Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

eriiic

Jojojo

Nemam predstavu ani v najmensom. Ja na Slovensku uz zopar rokov nezijem ale ked som prezrel predchadzajuce komenty v tejto teme zo vcera tak myslim sa mozes spytat joa. Tam je spomenute ze dotycnej osobe zistili Candidu. Ak sa budes davat vysetrovat daj sa ale vysetrit na ine veci nakolko Candida sama o sebe sa len tak nevyskytne. Candida je vlastne nasledok nie pricina. Candida sa u ludi vyskytne len v pripade ze si mal dlhodobo oslabeny imunytny system. To moze byt sposobene roznymi faktormi ako zla zivotosprava nadmerny prijem cukru alebo alkoholu nedostatok spanku alebo vela antibiotik alebo antikoncepcia moze to byt zvysena hladina tazkych kovov v tele mercury atd. Plus imunyta moze byt utlmena u ludi s HIV alebo s cukrovkov. Hovorim treba zistit pricinu pretoze aj po odstraneni Candidi je velmi pravdepodobne ze sa ti rychlo vrati ak mas deprimovany imunytny system.

adoree

Dakujem velmi pekn za odopoved. Vazim si velmi Vas cas, ktory stravite nad odpovedami vsetkym ktori potrebuju poradit a vyhnut s chemickej liecbe.

Citricidal staci ten GSE 33%? A to si asi nema kvapkat do oka ale pit, ze?:-)
Rada by som sa spytala na pouzivanie esencialnych olejov. Napr 100% grepovy alebo citronovy olej nebude mat podobny antibakterialny ucinok?

jojojo55

ERIIIC
doktor to myslel asi tak, že v pažeráku nič nevidí, lebo ked si dám do googlu Candidu, pozriem obrázky, tak myslím, že to by aj laik vedel rozoznať či niekto candidu má alebo nie :)

inak neviete z vlastnej skúsenosti, kde by som si mohol dať dokladne vyšetriť candidu? Ďakujem

eriiic

Ani sa nedivim ze ti takto odpovedal. Typicka reakcia lekara na slovensku. Jednym pohladom ta diagnostikoval :D hmm
Candida je mikroskopicka a nieje mozne ju viidiet volnym okom. Bieli povlak co vidis je biofilm ako som spominal. Kandidu je mozno diagnostikovat jedine z odberu krvy pod mikroskopom. Nenechaj sa odbyt aj ked si viem uplne zivo predstavit v akej si situacii. Odporucam si dat spravit test v nejakej suromnej ambulancii pretoze odkladanie Candidii vedie len k zhorseniu stavu. Candidy je normalne asi 80 druhov vcitane Candida albicans. Viac ako 40 druhou Candidi sa da liecit tym astym sposobom ako Candida albicans ale kedze nevies ci nemas iny druh je treba sa datvysetrit. S najvacsou pravdepodobnostou je to albicans. Opakujem odporucam zacat dietu bez akych kolvek cukrov a podstupit liecbu nakolko systemicka Candida akehokolvek druhu je velmi neprijemna choroba. Rozvija sa velmi velmi pomaly ale oto horsie priznaky byvaju dokazom Ci uz od fyzickych az po psychuycke.
dosledkom proznakov je to ze Candida pri konzumacii cukru fermentuje cukor a vylucuje mikotoxiny a acetaldehyd co vplyva na nespravnu reakciu tela voci spravnemu fungovaniuco sa odraza na vela symptomoch ako nespavot podrazdenost zla koncentracia zabudlivost atd. Plus nehovorim o fyzickych tazkostiach a napadnutych organoch.

jojojo55

ERIIIC
vdaka za odpoved, zabudol som dodať, že gastroenterolog mi odpovedal na moju otazku, či mozem mať candidu, že nie, lebo candida sa okrem iného usadza na pazeráku a ten mám krasne čistý, že on má s candidou svoje skúsenosti a že ja ju určite nemám. Neviem ako sa určuje candida,....

eriiic

Bieli povlak na koreni jazyka je kvasiniova infekcia. Candida albicans. Vacsinou pozorovana uzien vo vagynalnej dasti v zaciatocnom stadiu. Bieli povlak na koreni jazyka je takzvany biofilm matrix vytvoreny Candidou ako ochrana pre tvojimu imunytnemu systemu aby prezila. Nedivil by som sa ak mas aj nahodou chronicku nadchu pretoze Candida sa vacsinou usadza v hrubom creve nosnej a ustnej dutine genitaliach a napokom v inych organoch. Zalezi od tvojho stupna zavaznosti ale ja osobne odporucam hydroterapie plus nystatin fluconazole.
Z vlastnych skusenostiti hovorim dopredu ze bezne prirodne antifungalne pripravky ti v tomto sadiu nemaju ziadnu sancu pomoct. Na odkyselenie si daj dva tri razy do tyzdna lyzicku sody bicarbony do pohara s vodou a vypi. Soda zvysuje ph v tele a zaroven pomaha telu pri mnoho dalsich kazdodenych pochodoch ci uz detoxikacie Lebo boji proti vyrusom a bakteriam. V neposlednom rade dieta je nevyhnutna.
Viem ze sa na tomto fore najde vela odporcov na moj nazor ale presiel som si tym a viem ocom rozpravam.

jojojo55

Dobrý deň RNG,

môj problém spočíva s bielym povlakom na koreni jazyka a následným miernym zápachom, problémy so žalúdkom som mal pred 3 rokmi, kedy som mával obrovské krče, keď som bol hladný. Po predpísaní Helicidu 20 po gastro vyšetrení mi to všetko pekne ustúpilo, a už také krče (stavy hladu) nepoznám. Ale ako vtedy tak aj dnes ten vyššie uvedený problém stále mám. Najnovšie gastro ukázalo: HP negatívne, pažerákový zvierač dobre tesní, mierny reflux (čomu moc nechápem, kedže mi tesní zvierač), trochu prekyslený žalúdok. Takže mám opať Helicid 20 vypísaný, ale obávam sa, že problém to nevyrieši. a ked si zoberiem že zvýšenú kyselinu má 50% populácie a takéto problémy nemajú tak ma to utvrdzuje v tom ešte viac. Ešte mi zatekajú hlieny, celoročne, takže rozmýšlam či aj to nemôže byť príčina povlaku a zápachu.
Nejaká rada? Ďakujem veľmi pekne

LuLana

Dobry den RNG,
7 rocnemu synovi zatekaju hlieny, preto casto odrhava a posmrkava. Ma zahlienene dutiny, nosnu mandlu nema zvascenu. Z vyterov mu zistili v hrdle Klebsiellu pneumoniae a v nose Pantoea agglomerans. Doktorka mu predpisala Zinat a Pamycon. Prosim Vas o radu, ako by sme sa toho zbavili bez atb. Vopred dakujem za odpoved.

bmw

chcem sa opytat na Vas nazor. Uz je toho tu dost popisane o probiotikach a vyzive na imunitu, ale clovek si nevie vybrat z mnozstva produktov na trhu. Po zvazeni sa rozhodujem medzi probiotikami z www.damianvit.sk = Bio-Acidophilus Forte 60 kps + allicin antibiotic alebo www.probiofixinum.sk = probiofixinum + mesosilver koloidne striebro...........dakujem za rady, ktora kombinacia je ucinnejsia na posilnenie imunity, odhlienenie, zbavenie sa zapalov v tele, alergie, zbavenie sa zapalov kutikov....

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotik. Len ich musis brat dostatocne mnozstvo, podla potreby. A vyhybat sa privela cukrom a skrobovinam.
Chudnutie je najma z nedostatku kyselin a enzymov, ktore pomahaju jedlo stravit.
Helikobacter sa da vynicit aj napr pitim koloidnej striebornej vody. 4 x 1/4 deci denne, najma na prazdny zaludok.
Ine na podporu crevnej flory okrem uvedeneho je aj berberine a triphala

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk