Otázky na RNG

martinsos

RNG ešte som sa ťa zabudol opýtať na názor , všade lekári tlačia , že mesalazin (pentasu) treba brať celý život v kuse , vraj to znižuje šancu na rakovinu hrubého čreva. Čo myslíš je to pravda , alebo ďalšia vymyslená blábota , len aby to ľudia pravidelne brali a farma firme tiekli eura ?

RNG

Leysha, vacsina bank ti vyda kreditnu ci debitnu kartu na medzinarodne nakupy. Dnes to je v roznych krajinach uz samozrejmost.Bez toho sa neda objednavat cez internet, robit rezervacie hotelov pri cestovani, rezervacie na auta v pripade prazdnin, robit vacsie nakupy, ked nechces nosit u seba prilis vela hotovosti, co je nebezpecne.
Ja mam kreditkarty uz vyse 40 rokov a neviem si uz bez nich zivot ani predstavit, tak casto ich na rozne financne operacie pouzivam.

RNG

Gydravan, provy povodny citricidal tj chemicky aktivovany vytazok z grapefruitovych semien sa dnes uz nenachadza v GSE firmy NutriBiotic, ale predava sa len ako citricidal, profesional(60% citricidal)
Na to , ako je ucinny proti roznym mikrobom pozri na povodnu tabulku z roku 1982, v case ked citricidal fierma BioChem Research patentovala a toto podala na dokaz ucinnosti toho chemickeho procesum na aktivaciu.Pozri cez Google.sk uvedenim rng citricidal kde som to uchoval, lebo inde to pod tlakom najma farmacie "zahadne" zmizlo
Koncentracia, co vbezne radim je 35 kvapiek do litra vody, co je zarover denna davka, pit po malych glgoch pocas celeho dna, nie naraz !!!. Ta ista koncentracia je aj vhodna do nosa, oci, usi, na rozne vyplachy a vonkajsiu sterilizaciu
Je to koncentracia zhruba 720 ppm(720 mg na liter vody)

LeYsHaA

dobry den, ja trosku vybocim, chcela som urobit dost velku objednavku z iherbs, no ked som isla vyberat sposob platby, tak ma zaskocilo a aj zamrzelo, ze sa da platit len kreditnou kartou. preco je to tak, resp. neda sa to zariadit nejako inac? u nas doma nikto nema kreditku, tak netusim, ako by som to zaplatila a bolo by mi luto, ak by som tolko veci nemohola zobrat len kvoli tomu, ze nemam kartu.. keby sa aspon u nas dali tie veci zohnat, lenze enzymi ani nic z toho u nas nie je dostupne :/ ... neviete mi poradit co s tym?

Gydravan

RNG, prosím Vás, na čo všetko slúži citricidal (GSE)? Ak je vo väčšej koncentrácii alebo ak sa používa dlhodobo, môže mať nejaké vedľajšie účinky? Koľko % by mal obsahovať kvalitný výrobok resp. na čo treba pri kúpe pozerať? Musí sa dávať do destilovanej vody alebo stačí obyčajná z vodovodu? Dáva sa rovnaký počet kvapiek (35 do litra vody) na oči, nos aj pitie? Ďakujem.

RNG

Inac do doma robeneho jogurtu sio davam alebo ovsenne vlacky, alebo spirulinu. Vlocky su chutnejsie, ale spirulina ovela zdravsia.

RNG

Inulin sa tiez pomerne dobre rozpusta vo vode, dokonca niektori tvrdia, ze ma nasladlu chut. Ja som ho osobne esre nepouzil, zatioal som na arabinogalaktanoch, pektinoch, glucomanane(na znizenie cukru a vahy) a obcas psiliu. Niektore z tych vlaknin dostavam aj v novsich vyrobkoch, kde rozumni vyrobcovia ich zacinaju pridavat do chlebovin crackesov a inych vyrobkov.
Momentalne skusam placky z Etiopskej obilniny/traviny Teff. Ta obsahuje hromadu zivin a mikrovlaknin a bielkoviny nie su vo forme glutenu, tj je to vhodne aj pre celiakov.

martinsos

ďakujem RNG a čo povieš na inulín ten by bol lepší do vody? (prípadne to psylium môžem miešať do jogurtu však?) Budem brať teda aj ten vitamín D denne 5000ui

Veľmi pekne ti ďakujem za rady , som rád , že ešte žijú ľudia čo poradia, pomôžu druhým :)