Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

cajka

RNG s padanim vlasov mam problem pisal si mi ze to moze byt v dosledku parazitov alebo virusov ci mikrobov preto som sa na to pytala.. co je to demodex. ale aj tak neviem ci by som na to mohla prist sama ci to mam.. kedze kozny lekari nemaju zaujem prist o pricinu aj ked uz mi vidiet kozu..

michalaa

Ahoj RNG, chcela by som ťa poprosiť o radu ako by som mala užívať oreganový olej v kapsuliach od firmy now. Kdesi si písal, že 3x2 kapsule denne, možem ich toľko užívať keď vážim 60kg? A ako dlho to treba užívať stačí to jedno balenie to vychádza pri tomto dávkovaní na 15 dní, trpíme s mužom mykózami a nevieme sa toho zbaviť, veľmi pekne ďakujem za radu

RNG

Cim viacerymi prostriedkami sa branis, tym lepsi ucinok to ma.Lebo sa vzajomne doplnuju v ucinkoch.
Osobne nepoznam nikoho, ktory by mal reakciu na NAC, skor su to e-cka vo farmaceutickej verzii, co to mozu sposobit.Preto davam prednost NAC v doplnkarskej/potravinarskej verzii, ako vo forme lieku s hromadou pochybnych e-ciek

catenr

Dakujem cize ak mi po uzivani NAC bude nejak spatne treba telo aj odmorit?A ked nie je to ok?

Ako dlho ich treba brat(NAC a citricidal)? A je lepsie ich brat sucasne?Citricidal mam totizto estr len objednany a musim pockat kym prijde.Dakujem

RNG

ACC long je farmaceuticka verzia N-acetyl cysteinu, ktora ma v sebe zbytocne e-cka.
NAC odmaskovava, tj zlepsi schopnost tela adresovat rozne nakazy, no a ked je telo prilis uspesne v ich zabijami, tak mozes dostat uhynovu reakciu(herxheimer/Jarish) , ale zialbohu mikroby v tele znicene vzdy daju svoj obsah toxinov do obehu a telo je na kratky cas zamorene.

RNG

ASLO je test na protilatky, co telo vyraba, ked je napadnute streptokokmi. Citrircidal je obvykle na streptokoky znacne ucinny, ale ked sa z nejakych dovodov zdruzia a zamaskuju, treba ich odmaskovat formou aminokyseliny ako napr NAC(to iste ako acc), alebo serrapaptazou, aby do nich mohli rozne antimikropbialne preniknut, ci uz vlastna telesna obrana, protilatky vyrobene probiotikami, rozne lieky alebo co tu odporucam = rozne potravinove doplnky s antimikrobialnymi vlastnostami.

RNG

Demodex sa da pridusit napr nocnym zabalom tvare do kokosovweho oleja s pridavkom par kvapiek citricidalu.
Uplne ho nevyhubis, nakoniec to ani nie je ziadatelne, ale mozes mu citricidalom znicit skodlive mikroby v jeho traviacom systeme a dostatocne potlacit ich pocet olejom.
Ale uz si nepamatam, vlastne aky problem mas.

catenr

Este by som mala predsa len otazocku :).

Ako dlho uzivat NAC ak chcem znizit to ASLO? A ako dlho uzivat Citricidal?
Potom by som sa chcela spytat co je lepsie NAC alebo ACC long. Niekde som sa docitala, ze po ich uzivani mali niektori ludia problemy (bolest klbov,zubov, atd. je to mozne?)
A moze sa brat NAC/ACC aj s kojenim?

Dakujem Ti velmi pekne za odpovede. Naozaj si obdivuhodny clovek. Moj respekt a ucta :)

cajka

RNG ahoj pisem trosku neskor lebo som tu nebola chcela by som vediet ako by som si mohla zistit ci mam nejake demodex foliculorum alebo ine parazity? da sa to nejako liecit? a ako? kozna mi robila testy hormonalne dopadli ok, testosteron len mierne zvyseny, na stitnu zlazu som bola vysetrena, negativne. doplnky vyzivy som uzivala vkuse aj methionin od doktorky. Taktie zabavy z rakytnikoveho ricinoveho a olivovoeho oleja.. Neviem teda ako by som si traviace ustrojenstvo vyliecila pokial by som trpela tymi mikrobami, ktore spominas.. taktiez taku stranku ako si pisal som nenasla len co sa tyka potravinovych doplnkov. Ja pouzivam cisto ruzovy sampon je to bio Lavera a este z psenicnych klickov .. snazim sa zmenit stravu i ked neviem ci moze mat jedenie mliecnych vyrobkov skodlivy vlyv na vlasy, na jednej strane mi ich odporucaju koli kostia n adruhej strane som citala ze zahlienuju. Avsak pokial mi mozes apson poradit v tom , o ake testy mam ziadat doktorku budem velmi rada Dakujem este raz

RNG

Mnamka, najviac obrannych latok nam vie vyrobit dobre osadena probioticka flora v crevach, ktora je schopna vyrobit az 70% vsetkych obrannych latok v tele, tj viac, nez samotne telo. Preto si ju udrzovat, tj nasadit a podporovat mikrovlakninami povazujem za prvoradu ulohu pri prevencii infekcnych chorob.
A znova opakujem, pre zlepsene zdravie si treba doplnovat ziviny, ktorycyh je dnes v nasej strave primalo:
selen jod, zinok, vitaminy C,E D-3 a samozrejme uz spomenute mikrovlakniny a probiotika.
Probioticke flory su aj inde, kde sa daju podporit, tj vsade, kde mame vlhko a sliznice. MNapr v nose, uistach, v telesnycy dutinach a pod. V ustach napr sa daju podporit ustnymi probiotikami, typu Bliss(oral probiotic, najdes pod jarro-dophilus napr vo firme iherb.com), kde tieto specialne probiotika vytlacia rozne skodlive mikroby z ust, pripadne pomozu aj hrsdlu a nosu, cim zmensia pravdepodobneiost kazenia zubov a nakaz hornych dychacich ciest.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk