Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Terry, pre zapadne alternativne lekarstvo je serrapaptaza dost nova, znacny objav a velmi slubny na cistenie tela od bielkovinnych zhlukov, ktore zavinuju rozne problemy, od zahlienenia cez zapaly a dokonca mozu viest az k rakovinam. Dalsia dobra stranka je mierne zriedovanie krvi, bezpecne a schopnost rozbit krvne zrazeniny, ktore dnes zapricinuju vyse polovice smrti(infarkty, porazky, zlyhania nedokrvenych organov)
Takze sa nediv tym nadsenym popisom, jedna sa naozaj o velmi uzitocny enzym.

ni-ka

irituje ma,ze ked sem napise tazko chory clovek,ktory berie mnozstvo liekov a opise len jeden svoj problem,tak ty RNG mu na to nieco hned "poradis" bez toho aby si poznal suvislosti,anamnezu,celkovy zdravotny stav,chorobopis,lieky a ich davkovanie atd...neuvedomujes si a ani trosku ta netrapi ze chory sa aj slamky chyta a ze si taky clovek moze vazne ublizit???zrejme nie,leboo ty za neho nenesies ziadnu zodpovednost...a paradoxne ak sa stane tragedia tak pribuzni obvinia lekara...ved kto by sa zaujimal o to ze ich dieta sa drzalo rad nejakeho pana RNG z netu...je mi z toho zle

ni-ka

RNG-pises ze ty neradis miesat chemicke lieky s prirodnymi...lenze martinsos ti stale opakuje ze uziva prednison rano a naobed po 20mg a ty mu s kludnym srdcom odporucis zvysit mnozstvo kyseliny?!bez toho aby si ho varoval co mu to moze sposobit?nestaci ze ti napisal ze vysadil helicid-uz to staci na pekne poskodenie GIT...

ni-ka

nic v zlom RNG, ale nahradit dennu davku 40mg prednisonu prirodnou alternativou zo dna na den sa mi nezda velmi rozumne...prednison sa vysadza postupne a dlhodobo,inak hrozi kolaps nadobliciek

Terry90

RNG, viem, co vzdy odporucas doplnat, ale mna by zaujimalo, ci serrapeptaza ma naozaj take ucinky na vsetko, ako sa pise a ci existuju este nejake podobne enzymy, ktore su mozno este lepsie alebo dobre s tymto kombinovat. Taktiez, ci pri dlhodobom uzivani nema serrapeptaza nejake postranne ucinky a ci dokaze rozpustat aj sklovcove zakaly alebo je na to iny enzym.

RNG

Pokial viem, niekdy som tu nikde neodporucal kombinovanie potravinovych doplnkov z chemickymi patentovanymi liekmi. Kto to robi, robi to proti mojim radam a na svoju vlastnu zodpovednost.
Prednison ako protizapalovy chemicky liek sa da nahradit roznymi protizapalovymi prirodnymi potravinovymi doplnkami, menujem curcuminoidy s bioperinom, boswelin, serrapeptazu a ine.

ni-ka

martinsos-mna sice do toho nic,ale pri liecbe prednisonom sa uziva helicid dva krat denne najma ako ochrana zaludka pred zaludocnymi vredmi ktore moze prednison sposobit-okrem inych neziaducich ucinkov prednisonu na zaludok...myslim ze zvysit kyselinu v zaludku a na to si dat prednison...to je dobre akurat tak na akutne krvacanie zaludocnej sliznice...
Mozno ma RNG pravdu,ze ak mava niekto zahu,treba zvysit prijem kyselin,ale treba zvazit ze beries kortikoidy a mas ochorenie traviaceho traktu...

RNG

Tery, kedysi sa enzymi nachadzali v hromade produktov, pre neprijemnu prichut ich ludia "mudro" odslachtili. A aj ten zvysok obvykle znicia tepelnym spracovanim jediel, lebo enzymy neznesu viac ako 50-55 stupnov celzia.
A tepelne spracovanie aj denaturuje/najma stuzi bielkovinne latky(pozri na stvrdnitie masa a vajec) na co treba extra viac enzymov, co mnohym telo nevyrobi.
Ked sa vsetky vylucene enzymi aspotrebuju na jedlo a dokonca ich ani nie je dost, tak sa na cistenie tela nic neujde, preto maju ludia zamorene tela.
Zdoraznujem este raz, deficitne/nedostatkove ziviny si treba doplnat , aby telo pracovalo lepsie Menujem zakladne na doplnovanie este raz
selen zinok jod, vitaminy C,E D-3, doplnok mikrovlaknin a probiotik, pripadne zdroje EPA a DHA, ako napr kvalitne, spracovanim neznicene nezamorene rybacie oleje, alebo este lepsie antarkticky krill olej, ktory je prakticky vobec nie zamoreny a teda sa nemusi nijak spracovavat a naviac forma tukov v nom su fosfolipidy, nie triglyceridy, takze je az 5-6 krat tak ucinny, ako rybacie oleje.

RNG

Martinsos, krv v hliene moze byt z hromady pricin, napr malickej prasknutej cievke v nose, hrdle, v prieduskach. Nemaluj certa na stenu hned.
Nuz ja patentovane chemicke lieky tu rozhodne neodporucam, pokial mozno najst na ne dostatocnu nahradu medzi potravinovymi doplnkami, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Zrejme aj ked sa ukladas na noc, nemas prazdny zaludok z predosleho vacsieho jedla, tj nie je to len jablko a probiotika, co v nom mas.

Terry90

RNG, prave som cital nieco o enzyme serrapeptaza a ak je to vsetko pravda, tak je to hotovy zazrak. Taktiez vy casto odporucate doplnanie enzymov, ak sa nemylim. Preto by som to chcel vyskúsat, aj ked nemam zdravotne problemy - cisto preventivne, napr. 1-2 tablety tyzdenne, aj ked mam len 25 rokov. Teraz beriem sem-tam zinok, vitamin D-3 a Omega-3, ale enzymy vyzeraju tiez velmi dobre. Je pravda, ze je serrapeptaza vyborna na zapaly, cievy, starnutie, migreny a kopec dalsich veci? Su este nejake dalsie enzymy, ktore takto priaznivo posobia a ktore by som mohol brat? Cital som vas prispevok, ze enzymaticke cistenie je dobre aj na sklovcove zakaly, ja ich mam tiez. Pomoze serrapeptaza aj pri tomto alebo ste mysleli nejake ine enzymy? A ako je to vlastne s enzymami, nenachadza sa ich dost v organizme, treba doplnat prostrednictvom potravinovych doplnkov alebo sa nachadzaju aj v strave? Dakujem.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk