Otázky na RNG

RNG

Ja osobne ziadne atb nepouzivam, nasiel som si dostatocne prirodne nahrady, antimikrobialne potravinove doplnky, ktore neznicia nasu dobru probioticku floru, lebo to velmi oslabi nasu imunitu. Aj tak atb neadresuju rozne infekcie hornych dychacich, len cast bakterii. Viac pozri cez Google.sk pod infekcie, rng
Tam som uviedol nazory roznych lekarov, ktori si nemyslia, ze na vacsinu infekcii hornych dychacich ciest su atb spravna cesta.
Lebo su tam nielen bekterie, ale aj L-formy, plesne kvasne infekcie, virusy, biofilmy a na to vsetko su atb bezcenne, ba prave naopak potlacenim probiotik tymto infekciam vlastne davaju "zelenu"

RNG

Mikrovlakniny, co su dnes na trhu su psylium, inulin, arabinogalactany, pektiny a glucomanan.
Psylium a inulin dostanes doma z firmy Vemica, ine musis kupovat asi zo zahranicia, ja kupujem arabinogalactan a modified citrus pectines a glucomannan z firmy Swansonvitamins.com
kde ich maju pomerne najlacnejsie.Zialbohu na Slovensko je od nich postovne dost drahe, takze sa male objednavky nevyplatia, len vacsie.

alvaro_

RNG vedel by si mi napísať aj ktoré konrétne mikrovláknini by som si mal zaobstarat. Nejaky konkretny link kde to kupim a ako to užívať?..No skusim si zaobstarat ten citricidal a staci ked to budem len piť po celý den alebo treba si to aj kvapkať do nosa aby som sa zbavil toho strept. v nose?..popripade mam to kombinovať stymi predpísanými atb.?..a ten oreganový olej mám tiez pouziť alebo neni treba?..dakujem

RNG

alvaro, ked si brat uz atb, znamena ze mas znicenu crevnu floru, tj ak chces mat imunitu normalnu, musis si probioticku floru obnovit, tj brat zmes mikrovlaknin, 15 az 20 greamov denne a a nasadit kvalitne(tj tepelne a kyselinovzdorne) probiotika.
GSE zialbohu dnes nie je uz obsahujuce citricidal, co bola v nom ucinna latka, takze odporucam len povodny citricidal, ktory dnes este mozno dostat ako vyrobok firmy BioChem Research pod menom citricidal, profesional.
Ucinnost tohoto povodneho citreicidalu mozes najst cez Google.sk pod rng, citricidal, kde v tabulkach su rozne strebpotkoky znicitelne uz koncentraciou 60 ppm, a roztok, co odporucam , 35 kvapiek citricidalu(60%)do litra vody, je zhrubas 720 ppm(tj miligramov na liter

mary66

Dobrý deň, mám otázku na RNG

asi pred mesiacom som Vám písala ohľadom mojej dcéry, ktorá sa dlhšie lieči na depresiu užívala posledné tri roky seroxat ktorý sme vysadili v polovici septembra užíva frontin jednu tabletu denne.Predtým ako u nej prepukla depresia trpela bolesťami hlavy a poruchami videnia /migréna s aurou/. Očná lekárka jej diagnostikovala poruchy zorného poľa a odporučila jej vyšetrenie so zameraním na sella turtica. Dva týždne po vysadení seroxatu jej bolo celkom dobre, potom jej raz bolo dobre raz nie,ale už druhý týždeň jej je dosť blbo hovorí že sa cíti tak inak že ja to nepochopím, ale nemá sa dobre. Chcela by prejsť an prírodné antidepresíva, keďže ani pri chemických antidepresívach sa nemala veľmi dobre. Momentále ešte užíva frontin raz denne, 5 HTP 2x denne, pivovarské kvasnice, magne b6, niacin 1x denne, pupalku dvojročnú a kvapky Avis. No aj tak sa nemá dobre už má poriadne príznaky depresie aj triašku. Na Vašu radu som objednala *st johns wort, včera večer ho užila prvykrát, hovorila, že jej nebolo veľmi dobre, ráno si dala tiež jednu tabletu, trochu pomohlo, ale pred obedom jej bolo zase zle. Prosím poradte nám ako má užívať st johns wort a za aký čas môže čakať zlepšenie stavu. 5 HTP sme už radšej večer vynechali, ale frontin naraz vynechať nemôže ked že ho už berie 10 mesiacov.

Ďakujem za odpoveď

alvaro_

Ahoj RNG. Už dlhšie sledujem na viacerých fórach tvoju aktivitu a obdivujem tvoje vedomosti a som rad, že sú tu ľudia ako ty.:)..a teraz k téme nedávno mi krčná zistila masívny nález streptokoka v nose aj v hrdle. Samozrejme mi predpísala antibiotika ale zatial som ich nezačal užívať kedže som za posledný mesiac liečil antibiotikmi hnisavu anginu ktora sa objavila začiatkom septembra a po vyliečení mi nasadili dalsie antibiotika kvoli nálezu enterobaktera v hrdle. Teraz by to boli uz tretie atb za mesiac. Preto sa chcem spýtať akú liečbu by si mi odporučil mám doma aj roztok GSE a aj oreganový oled od NOW v tekutej forme. Dá sa to vyliečit aj pomocou toho bez použitia dalších atb?alebo je to nevyhnutne kombinovať?..dakujem

RNG

Kikomorisko, , davaj pozor na jedla s vysokym obsahom zeleza. Ber hodne mikrovlaknin tie pomahaju telo odmorit vynesenim zlci, ktora okrem ineho obsahuje aj rozlozene cervene krvinky a tym sa telo tiez zbavuje zeleza. Inac sa to reabsorbuje, vcitane zeleza spat do krvi.
Na histaminovu intoleranciu treba brat specialny enzym(DAO) a vyhybat sa necerstvym a kvasenym produktom, lebo hlavny zdroj tych drazdiacich bielkovin su kvasne kultury.
Mozno mas candidu a zaplesnenie, kde sa toto vsetko vytvara v tvojich vlastnych crevach, tak by si mala znizit prijem cukrov a jemnych muk, lebo tieto podporuju tie skodlive kultury a brat radsej mikrovlakniny, zmes, co radim kazdemu cely zivot a nasadzovat si casto kvalitne probiotika, ktore kvasne a ine skodlive kultury potlacaju.
Intenzivne proti candide a plesniam sa da ist bezsacharidovou dietou a doplnkami, pozri cez Google.sk pod rng, candida.
Niekedy je to ale vsetko intolerancia mliecnych vyrobkov a najma lepku, ktore velmi poskodzuju crevnu floru. Cast z toho sa da riesit extra enzymami(Dairy, Gluten), ale na lepok je lepsie sa mu podla moznosti vyhybat.

RNG

j650, pozri cez Google.sk na rng herpes, tam mas uvedenu kopu antiviralnych cz ktorych dnes odporucam brat niekolko a obmienat vlastne kazdemu, lebo tych virusov okolo nas a v nas je coraz viac, takze sa treba branit aktivne, nie len vyckavat. Samozrejme I3C, indonal je dobre brat(600 mg+) alebo este lepsie DIM(2 x 100 mg) lebo to znizi pravdepodobnost tvorenia roznych rakovin, aj ked mas karcinogenne latky a mikroby v tele.
Enzymaticke cistenie tela(entericky pokryte enzymi) tiez pomaha na odmorenie tela a tym znizenie pravdepodobnosti tvorenia chybnych /poskodenych buniek, z ktorych cast mozu byt bujnejuce=rakovinne.

kikimorisko27

Dobry den Pan RNG, chcela by som s vami konzultovat nasledovne - mam vysoku hladinu zeleza v krvi ako su normalne hodnoty a tiez mam znizenu hladinu kyseliny mocovej-suvisi si to nejako spolu? lekar mi povedal , ze je to v poriadku, ale vysoke hladiny zeleza nie su dobre- to vie kazdy. A este jedna otazka , na histaminovu intoleranciu by ste doporucili enzymy, odmorit a odplesnit telo ? A co si myslite o vrodenej poruche bunkovej imunity?
Dakujem moc . Tesim sa na vasu odpoved:)

j50

Zdravím RNG. Hladam informácie - bol mi zisteny HPV virus 16 a potvrdena lahka dysplazia. A doporucena liecba - ZIADNA!!! Kontrola o 4 mesiace. Zda sa mi to v tomto pripade zarazajuce. Ale mozno som len viac vyplasena. Vselico som uz precitala. Myslim si ale, ze minimalne musim zrejme podporit svoju imunitu. Mylim sa? Je spravne orientovat sa na Indonal (ci imunoglukan) a Kolostrum ? Existuje pripadne nejaka lepsia volba ? Velmi pekne dakujem.