobkom z jemnych muk.
Candidy a plesne v tele si totiz sami vyslachtime, ked ich zivime cukrami a nepodporujeme a nenasadzame si probiotika a ich vyzivu, mikrovlakniny.

PF2014

Krv mi brali asi pred rokom na boreliózu, chlamýdie a aj mykoplazmy, vtedy to bolo všetko negatívne, aj keď neviem, či tomu na 100% veriť. Boreliózu, som mal len základný test ELISA, ten bol opakovane negatívny, na Western blot by som mohol čakať márne. Zápalové parametre sú vždy negatívne, vlastne výsledky krvi všeobecne sú vždy v poriadku.

Rád by som si to všetko zaobstaral, ale je to pomerne nákladné, aspoň niečo skúsim. Neviem moc, ako s liečbou pokročiť. Koxartozu mi zistili keď som mal 18 rokov, čo je strašne priskoro. K tomu sa pridal ešte hypermobilný syndróm. Odvtedy sa s tým trápim.

A taktiež neviem, čo s bielym povlakom na jazyku. Horko ťažko to večer vyčistím, a ráno to mám všetko späť. Je to taká hustá, lepkavá hmota, ktorá sa ťažko čistí.

RNG

Otazky nie su otravovanie, na to sem chodim, aby som na ne odpovedal .
Za roznymi problemami je casto zhorsene travenie a absorbcia, co je vec vyberu potravin a najma dostatku kyselin , enzymov , mikrovlaknin a probiotik. Neviem zdoraznit viac tento fakt, lebo to co ti neda kvalitna strava a dobre travenie sa prakticky neda vydoplnkovat.
Klby musia byt proti vydieraniu dobre mazane na co treba jest tyzdenne aspon 2 avokada alebo doplnok CMO.
Doplnky na kosti a doplnky na klby pomahaju tym, ktorym telo poriadne neabsorbuje ziviny a preto si ich musia aspon docasne doplnat.
Klbove problemy mozu nat za sebou aj rozne nakazy, premnozene virusy, ktore mame kazdy v tele, casto su to mykoplazmy=vnutrobunecne velmi pomaly sa rozmnozujuce utvary, ktore pracuju tak pomaly a zamaskovane, ze ich telesna obrana ani nevnima. A mozu to byt aj ine infekcie, najma L-formy boreliozy, alebo chlamidie pneumoniae a podobne ktore lekari nevedia poriadne ani diagnozovat, toboz liecit.
Ja si liecim momentalne mykoplazmycky utok, ktory sam dostal po pobyte v nemocnici, kde mi znicili pouzitim viacerych atb crevnu floru a tak sa tieto parazity mali moznost premnozit.
Poznal som to podla toho, ze som odrazu nevedel v rukach udrzat ani prazdny pohar a zacalo mi to utocit aj na kolena a koxy.Beriem 3 x 300 mg oleuropeinu(extrakt z olivovych listov,) tiez kvapky samenta, coumandy, banderolu, ked nezabudnem tak 2 x denne 15 kvapiek. Za 2 tyzdne sa mi to podstatne zlepsilo, hoci este mam trochu "tuhe "ruky, ale kolena a koxy mna uz nebolia.
Beriem aj protizapalovu serrapaptazu, a NAC, ktore zaroven odmaskuvavaju tie vnutrobunecne maskovasne parazity, takze o to ucinnejsie su proti nim tie spomenute antimikrobialne doplnky a iste sa odmaskovanim stanu "viditelne" aj pre nasu vlastnu telesnu obranu aj rozne protilatky co mam probiotika v tele vyrabaju.

PF2014

Nechcem otravovať, myslíš, že sa dá vyliečiť koxartroza? Ja ju mám ešte niekde na počiatku, beriem už nepretržite kĺbovú výživu asi polrok, vitamíny, minerály, všeličo možné, aj tak moc nedúfam v obrat. Rozmýšľam o objednaní serrapeptázy. Aj pukanie kostí ma dosť trápi, celkovo ich mám aké si ako by mäkké, niekedy aj na dotyk niektoré časti trochu bolia. Doktor to má samozrejme na háku.

RNG

Inac v iherb a aj u inych distributorov najdes napr od vyrobcu Solgar aj Healthy Origins aj kapsule s 10 000 IU tohoto vitaminu. Ja ho osobne beriem narazovo, ked si spomeniem,aj vyse 25 000 IU naraz, potom tyzden nic, ked si nespomeniem. Ono sa to vyrob=vna,, lebo pecen ho skladuje aj 2-3 mesiace. Preto napr citime nedostatok tohoto vitaminu az v zime a najhorsie na jar, nasledok coho su depresie a znizena imunita(zimne a jarne epidemie)

RNG

D-3 je tukorozpustny vitamin a skladuje sa v peceni, takze jeho hladina v krvi sa da zvysit len postupne, ako sa hromadi v peceni.
Telo je schopne spotrebovat az 10 000 IU denne(tolko sa ti vytvori napr pri opalovani na slnku, teda ked sa vytvori, lebo nie kazdemu sa tvori, a pecen ho podla potreby vylucuje), takze ani pri takom prijme sa nemoze vitamin v tele predavkovat.
Osobne vsak bezne radim az 5000 IU denne doplnat, najma v zime, viac len podla potreby, alebo "nakladanie si pecene" tymto vitaminom na zvysenie hladiny v krvi.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk