Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

RNG

Martinos jedno z tych protizapalovych obvykle staci, len musi byt v dostatocnej kvantite, tj viac nez radi vyrobca, obvykle.
Ma aserrapeptazu radim az 3 x 120 000 IU
Ten oral probiotic objednaj skor lozenges nez gum=zuvacka.
Pancreatin je najlacnejsi a najblizsie k nasym pankreatickym enzymom. Vegetarianske enzymy, tj z o zelenin, ovoci, fungalne a bakterilane su sice ovela sirsie spektralne ale najmenej 2+ x tak drahe
Ja pouzivam oboje, na striedacku.
Ale viac pouzivam pancreatin.

vierissima

Ahoj RNG,
už dlhšie sledujem Tvoje príspevky v rôznych diskusiách.
Rada by som sa Ti zdôverila aj so svojím problémom a zároveň poprosila o radu.
Niekoľko rokov som užívala HAK až som sa jedného dňa rozhodla, že si chcem prečistiť telo a nedopovať sa už touto chémiou. Lenže asi pol roka na to mi gynekológ na prehliadke objavil cystu na vaječníku, ktorá nie a nie zmiznúť. Vyzerala ako vodová, veľká približne 5 cm, takže to riešil tým, že mi opäť predpísal HAK, že by sa mohla vysušiť. Tak sa aj stalo a po troch mesiacoch nebolo po cyste ani stopy. S partnerom sme sa však rozhodli, že by sme sa chceli pokúsiť o bábätko, čiže som HAK opäť vysadila a naklusala ku gynekologičke s tým, že čo plánujeme. Tá mi povedala, že vyzerá byť všetko ok a, že nebude problém otehotnieť. Na ľavom vaječníku mi našla folikul veľkosti 12mm, t.j. predpokladala moje plodné dni o cca 5 dní. Tie však neboli, čo som si potvrdila meraním BT ako aj ovulačnými testami. Týždeň na to sa ozvali bolesti v podbrušku a už som vedela, čo sa deje. Folikul rástol a rástol, ale nepraskol, čiže opäť "folikulárna cysta", ale zakrvácaná. Bojím sa, že nebudem môcť otehotnieť. Prečo sa mi to stále deje?
Okrem toho mi našli približne pred 3 mesiacmi fibroadenóm v prsníku (mám ho potvrdený biopsiou). Lekár radí vyoperovať.
Stravujem sa zdravo, športujem, už 3 mesiace užívam doplnky:
zelený jačmeň, chlorela, marhuľové jadrá, Psylium, Benfogamma (B vitamín od lekárky, ževraj prevencia cýst, haaa), Kelp, Pupalkový olej, Super Krill, vitamíny D3, C, E, selén, zinok, Indol3c, probiotiká.
Chystám sa objednať enzýmy, wild yam, cordyceps, progesterónový krém, Lugol, Femigard....???
Len sa mi zdá, že už toho užívam príliš veľa, poraď mi, PROSÍM...

martinsos

A ešte tie enzými budú lepšie tie od NOW , alebo tie od Doctor's Best, Best Digestive Enzymes, All Vegetarian, 90 Veggie Caps ?

martinsos

Ďakujem , tieto sú to -odkaz odstránený- ? Tam je len 8 ks či to netreba brať stále?

A ešte sa chcem spýtať , keď budem brať tú Serapeptazu tak vlastne nemusím kupovať potom , bosweliu/kurkumin?

K tej pentase niekde si myslím písal v nejakom vlákne o MC/UC , že to akurát ničí črevnú floru takže viac škody ako úžitku?

A ešte by si mi prosím mohol napísať dávkovanie tých vecí? Lebo fakt neviem koľko čoho mám brať :-/

Prípadne mi môžeš napísať aj na mail : martinsos@azet.sk , ak to nechceš písať sem :)

Ďakujem :)

RNG

OK az na 5.
Tam by som ti skor radil ustne probiotka, Jarro-dophilus,Blis, oral probiotic.
Sterilizacia ust sice pomaha, ale dnesny GSE nie je uz dostatocne ucinny, zmenili formulu takze neobsahuje uz citricidal, a aj tak najlepsie je udrzovat si prirodzenu pre zuby dobru probioticku floru, co bakterie typu Blis dokazu.
Inac moja zena bezne soli zmesou KCl a nerafinovanej morskej soli, aj na Slovensku mozes dostat sol so znizenym obsahom sodika, kde je cast NaCl nahradena KCl
Na chemicke lieky sa nevyjadrujem len pripominam ludom sa pozriet na ich bocne skodlive ucinky, pripadne poradim ako ich nahradit neskodnymi prirodnymi
Mesalazine je protizapalovy, takze ho treba nahradir protizapalovymi, ako curcuminoidmi s bioperinom, boswelinom, serrapeptazou a podobne
en.wikipedia.org

martinsos

Rng môžem ťa poprosiť o kontrolu čo všetko plánujem teda objednať?

Z iherbu by som to bral takto:

1.Doctor's BestSerrapeptase,120,000SPUs

2.Nature's Way, Triphala,Standardized, 90 Vcaps

3.Now Foods, Super Enzymes, 180 Capsules (tu neviem či mám zobrať tieto , alebo tie od DR bests ? )

4.Now Foods, Potassium Chloride Powder (kvôli prednizonu , ktorý vyplavuje draslík)

5. Chcel by som niečo na zuby strašne sa mi kazia , čo povieš na toto NutriBiotic, GSE Liquid Concentrate a vyplachovať s tým ústa?

A ešte doma mám tieto veci

1. Healthy Origins, Probiotics 30 Billion CFU's

2. Betain hcl

3. Ester C, Vit D 1000ui , selen , Vápnik +horčík + zinok (333mg+133mg+8,3mg) (tiež kvôli prednizonu lebo odvápňuje)

4. ten sk kurkumín,boswelliu,omega 3 olej

5. psyllium a zajtra budem mať aj inulín.

Vedel by si mi prosím povedať ako kedy toto všetko brať čo ráno čo cez deň a tak? A ešte čo povieš na pentasu (mesalazín) nieje to dobré brať?
Ďakujem

RNG

AS2, ja som mal otca s beznadejnym pooperacnym stavom a nastartoval som mu organizmus a obranu vacsimi davka mi praskoveho collostra, 2 x 10 gramov.
Pomoze mu brat aj enzymy na zlepsenie travenia a absorbcie zivin z jedla, tiez ubiquinol, 200 mg, a co najskor si precistit a regenerovat pecen najmenej 4-5 tyzdnov protokolom dr Berksona, pozri cez Google.sk pod rng, pecen.
Po dlhsom brani roznych chemickych liekov ma zrejme zamorenu pecen a teda je telo jemne priotravene, kedze pecen nepracuje dostatocne. A spominas, ze uz zacal vlastne so zlym stavom pecene. Na uvedene pozri napr na iherb.com, kde maju aj praskove collostrum, dobru Novozealandsku znacku, Symbiotic, ber velke balenie(vyse 595 gramov) zaroven tam maju kvalitne probiotika ako napr firmy Healthy Origin, ktore su teploodolne a kyselinovoodolne, no a nezabudaj na zmes mikrovlaknin, da sa zamiesat do vody na pitie, a pre zaciatok mas inulin a psylium rovno u domacej firmy Vemica a to v nizkych cenach.

RNG

Oboje silne enzymy su dobre.
Now pancreatin je ale na kazdodenne pouzitie lacnejsi.
Tj ten 4 x 500 miligramovy.
Nezabudaj v prvom, rade na zmes mikrovlaknin a kvalitne probiotika.
Az potom vsetko ostatne.Samozrejme kazdy s tych doplnkov co mas su dobre a pomocne.
Intenzivne pouzitie serrapeptazy je 3 x 120 000 jednotiek.

AS2

Zdravím RNG,
prosím o radu.
Mám otca 77r. ktorý bol v nemocnici s poliekovou hepatopatiou. Stav upravovali Lagosou a Ursofalkom 3 mesiace. Stav pečene a trávenia sa upravil, enzýmy má už v poriadku, problém je, že za dobu "upravovania stavu s pečeňou" veľmi zoslabol a nevládze sa teraz ani sám prakticky posadiť na posteli. Je veľmi slabý.
Môžete mi prosím poradiť nejaké výživové doplnky ktoré by mu pomohli zosilnieť?
Adresa 2andrea@centrum.sk
Ďakujem

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk