Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

drobnytrupik

Ahoj RNG, tak mama má stanovenú diagnózu, že má málo krvných doštičiek ( má byť okolo 150 ona má 70) a že vraj sa jej strácajú už aj biele krvinky.( neviem presne diagnózu teraz). Ale keďže jej stav nie je klinicky vážny ( ako ho popisujú lekári), tak jej už rok a pol kážu brať iba vitamín skupiny B. V pečeni má vysokánske množstvo železa, ktoré jej povedali, že nemajú s tým čo robiť, tak len vydržať. ale pečeňové testy sa jej zvyšujú a teraz už aj pečeň. Všetko čo odporúčaš brala, výsledky boli vcelku normálne - stabilizované, ale nie zlepšené. až teraz tá pečeň začala rásť.
Tak už nechápem, či slovenské zdravotníctvo lieči už len následky, alebo necháva stagnovať všetko.
ďakujem

RNG

Zulu 1234, ja bezne neodporucam doplnky, "co maju vsetko", lebo take obvykle nemaju vsetko. Odporucam doplnky len podla potreby, tj individualnej potreby. Vseobecne odporucam doplnat si kazdemu selen jod, zinok, vitaminy C E D-3 a K-2, tiez mikrovlakniny a probiotika. A to vsetko sa samozrejme nemoze zmestit do jednej alebo viacerych kapsul. A to nehovorim o inych co clovek pri dobrom traveni dostane z jedla s dostatkom ovoci a zelenin.
Ale ked nastojis na nejakom komplexnom pristupe, najdes to napt u dr Whittakera
-odkaz odstránený- alebo z jeho normalneho obchodu
www.drwhitaker.com
ma casto vypredaje takze treba vyckat cas na ovela lacnejsie ceny

RNG

mayusa, ppod kyselinami myslim zaludocne kyseliny, ktore mozes dostat extra z Betainu HCl, s pepsinom HCl.
Pod enzymami myslim podobne ako nam vylucuje nas vlastny pankreas, tj pancreatin. Pozri napr na iherb.com

zullu1234

Otázka pre RNG
brala som vitaminove doplnky od firmy pharmanex - life pack spolu s omega mastn.kyselinami, life pack mal pokryvat dennu davku vitaminov a mineralov, dalje som od tej istej firmy brala produkt R2,
ktorý slúži na energiu a detoxikáciu, kedze su to velmi drahe pripravky, neviem, ci vies nieco blizsie o ich zlozeni, otazka znie? vies mi poradit nieco v podobnom duchu napr. na iherb?
dakujem
jana

zullu1234

Otázka pre RNG
brala som vitaminove doplnky od firmy pharmanex - life pack spolu s omega mastn.kyselinami, life pack mal pokryvat dennu davku vitaminov a mineralov, dalje som od tej istej firmy brala produkt R2,
ktorý slúži na energiu a detoxikáciu, kedze su to velmi drahe pripravky, neviem, ci vies nieco blizsie o ich zlozeni, otazka znie? vies mi poradit nieco v podobnom duchu napr. na iherb?
dakujem
jana

mayusa

Ďakujem za odpoveď. Ved práve že to som čítala ako prvé it scared the hell out of me:(( a práve že žiadnu obezitu nemám. Maly mal rok takže som dávno po pôrode a ani vtedy som netrpela obezitou, teda nikdy predtým som S tým nemala problém. Moze byť zlá nepravidelná strava spúšťačom? A fat food taktiež ako som sa dočítala ale nechápem lebo ja nič také nekonzumujem. NevieM presne aké kyseliny myslis a enzýmy môže byť pancreolan? Neviem či je ale pre breastfeeding mum:(( dakujem ti

RNG

Vysoko lipaza v krvi moze byt z roznych dovodov, pozri
chemocare.com
Moze byt az ako nasledok tumorov, ale obvykle je to len spojene so zapalom pankreasu, pripadne ladvin, ktory sa da adresovat antimikrobialnymi latkami. A dokonca to moze byt sposobene len obezitou, co je dost casta po porode.
Takze si to daj presetrit, aby si vedela, co vlastne chces adresovat.

Pri zapale pankreasu je zvysena aj hodnota amylazy, nielen lipazy. Pri zapale pankreasu sa nevylucuje dost pankreatickych enzymov do potravy, tj mas s tym spojene pokazene travenie, zaludocne tazoby a podobne.
Na to skus brat kyseliny a hlavne enzymy na zlepsenie travenia a absorbcie zivin.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk