Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

1. potravinove doplnky principialne nekupujes od vyrobcov a predajcov liekov, ale od specializovanom odvetvi potravinarstva. Tak mas cenu ovela nizsiu a nie su tam pridane rozne pridavky, ktore farmaceuti stale s kludom pridavaju, hoci su uz davno otazne.
2. menovane zinok, selen jod, vitaminy C E a D-3 mikrovlakniny a probiotika zialbohu nedostanes v dostatku z akejkolvek potravy, takze ich odporucam doplnat.
Ti, co tvrdia, ze to nie je treba sa drzia spiatocnicky odporucenych dennych davok, ktore boli urcene v roku 1948 a su uz davno zastarale a prinizke.
Co sa tyka mnozstiev tak
zinok by mal byt od 30 do 50 mg denne
selen od 200 do 600 mikrogramov denne
jod od 2 do 6 mg denne
vitamin C okolo 3 gramy denne
Vitamin E od 200 do 600 IU denne. vitamin D-3 od 2000 do 5000 IU denne, najma v zime
mikrovlakniny 15 gramov denne
a probiotika si treba pravidelne dosadzat aspon niekolkokrat za mesiac, ale vzdy po hnacke a atb niekolko dni.
Uvedene davky su pre dospeleho, asi 70 kg vahy. Na ine vahy to treba podla vahy preratat.
Vitamin D-3(tukorozpustny) napr nemusis brat kazdy den, lebo sa skladuje v peceni, tj musis brat aby to vyslo v priemere tych 2000 IU denne.
Ale vitamin C sa vylucuje velmi rychlo, tj najlepsie je brat vela mensich davok pocas celeho dna, alebo formu Ester C, ktory sa zdrzi v tele pre vacsiu molekulu az 5 x tak dlho, ako kyselina askorbova alebo rozne askorbaty.

RNG

Bakterie tetanu, odkedy zmizli kone z ulic, su velmi zriedkave. Na Slovensku je nanajvys 1 pripad rocne, co ked sa vcas zachyti sa da velmi lahko riesit antibiotikami. Takze nevidim ziadny dovod na pravidelne ockovanie milionov ludi.

Gydravan

Dobrý deň RNG, mám niekoľko otázok na potravinové doplnky.

1) Vždy vravíte, že by sme si mali dopĺňať prvky ako zinok, selén, jód a niektoré vitamíny ako C , E či D-3. Ja by som pre seba ešte asi doplnil vitamín A, luteín a zeaxantín, keďže dlho pracujem na počítači. Môžu sa kupovať takéto potravinové doplnky aj v lekárňach alebo sa aj tu pridáva chémia a mal by som uprednostniť internetové obchody?
2) Mal by som si dopĺňať prvky a vitamíny aj keď jem veľa ovocia či zeleniny?
3) Mohli by ste napísať, zhruba aké množstvo týchto látok by sa malo brať denne, ak je to čisto preventívne?
4) Potravinové doplnky sa myslím väčšinou majú dávať každý deň. Opäť, ak ich chcem používať čisto preventívne, môžem si ich dávať napríklad len raz za 3-4 dni?
5) Môžu sa potravinové doplnky s týmito vitamínmi a prvkami užívať dlhodobo každý deň bez prerušenia alebo to neodporúčate? Ak sa nemôžu, prečo?

Vopred ďakujem za pomoc, pekný deň.

orol

Pozdravujem Ta

pred 5 rokmi mi prišlo predvolanie na očkovanie pri Tetanusu. Akosi som na to zabudol a nedal sa zaočkovať.

RNG, teraz keď sa porežem nejakým hrdzavým nožom mám sa dať zaočkovať, alebo nie ?

Ako by si to Ty riešil ?? Poraď prosím.

RNG

A okrem geneticky manipulovanych materialov tam su aj rozne skodlive bielkoviny a ine latky z tela zvierat alebo vajec, ktore neprechadzaju cez nas traviaci system, ale dostanu sa rozno do krvi a tak predstavuju zamorenie.
A najnovsie maju nie jednu vakcinu, ale hexavalentne=sest naraz a to je hrozny utok na take male telo.

RNG

Ja osobne zastavam nazor, ze pokilal je takato situacia, ze vakciny obsahuju rozne skodlive latky, ze deti maju silne reakcie na ne a ze ockuju coraz viac vakcinami a deti maju hromady problemov, ako napr alergie, co si ja z mojho detstva nepamatam, tak napriek tomu, ze lekari skoro vsetvi tvrdia, ze je to neskodne, je skupina, ktori tvrdia, ze sa tu jedna o sprisahanie, lebo firmy co vyrabaju vakciny do nich davaju rozne konzervacne latky a latky potlacajuce imunitu(adjuvanty) a naviac pri vyrobe za poslednycvh 20 rokov pouzivaju hgeneticky manipulovane materialy.
Takze kym sa toto dokladne neprestuduje, neodhalia sa rozne podvody a nevyhodnoti sa nezavislymi organizaciami uzitocnost a skodlivost vakcin, tak do mna osobne ziadnu vakcinu nieto neda. Ja im proste uz neverim.
Aj tak , posledne som bol ockovany na strednej skole, co je iste vyse 50 rokov a zatial mi to nikdy nechybalo.
Ale rozhodnutie je na kazdom osobne...

mayusa

Zdravim RNG,

neviem kde by som zacala... zajtra mame ist na ockovanie, druhy set imunizacie...
Prve sme mali tbc a tak prvy set imunizacie, ked sme prisli na to prve tak som si uvedomila, ze davam ockovat vlastne dieta a ani neviem proti comu.
Tak som dosla domov a zacala som studovat a studovat a bola som coraz viac zhorzena z vysledkov mojho patrania... co za svinstvo to trepu do tych malych detskych telicok.

Teraz momentalne mam dilemu zaockovat ci nezaockovat???
Chcem pre moje dieta len to najlepsie a teraz sa neviem rozhodnut. Chcela by som sa opytat teba, aky nazor zastavas ty.

Prosim odpovedz mi priamo, nebudem to brat ako navadzanie alebo co len chcem vediet co si o tom myslis ty.

Rozmyslala som, ze ju dam zaockovat len na to co som mala aj ja. Len si nepamatam proti comu sa ockovalo pred 26 rokmi.
Myslis, ze nakaza v zahranici ako UK je vacsia?
alebo daju sa prekonat detske choroby aj s doplnkami a vitaminmi lahsie?

Velmi pekne dakujem

RNG

orol, ja som mal neraz hnacku zo zincice, a moja zena bola 2 dni s horuckami raz po jedeni bryndze, takze ako som povedal, sice bryndzu aj tak zjem, riskujem to,lebo ju mam velmi rad, ale nepasterizovane kozie mlieko je aj tak tazko pre mna dostat, takze zatial neprichadza do uvahy.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk