Otázky na RNG

RNG

Tery, kedysi sa enzymi nachadzali v hromade produktov, pre neprijemnu prichut ich ludia "mudro" odslachtili. A aj ten zvysok obvykle znicia tepelnym spracovanim jediel, lebo enzymy neznesu viac ako 50-55 stupnov celzia.
A tepelne spracovanie aj denaturuje/najma stuzi bielkovinne latky(pozri na stvrdnitie masa a vajec) na co treba extra viac enzymov, co mnohym telo nevyrobi.
Ked sa vsetky vylucene enzymi aspotrebuju na jedlo a dokonca ich ani nie je dost, tak sa na cistenie tela nic neujde, preto maju ludia zamorene tela.
Zdoraznujem este raz, deficitne/nedostatkove ziviny si treba doplnat , aby telo pracovalo lepsie Menujem zakladne na doplnovanie este raz
selen zinok jod, vitaminy C,E D-3, doplnok mikrovlaknin a probiotik, pripadne zdroje EPA a DHA, ako napr kvalitne, spracovanim neznicene nezamorene rybacie oleje, alebo este lepsie antarkticky krill olej, ktory je prakticky vobec nie zamoreny a teda sa nemusi nijak spracovavat a naviac forma tukov v nom su fosfolipidy, nie triglyceridy, takze je az 5-6 krat tak ucinny, ako rybacie oleje.

RNG

Martinsos, krv v hliene moze byt z hromady pricin, napr malickej prasknutej cievke v nose, hrdle, v prieduskach. Nemaluj certa na stenu hned.
Nuz ja patentovane chemicke lieky tu rozhodne neodporucam, pokial mozno najst na ne dostatocnu nahradu medzi potravinovymi doplnkami, ktore nemaju ziadne skodlive postranne ucinky.
Zrejme aj ked sa ukladas na noc, nemas prazdny zaludok z predosleho vacsieho jedla, tj nie je to len jablko a probiotika, co v nom mas.

Terry90

RNG, prave som cital nieco o enzyme serrapeptaza a ak je to vsetko pravda, tak je to hotovy zazrak. Taktiez vy casto odporucate doplnanie enzymov, ak sa nemylim. Preto by som to chcel vyskúsat, aj ked nemam zdravotne problemy - cisto preventivne, napr. 1-2 tablety tyzdenne, aj ked mam len 25 rokov. Teraz beriem sem-tam zinok, vitamin D-3 a Omega-3, ale enzymy vyzeraju tiez velmi dobre. Je pravda, ze je serrapeptaza vyborna na zapaly, cievy, starnutie, migreny a kopec dalsich veci? Su este nejake dalsie enzymy, ktore takto priaznivo posobia a ktore by som mohol brat? Cital som vas prispevok, ze enzymaticke cistenie je dobre aj na sklovcove zakaly, ja ich mam tiez. Pomoze serrapeptaza aj pri tomto alebo ste mysleli nejake ine enzymy? A ako je to vlastne s enzymami, nenachadza sa ich dost v organizme, treba doplnat prostrednictvom potravinovych doplnkov alebo sa nachadzaju aj v strave? Dakujem.

martinsos

Pozerám v letáku nieje vedľajší príznak vykašlávanie krvi z prednisonu , no tu som ho našiel www.drugs.com
aj tu
www.livestrong.com

RNG čo myslíš je to z neho?

martinsos

RNG , len prečo mi to spraví až v noci? Posledné čo jem je jablko + probiotiká a na to by som už nemal potrebovať nejak silnú kyselinu nie?

Ešte sa mi pridružil problém dnes začal som pokašliavať a vykašlal som hlien s trochou krvi ( nikdy predtým v živote sa mi to nestalo)... teraz mám strach čo to je , či to môže byť z prednisonu , či som niečo chytil , alebo čo. Keď sa pozriem do hrdla tak ho mám mierne zahlienené so žilkami (od kedy beriem prednison , ho mám také + sa mi totálne zmenšili krčné mandle)... Teraz som našiel na USA crohn fóre toto , tam tiež kašlal hlien s krvou a zistili mu cystickú fybrozu , mám dosť :-/ www.crohnsforum.com

RNG

Martinsos, znova opakujem, pala je z NEDOSTATKU kyselin, lebo vtedy v zaludku kvasi a hnije, kde sa vytvaraju plyny, ktore nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerakom, kam sa natlaci obsah zaludku.
Kedze pazerak nie je vobec chraneny proti kyselinam, aj slabe zaludocne kyseliny ho rozozeru.
Nauc sa s jedlom si neriedit kyseliny pitim alebo ked aj to nie je dost, musis si doplnovat kyseliny podla potreby, aby ti jedlo v zaludku nekvasilo a nehnilo.

martinsos

Ďakujem RNG , tak čo myslíš nedá sa to nejako odstrániť , aby som ráno nemal také pálenie záhy? Lebo večer keď idem spať pohoda a ráno keď vstanem prípadne sa zobudím v noci tak mám celý žalúdok pálavý a až sa mi sem tam grgne do krku kyselina , alebo čo to je . Beriem aj ten prednison aj to je zabijak na žalúdok (ráno aj na obed po 20mg tak v noci by mi to zas nemal spôsobovať) , dali mi k tomu helicid , ale ten neberiem od kedy sa s tebou radím. (ten helicid spraví to isté ako bikarbona, tj zbaví ma ráno tej pálavy a tých štiav až do krku.

Ok kúpim teda tu ten kalinat, ďakujem za rady :)

RNG

NaHCO3 + HCl = NaCl + H2O + CO2
Grganie, to je ten plyn CO2, tj zrejme mas v zaludku nejake kyseliny, ale to neznamena, ze mas dost.
Ked sa cloveku grga, v zaludku su nielen plyny,ale aj peny a tie sa dostanu do pazeraku, dokonca niekedy aj jedlo, a pazerak reaguje/pali aj na celkom slabu koncentraciu kyselin

martinsos

RNG prosím ťa , mohol by som kúpiť miesto toho Erbslöh kalinatu toto? www.pgchem.sk tento obchod mám v mojom meste nemusel by som platiť poštu , len či je to potravinársky čisté.