Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Gydravan, provy povodny citricidal tj chemicky aktivovany vytazok z grapefruitovych semien sa dnes uz nenachadza v GSE firmy NutriBiotic, ale predava sa len ako citricidal, profesional(60% citricidal)
Na to , ako je ucinny proti roznym mikrobom pozri na povodnu tabulku z roku 1982, v case ked citricidal fierma BioChem Research patentovala a toto podala na dokaz ucinnosti toho chemickeho procesum na aktivaciu.Pozri cez Google.sk uvedenim rng citricidal kde som to uchoval, lebo inde to pod tlakom najma farmacie "zahadne" zmizlo
Koncentracia, co vbezne radim je 35 kvapiek do litra vody, co je zarover denna davka, pit po malych glgoch pocas celeho dna, nie naraz !!!. Ta ista koncentracia je aj vhodna do nosa, oci, usi, na rozne vyplachy a vonkajsiu sterilizaciu
Je to koncentracia zhruba 720 ppm(720 mg na liter vody)

LeYsHaA

dobry den, ja trosku vybocim, chcela som urobit dost velku objednavku z iherbs, no ked som isla vyberat sposob platby, tak ma zaskocilo a aj zamrzelo, ze sa da platit len kreditnou kartou. preco je to tak, resp. neda sa to zariadit nejako inac? u nas doma nikto nema kreditku, tak netusim, ako by som to zaplatila a bolo by mi luto, ak by som tolko veci nemohola zobrat len kvoli tomu, ze nemam kartu.. keby sa aspon u nas dali tie veci zohnat, lenze enzymi ani nic z toho u nas nie je dostupne :/ ... neviete mi poradit co s tym?

Gydravan

RNG, prosím Vás, na čo všetko slúži citricidal (GSE)? Ak je vo väčšej koncentrácii alebo ak sa používa dlhodobo, môže mať nejaké vedľajšie účinky? Koľko % by mal obsahovať kvalitný výrobok resp. na čo treba pri kúpe pozerať? Musí sa dávať do destilovanej vody alebo stačí obyčajná z vodovodu? Dáva sa rovnaký počet kvapiek (35 do litra vody) na oči, nos aj pitie? Ďakujem.

RNG

Inac do doma robeneho jogurtu sio davam alebo ovsenne vlacky, alebo spirulinu. Vlocky su chutnejsie, ale spirulina ovela zdravsia.

RNG

Inulin sa tiez pomerne dobre rozpusta vo vode, dokonca niektori tvrdia, ze ma nasladlu chut. Ja som ho osobne esre nepouzil, zatioal som na arabinogalaktanoch, pektinoch, glucomanane(na znizenie cukru a vahy) a obcas psiliu. Niektore z tych vlaknin dostavam aj v novsich vyrobkoch, kde rozumni vyrobcovia ich zacinaju pridavat do chlebovin crackesov a inych vyrobkov.
Momentalne skusam placky z Etiopskej obilniny/traviny Teff. Ta obsahuje hromadu zivin a mikrovlaknin a bielkoviny nie su vo forme glutenu, tj je to vhodne aj pre celiakov.

martinsos

ďakujem RNG a čo povieš na inulín ten by bol lepší do vody? (prípadne to psylium môžem miešať do jogurtu však?) Budem brať teda aj ten vitamín D denne 5000ui

Veľmi pekne ti ďakujem za rady , som rád , že ešte žijú ľudia čo poradia, pomôžu druhým :)

RNG

1.2.3. OK
Do vody si davam mikrovlakniny, ale najma arabinogalactan, lebo ten nezahusti vodu tak velmi, ako plevy z psylia.Davam tam aj ester C s bioflavonoidmi a pripadne ine, podla potreby, ako napr citricidal po navsteve mojich vnucat, ktore sa vzdy so mnou podelia a svoje mikroby, davam tam aj par kvapiek citricidalu(lemon grass oil) a samozrejme to ochutim ovocnym koncentratom, nesladenym(som cukrovkar, tj ziadne syrupy),
Alkalizujem sa len skoro rano, na prazdny zaludok pohar teplej vody s pol lyzickou Kalinatu. Jem az o 2 hodiny neskor.
Probiotikla treba brat najma na noc, s jablkom, aby sa dobre rozmnozili a osidlili creva. Po case ich staci brat len obcas, lebo ked beries dost mikrovklaknin tak sa sami v crevach rozmnozuju.
Samozrejme ze beriem D-3, lebo ako starsi clovek malo na slnku mi ho telo nevytvara dost.Ale neberiem ho pravidelne, lebo je to tukorozpustny vitamin, ktory sa zhromazduje v peceni, takze skor nez kazdobenne to beriem narazovo, ked si spomeniem tak zoberiwem aspon 5 kapsul po 5000 IU a dufam, ze to robim castejsie ako raz za 10 dni. Pre tych co su poriadni odporucam 2000 az 5000 IU denne, najma v zime alebo ked nechodia na slnko dostatocne

martinsos

Ahoj RNG , teraz je akcia na tie NOW enzými tak zoberiem tie dávajú ich za 13,30 dolára :) Potom keď ich doberiem tak si kúpim zas pancreatin , môže to tak byť?

A dávkovanie by si mi mohol napísať?
Takze
1.serapeptaza 3x120tisíc
2. Triphala 3x1 cps?
3. Enzými s každým väčším jedlom 1cps?

Ešte sa ťa chcem spýtať , teraz je na tom i herbe akcia , že mi dajú zadarmo vitamin D3 5000ui (iHerb Nutritionals, Vitamin D3, 5,000 IU, 120 Softgels) môžem brať aj ten?

Probiotiká čo mám tie od healthy origins , stačí mi dať jednu cps večer s jablkom , alebo treba viacej?

A ešte otázka píšeš na nete , že si zarábaš psylium + ester C + draslík do pol litra vody a dochutíš , môžem to aj ja takto brať , alebo pre mňa bude lepšie to psyllium len zapiť normálne , alebo dať do jogurtu? (Ešte s čím to ochucuješ , môže byť
aj sirup nejaký?)

Ďakujem veľmi pekne , že mi takto radíš , cením si to :)

RNG

Nuz ja toho beriem viac a tiez mam dost podivne pocity okolo toho, najma kvoli tomu, ze sa vlastne jedna o priemyslom vyrobene produkty, aj ked su vyrobene z prirodnych materialov a su bezpecne.
Vsade radim sa vyhybat priemyselne vyrobenym produktom a ist radsej na suroviny, ale tuto s tymi doplnkami si neviem rady inac.
Hlavne co ti radim je jod, progesteronovy krem, na otehotnenie yam,na cistenie tela silne enzymy, ako entericky pokryty pancreatin, a DIM, aby sa ti v cystach nahodou nejake bunky nezblaznili a nezacali bujniet.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk