Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Na mykoplazmy, vcitane ureaplazmy urealiticum odporucam kombinaciu odmaskovacov(NAC 2 c 600 az 1200 mg, serrapeptazu 3 x 120 000 IU) a antimikrobialne, ako extrakt Z olivovych listov(davka oleuropeinu v nom musi byt 3 x 300 mg) tiez extrakty ako samento, byrbur, coumanda a banderol, 15 kvapiek z kazdeho dva krat denne.
Samozrejme ako vzdy treba zacat s mensimi davkami a postupne zvysit az na odporucenu davku, cim sa vyhnes moznej uhynovej/herxheimerovej reakcii.

RNG

Jozefe, ovocie by som velmi neobmedzoval, ale zakusky, chlieb a pecivo ano.
Ja neviem co na Slovenskom trhu dnes je, ja zijem v USA a podla citatelov na Slovensku viem,( a teda aj v celej Europe), ze su tam doplnky velmi obmedzene a prilis drahe.Preto ti radim najma dovozove, napr pozri na iherb.com a zlozenia roznych doplnkov na kosti a vitaminov K-2 a D-3, co k tomu potrebujes, lebo nie kazdy doplnok na kosti ma tychto dostatok.
Odporucam pri osteoporoze D-3 davku 5000 IU, a K-2 davku 200 mikrogramov.

Jozefe

Ked to pises isto mas taku skusenost.existuje teda na slovenskom trhu nieco ucinne?co to znamena v spravnom pomere?znamena to že mam obmedzit aj ovocie kedze je tam fruktoza vasl?vedel som že je to vaznejsie.chcem zacat s remineralizaciou co najskor.preto sa zaujimam o slovensky trh.dakujem za odpoved.

RNG

Najprv oprava, preklep, odporucene denne davky boli stanovene v roku 1948, nie v predminulom storoci.

Hrcky vedla chrbtice su zapaly, ktore sa zjavia ked miesna tekutina cez mikropraskliny na stavcoch postupne unika do okolia. Takze mas vazny problem s osteoporozou. Stroncium samotne nestaci, treba dobru zmes na kosti, co obsahuje vsetky potrebne mineraly v spravnom, pomere a vazbach na absorbciu a zabudovanie, plus vitaminy D-3 a K-2 ktore su tak isto na absorbciu a zabudovanie do kosti nevyhnutne.
A zmen stravu na viac zasaditu, tj menej cukrov, skrobovin(biele muky) masa a viac zelenin, cast aj v surovom stave.

Jozefe

Zdravím a prajem šťastný nový rok.Mám otázku.Chcel by som brať doplnky na klby a kosti.(na bolavej chrbtici sa mi robia male hrčky v blizkosti stavcov).Poterbujem si ale vybavit najprv embosovanu kartu a potom objednat z iherb nieco rozumne..zatial neviem co rozmyslal som od DOCTORS BEST stroncium a klasiku MSM glukozamín chondroitin atd skusim to avokado mozno zakombinujem so zazvorovym čajom a spravim domacu huspeninu.kym vsak kartu vybavim je vobec mozne kupit na slovensku nieco poriadne na klby a kosti??..aspon na ten mesiac kym to poriesim a kym to pride.Dik za odpoved

RNG

PF 2014, odporucene denne davky boli stanovene v roky 1848, a su davno astarale, hoci sa ich dosial medicina zatate a spiatocnicky drzi.
Co sa tyka vitaminu B-12, ten sa cez usta absorbuje minimalne, v zaludku sa znici kyselinami az 98% a teda finalna absoerbcia je pod 2%. Zdrojom vitaminu B-12 nie je teda jedlo, ale niektore probiotika ho vyrabaju v crevach pre nas.
Ak ho potrebujes doplonit, lebo ho mas v krvi primalo(malokrvnost, vysoka hladina homocysteinu a podobne), dobry zdroj je sublingualn/pod jazyk minitableta/lozenge, kde sa cez sliznicu absorbuje vacsina rovno do krvi.
Pokial sa ti nenazhromazdi v peceni dostatok, tak trpis na nedostatok vitaminu B-12
Lekari davaju injekcie 10 mg rovno do krvi vom forme cyanocobalamine, ale pod jazyk dostanes ak lepsiu formu, methylcobalamine a to az v davkach 10 mg, takze si mozes vybudpovat spravnu hladinu v pecveni a krvi velmi rychlo, za tyzden , alebo aj menej.
Ja to obcas robim, najma na znizenie skodliveho homocysteinu, ktory napada vsetky vaziva v tele, najma ale zdrsnuje cievy, co vedie k usadeniu nanosov na nich a poskodeni cirkulacie a teda vedie k porazkam a infarktom, tiez k zlyhaniu roznych nedokrvenych organov.
Odporucam to brat obcas aj pri nedostatku energie, lebo aj tam sa vitamin B-12 v davkach ovela vyssich, ako je ta archaicka z roku 1948 zide.
Zatial som nepocul o predavkovani vitaminom B-12 z doplnkov. Zrejme ma telo dobry system, ako prebytocny B-12 pouzit alebo vylucit.

PF2014

Ahoj RNG, potreboval by som radu ohľadom vitamínov. Chcel som sa spýtať, či je možné brať vitamíny skupiny B aj dlhodobo, vo vysokých dávkach. Ja som bral dlhodobo niekoľko tisíc % ODD, napr. vitamín B12 200 μg je to ok?? Lebo podľa toho, čo pozerám na krabičke, je to 8000% ODD. Či takéto dávky nie sú škodlivé a či by som to mohol brať aj dlhšie. Teda aj ostatné B-čka v takýchto %.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk