Otázky na RNG

Alex15

RNG, mam večne studene ruky (aj nohy, ale to mi až tak nevadí), normalnu teplotu maju len počas teplych letnych dní. Ked sú studene, tak su potom aj mierne stuhnute a horšie sa mi s nimi robí. Začiatkom leta, ked sa otepli, tak v nich zase mavam slabosť, aj ked kratkodobu, ale častu. Podla mna je to z toho, že ich mam skoro cely rok studene a ked sa otepli, tak si musia zvykať. Ešte je zaujimave, že aj ked mam ruky studene, tak telesnu teplotu mam vždy zvyšenu (okolo 37,3). Ako by sa to prosim dalo vyriešiť?

martinsos

Aha ďakujem RNG , takže budem brať aj tú popri prednisone.

Ešte ma napadlo teraz , keď už asi dnes mi prídu tie doplnky , že tie super enzymes (NOW) majú vlastne tiež v sebe HCL aj keď len 200mg na kapsulu (oproti 750mg betainu) , čo mám teraz robiť , mám to brať , alebo mám počkať jak s tým betainom? (škoda že som neobjednal aj ten pankreatín)

RNG

Take davky vitaminov C a E co urcili mnohi lekari za dobre pre telo z ovoci a zeleniny nemozes dostat, zialbohu, nech jes cokolvek.Linus pauling urci optimalnu davku vitsminu C na 3 gramy denne, zase pri vitamine E su su desiatky tisicov vyskumnych sprav, kde odporucaju davku vitaminu E od 200 az 600 IU a to nikak z beznej potravy dostat nemozes.
A co sa tyka mineralov, tak isto nech jes cokolvek, (teda okrem niektorych morskych rastlin) nemozes dostat ani zo zinku ani selenu ani jodu dost
Na selen su vynimky v oblastiach s velmi velkou koncentreaciou selenu v pode, co su celkom male uzemia v USA, ale inac niekde inde.

Nick44

Nuž hej, na slnku nie som často a dopĺňam si vitamín D-3. Je ale nutné dopĺňať si aj zinok, selén, vitamín C, E? Neprijímame ich dostatok aj keď jeme dostatok ovocia a zeleniny?

RNG

Adriana, motilita je pohyb potravy v crevach. To ma s pohybom a cvicenim dost malo spolocne. Creva sa potrebuju do niecoho zapriet, preto su potrebne tie mikrovlakniny a nestaci len psylium jedna lyzicka, ale zmes roznych a 15 gramov denne. A kvalitne, tepelne a kyselinovo odolne probiotika.
Hormony v tele riadia vlastne vsetko, preto odporucam kazdemu ich cinnost podporovat, najma odporucam doplnky zinku, selenu a jodu co tomu znacne napomaha.

RNG

Nick 44, rozni lekari dokazali, ze nase telo lepsie pracuje s davkami niektorych mineralov a vitaminov vyssimi, nez povodne odporucene denne davky z roku 1948 urcili. Zialbohu hlavne teleso lekarstva to dodnes nechce prijat, z roznych dovodov, nie nevyhnutne zdravotnych.
A kedze intenzivne vyuzivana polnohospodarska poda je znacne vycerpana a polnohospodari do nej dodavaju len to, co im zvysuje urodnost, bez ohladu na biologicke obsahy, tak je dolezite niektore veci si doplnit.
Teoria je, ze si telo vyrobi dostatok vitaminu D-3 na slnku, zialbohu aj to bolo vyvratene na Hawaii, kde zistili, ze mnohi ludia maju nizko vitamin D-3 v krvi napriek velkej expozicii na slnecne luce, bez ochrannych kremov.

RNG

ema 280, oreganovy olej(oregano oil) sice odporucam z firmy NOW, ale to sa jedna o entericke kapsule 180 miligramove, kde je obsah carvacrolu zarucene 100 mg na kapsulu
Davaj pozor na to, lebo carvacrol je v tom oleji jedina ucinna zlozka a musi byt uvedena a v dostatocnom mnozstve, inac to nie je ucinne.

RNG

sorena enzymy patria medzi potravinove doplnky, nie lieky, aj ked maju liecive ucinky.
ATB mu znicia probioticku crevnu floru, co vyraba az 70% vsetkych protilatok, tj to nie je najlepsi krok. Nasad mu kvalitne probiotika a musi brat zmes mikrovlaknin aby sa mohli aspon 1000 krat rozmnozit. To je na imunitu daleko najlepsie.
Ak chcres silny enzym na cistenie tela(co tu vsak nie je problem) zozen si napr vyrobok firmy Solgar, Pancreatin, enteric, trebars z iherb.com, ktory ma najnizsie postovne na Slovensko
Vyhladaj si cez Google.sk pod rng infekcie pre co sa niektorym choroby hornych dychacich ciest tak casto opakuju a ako na to bez pouzitia chemickych liekov.

RNG

Martinsos, serrapeptaza cisti, odhlienuje a riedi krv, bez ohladu na protizapalovy prednison. A tym, ze cisti zaroven znizuje aj zapaly, takze pomaha funkcii prednisonu