Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

zuzu178

Dobrý deň RNG, prosím Vás o radu. Začali mi vypadávať vlasy, ale iba hore na hlave (na temene?). Dokonca ma niekedy bolia korienky vlasov, a dosť silno.:( Moja lekárka mi stále predpíše kvapky Alpicort, nehľadá príčinu prečo mi vlasy vypadávajú. Pred dvoma rokmi som prestala užívať antikoncepciu Chloe. Často mám ekzémy na koži a často mám gynekologické zápaly - výtoky. Veľmi ma to trápi,hlavne tie vlasy:( Ďakujem za skorú odpoveď

Em-

Ahoj píšem opäť ohľadne doplnkov prosím ťa čo je lepšie Candida Support od Now alebo si mám zobrať
Now Oregano 450 mg ale ešte je v ponuke Now oregano 180mg zloženie je (oreganový olej 0,2 ml (min. 55% karvakrol), zázvorový olej 0,02 ml, feniklový olej 0,02 ml.)
- Čo sa týka Candida Support ma zaujíma že ak mám doma kyselinu kaprylovú a prídu mi ešte oregánové tabletky či toho nebude vela ak budem všetko brať dokopy a okrem toho je to obsiahnuté v Candida support.
-Pleseň mi vyrazila na rukách je to ozaj nepríjemné používam tea tree olej, aloe vera na ukludnenie a ešte sprej Candibene.
-A ešte jedna otázka keďže nie vždy znesiem viac cesnaku v žalúdku a ozaj mi býva aj zle znesiem oregánový olej v tabletkách? dakujem za odpoveď

RNG

Nuz ja osobne beriem zmes roznych mikrovlaknin, nech maju probiotika tiez pestru potravu, nielen my ju totiz potrebujeme.
Psylium a inulin dostanes aj doma z firmy Vemica, ine su dost problem dostat na Slovensku, ja kupujem arabinogalactany, modified citrus pectin a glucomannan v praskoch zo Swansonvitamins.com kde ich maju asi najlacnejsie.

Terry90

To som chcel vediet, ze ci vlakniny vymetaju probiotika a ak ano, ktore viac a ktore menej. Takze so psylliom ako mikrovlakninou by nemal byt problem, zato je to asi celkom dobre prebiotikum.

To je vsetko, co som chcel vediet, dakujem RNG!

RNG

Ziadny chaos. Makrovlakniny znacne vymetaju, mikrovlakniny ovela menej. Ale probiotika sa neustale so stolicou dostavaju von, a nove sa rozmnozuju z tych co su nalepene na stenach criev alebo v crevnych klkoch.
Ak mas prudku hnackyu, znacna cast z nich sa vyhodi von, preto po hnacke je dobre vzdy si probiotika pre istotu znova nasadit.A samozrejme cely zivot ich krmit.

Terry90

No hej, tak som to myslel. Ale mam trochu chaos v tom, ci vlakniny vseobecne vymetaju aj cast probiotik alebo nie a maju len prebioticky efekt.

RNG

Cast probiotik je nalepena na crevnych stenach, cast probiotik je vo vnutri v stolici. Tie su samozrejme vynesene von a tie ktore su prilepene na stenach criev sa rozmnozuju a znova a znova preniknu krizom krazom cez stolicu. Ale rozmnozenie probiotik na to, aby osoadili cele crevat, tj az do vahy 1 kg trva nejaly sas ale pri pouziti atb alebo hnacke sa ich znacna cast moze dostat prec alebo byt zabitych. Preto jedina davka probiotik obvykle nestaci na zasadenie dostatku a treba to opakovat viackrat po hnackach a najma po antibiotikach a celkove osadenie criev trva nejaky cas, kozno az niekolko tyzdnov, kde ich krmis 15 gramami mikrovlaknin a chces aby sa rozmnozili az na 1 kg.
Nakoniec to poznas celmi dobre na stolici, ktora musi byt dost pevna a pravidelna. To ti nasveci, ze je v crevach pravdepodobne vsetko v poriadku.

Terry90

Staci teda doplnat si probiotika cca raz za mesiac, ked beriem psyllium kazdy den? Lebo si tusim pisal, ze vlakniny vymetaju aj cast probiotik.

Ja som dost chudy a travenie mam celkom OK, ale potrebujem si vycistit traviaci trakt. Neschudnem pri brani vlaknin este viac? Vdaka.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk