Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

martinsos

Pozerám v letáku nieje vedľajší príznak vykašlávanie krvi z prednisonu , no tu som ho našiel www.drugs.com
aj tu
www.livestrong.com

RNG čo myslíš je to z neho?

martinsos

RNG , len prečo mi to spraví až v noci? Posledné čo jem je jablko + probiotiká a na to by som už nemal potrebovať nejak silnú kyselinu nie?

Ešte sa mi pridružil problém dnes začal som pokašliavať a vykašlal som hlien s trochou krvi ( nikdy predtým v živote sa mi to nestalo)... teraz mám strach čo to je , či to môže byť z prednisonu , či som niečo chytil , alebo čo. Keď sa pozriem do hrdla tak ho mám mierne zahlienené so žilkami (od kedy beriem prednison , ho mám také + sa mi totálne zmenšili krčné mandle)... Teraz som našiel na USA crohn fóre toto , tam tiež kašlal hlien s krvou a zistili mu cystickú fybrozu , mám dosť :-/ www.crohnsforum.com

RNG

Martinsos, znova opakujem, pala je z NEDOSTATKU kyselin, lebo vtedy v zaludku kvasi a hnije, kde sa vytvaraju plyny, ktore nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom, kam sa natlaci obsah zaludku.
Kedze pazerak nie je vobec chraneny proti kyselinam, aj slabe zaludocne kyseliny ho rozozeru.
Nauc sa s jedlom si neriedit kyseliny pitim alebo ked aj to nie je dost, musis si doplnovat kyseliny podla potreby, aby ti jedlo v zaludku nekvasilo a nehnilo.

martinsos

Ďakujem RNG , tak čo myslíš nedá sa to nejako odstrániť , aby som ráno nemal také pálenie záhy? Lebo večer keď idem spať pohoda a ráno keď vstanem prípadne sa zobudím v noci tak mám celý žalúdok pálavý a až sa mi sem tam grgne do krku kyselina , alebo čo to je . Beriem aj ten prednison aj to je zabijak na žalúdok (ráno aj na obed po 20mg tak v noci by mi to zas nemal spôsobovať) , dali mi k tomu helicid , ale ten neberiem od kedy sa s tebou radím. (ten helicid spraví to isté ako bikarbona, tj zbaví ma ráno tej pálavy a tých štiav až do krku.

Ok kúpim teda tu ten kalinat, ďakujem za rady :)

RNG

NaHCO3 + HCl = NaCl + H2O + CO2
Grganie, to je ten plyn CO2, tj zrejme mas v zaludku nejake kyseliny, ale to neznamena, ze mas dost.
Ked sa cloveku grga, v zaludku su nielen plyny,ale aj peny a tie sa dostanu do pazeraku, dokonca niekedy aj jedlo, a pazerak reaguje/pali aj na celkom slabu koncentraciu kyselin

martinsos

RNG prosím ťa , mohol by som kúpiť miesto toho Erbslöh kalinatu toto? www.pgchem.sk tento obchod mám v mojom meste nemusel by som platiť poštu , len či je to potravinársky čisté.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk