Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

Flatt.

RNG, čo si myslíte o tom, že rybie oleje (konkrétne Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny EPA a DHA) môžu spôsobiť rakovinu prostaty? Bolo to dokonca kedysi aj v televíznych novinách na Slovensku, takže niečo na tom asi bude. Ale ide o to, ako veľmi zvyšujú šancu a aké dávky by to museli byť. Viete o tomto niečo?

RNG

Orol, nemam ani sajnu, leda ze sa ti ten pancreatin rozpusti v nedostatocne kyslom zaludku.
Skus ho brat na prazdny zaludok hodinu pred jedlom, dobre zapit.
Lecitin rozpusta tuky tak ze ich emulzifikuje, tj rozptyli vo vode/krvi
To je jeho uloha vsade v rastlinach, kde treba presuvat tuky vodnymi roztokmi.
Zialbohu dnesne jedle oleje su pri cisteni zbavene lecitinu, takze ho mame akutny nedostatok a napr v mozgu je ho suchej vahy az 30%, mozog je zlozeny z tukov a tie treba presuvat krvou(vodny roztok) co sa da len emulzifikaciou., takze doplnovanie je tak ci tak prospesne. Koncentrovany lecitin pri prestu[pe do krvi v crevach sa prve stretne s tukovymi a tukovobielkovinnymi nanosmi v cievach a tie emulzifikuje. Dalsia stanica je pecen, kde tak isto rozpusta tuky a az potom sa dostava do celeho tela, a mozgu, kde tak isto emulzifikuje tuky
V nasej pretucnelej civilizacii a jeho nedostatku v potrave je dobre si ho doplnat a dobre je ho brat raz za tyzden v masivnej davke, inac jeho ucinnost po troske kazdy den je minimalna, co sa tyka cistenia.

orol

Dobrý neskorý večer, mam dve otazky
1)
Uzivam entericky chraneny pankreatin 1,5 hodiny po obednom jedle 1x denne. Po uziti za nejaky cas pride na mna taka nevolnost ( akoby horsie - zahmlene videnie, porusena koncetracia -sustredenost a tak trochu tazoba v zaludku ).

Pri neuzivani pankreatinu sa citim lepsie
Preco ? Vies mi prosim poradit, co moze byt vo veci?

2)
Poprosim Ta, popis mi o praskovom lecitine, PRECO a AKO cisti cievy.

RNG

Alex, hladaj na google.com,to je velmi bohaty zdroj informacii a produktov.
Iherb spominam len pre to, ze mnoho ludi zo Slovenska cezen objednava, lebo maju najnizsie postovne na Slovensko.
Ja osobne hladam veci cez Google.com a objednavam z hromady roznych zdrojov. Moj najcastejsi je ale Swansonvitamins.com ktory ma zialbohu na Slovensko dost vysoke postovne(USPS expedited air mail), ale v ramci USA je to ovela nizsie, dokonca momentalne nad 50 dolarov je postovne v ramci USA zadarmo

RNG

Krv v moci je casto priznakom nakazy ladvin alebo mocovych ciest. Na to by som odporucil L-manozu, roztok citricidalu ,NAC, berberine a oreganovy olej.
Ktore z nich zaberie ti povedat neviem, lebo neviem , o aku nakazu sa jedna. Nafuknutost je vec travenia, kde to moze sposobiovat nedostatok kyselin, enzymov , mikrovlaknin a probiotik.To vsetko sa da samozrejme doplnit. Najma mikrovlakniny kazdodenne a obcas probiotika by mal brat kazdy, lebo ich v potrave nemame dnes dostatok.

Alex15

RNG, potrebujem radu. Moja krstna mama ma uz 64 rokov a v poslednej dobe ma zdravotne problemy, o ktorych lekari nevedia povedat, co to moze byt.

Uz asi 3 mesiace ma dost krvi v moci, ma stale bolesti brucha vo dne i v noci a citi sa nafuknuta a je to na nej i vidno (ma miernu nadvahu, ale tento raz to s tym asi nesuvisi), nema vetry.

Bola u neurologov a este pojde na nefrologiu a rentgen mocovych ciest, ale oblicky ju nebolia. Jej mama mala vraj take iste problemy. Co to moze byt? Nemozeme sa len tak prizerat, treba to nejak riesit a preto sa obraciam na Vas.

J4n

to by podla mňa napísal, v časti karty je všetko v poriadku na stránke proste mi to skonči pred potvrdením objednávky

RNG

Zialbohu na pocitace dnes som nie odbornik, ale len historik. Ked nieco na to potrebujem, musim sa spytat na to syna alebo este mladsich.
Ale typujem si, ze mas kreditkartu, ktoru system v iherb neprijima.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk