Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

J4n

Dobrý deň,

chcel by som sa popýtať nedá sa mi objednať veci s iherb... Vyberiem si ktoré chcem a sú v ponuke, vyberiem prepravu na k nám, vložím kód na prvonákup, všetko pekne napočíta pokračujem ďaľej, zvolím si druh platby Visa zadám všetky náležitosti ( zaujímavé je že nepodporujú paypal.. )pokračujem ďalej a tam to skočilo nič nenapísalo, že som špatne zadal, v historií objednávok nič nie je,...proste ako keby som nič nerobil.. viete mi niekto poradiť ?

Ďakujem

RNG

Walmark je len miestna spolocnost, mozno "velka" na Slovenskom a Ceskom trhu, ale nie svetovom.
Ich produkty vlastne su daleko od spickovych a samozrejme drahe, ako vsetky europske. Tie, co su kvalitnejsie su z dovozu.
Ale nedovazaju spickove, len priemerne a naviac dost maly vyber.

RNG

Gydravan, niekto to zrejme zle chape,v teme oci na mojej stranke rng.nazory,eu ja tam mam sice uvedene(nie mnou ale v clanku) ze zapaly oci mozu byt spopjene s metabolotmi vitaminu D(25 D a 1.25 D) ale tieto metabolity sa tvoria len u ludic/zvierat co maju nakazy= L formy, ktore tieto metabolity nepriamo vytvaraju.
To nie je z prebytku vitaminu D-3 v ziadnom pripade.

Takze zlepsovanie zraku znizenim prijmu vitaminu D-3 je loz, ako som uz povedal.

Gydravan

RNG, to o vitamíne D nájdete na vašej stránke v téme Oči. Skúste použiť CTRL+F a napíšte "vit." - hneď to ukáže ten text.

Tých značiek s potravinovými doplnkami je naozaj dosť. Ja len, aby som kúpil kvalitné bez nejakých zbytočných pridaných látok. Značka Walmark je myslím celkom známa a vyrábajú všetko možné, tak asi buď to alebo potom cez internet v BIO e-shopoch.

RNG

Nuz na "mojej stranke" nerozsirujem take lzi, ze vitamin D-3 skodi ociam. Ak si to tam nasiel, povedz mi kde, aby som to promptne vymazal.Lebo si mozes byt isty, ze ja som to tam nedal.
Mnozstvo vitaminu D-3 v jedlach je zanedbatelne, teda okrem rybacich olejov, kde je ho dost.
Ale clovek si vie vytvorit denne na slnku az 10-20 tisic IU denne, takze to co je v beznych potravinach je voci tomu zanedbatelne.

Na svete je hromada podnikov, co vyraba potravinove doplnky a vitaminy roznych druhov. Najdes ich napr cez Gopogle.com, ked uvedies ziadany doplnok.
Vacsie distribucne a vyrobne strediska na internete maju hromady roznych znaciek, takze si podla obsahu ucinnych latok a ceny mozes vybrat.

Gydravan

RNG, ešte sa chcem opýtať, čo myslíte pod špecializovanom odvetví potravinárstva, kde sa majú kupovať potravinové doplnky?

Na vašej stránke som prečítal toto: prntscr.com

Niekto tam píše, že vitamín D sa nachádza v strave a že po jeho vynechaní mohli prestať používať okuliare. To mi príde divné, alebo tým nemysleli vitamín D?

Gydravan

No keď sa ja dám na dopĺňanie vitamínu D-3, nemám problém brať ho každý deň po tých 2000 IU. Ale keď sa môže aj občas po väčších dávkach, tak je to výhoda.

RNG

Napriklad ja ked si spomeniem(nie som vzdy poriadny v brani doplnkov) ze som uz davnejsie nebral vitamin D-3, zoberiem naraz aj 5 x 5000 IU(su to malicke kapsulky) a mam na tyzden, i viac pokoj.

Gydravan

Ďakujem za odpoveď, neporozumel som ale presne tomuto:

"Vitamin D-3(tukorozpustny) napr nemusis brat kazdy den, lebo sa skladuje v peceni, tj musis brat aby to vyslo v priemere tych 2000 IU denne."

Ako zistím, koľko vitamínu D-3 mám brať, aby to bolo tých 2000 IU denne? Ak nebudem brať vitamín D-3 denne, tak to minimum 2000 IU denne asi nedostanem, lebo nepatrím k tým, čo sa často slnia vonku. :-)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk